skionline.pl sprzęt narciarski wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Innowacyjna uniwersalność narty Salomon X Race SW

2017.02.09
Innowacyjna uniwersalność narty Salomon X Race SW
Kliknij, aby powiększyć.
Innowacyjna uniwersalność narty Salomon X Race SW
Technologia X Race została stworzona z myślą o narciarzach, którzy stale poszukują adrenaliny, prędkości i precyzji. Jest owocem współpracy inżynierów, projektantów i narciarskich profesjonalistów. Cechuje ją wysokiej klasy wykonanie, zapewniające doskonałą zabawę w połączeniu z wydajnością!

Jedź takim skrętem, na jaki masz ochotę


Każdy, kto choć raz poczuł szum prędkości w uszach podczas jazdy na nartach musi przyznać, że jest to uczucie silnie uzależniające. Przyspieszenie w skręcie, odczuwanie na własnej skórze działania siły odśrodkowej i ten moment nieważkości po wyjściu z zakrętu i przygotowaniu do następnego… Żaden inny sport nie gwarantuje tylu ekscytujących wrażeń na raz. Dzisiejsze konstrukcje nart i technologie taliowania sprawiły, że uczucie to stało się dostępne dla szerokiej grupy osób jeżdżących na nartach i umożliwiło im cieszenie się w pełni każdą chwilą spędzoną na stoku. Narta Salomon X Race SW jest ostatecznym wyrazem tych wspaniałych przeżyć, pozwalając narciarzowi na dobieranie promienia skrętu do aktualnych potrzeb.

Tłumienie drgań dla lepszego trzymania krawędzi


Pasjonaci od razu rozpoznają w narcie X Race SW dziedzictwo nart raceowych. Konstrukcja ABS Sidewall, rdzeń z topoli i jesionu oraz dwukrotne laminowanie narty stanowią o jej mocy, gwarantują głębokie czucie śniegu i lepsze trzymanie krawędzi. Aktywny system tłumienia drgań Powerline, czyli tytanowy pas na całej długości narty z tłumikami na końcu, perfekcyjnie filtruje wibracje.

Dostępność i łatwość wyboru


Model X Race wprowadza również innowacje, które czynią go bardziej dostępnym dla każdego narciarza. Pierwszy z nich to Progressive Radius Sizing. Sprawia, że każda długość nart X Race SW ma odpowiedni promień i taliowanie. Oznacza to, że narciarze mogą wybrać długość nart w oparciu o promień skrętu, jaki zamierzają wykonywać. Im dłuższa narta, tym większy promień. Wybór jest więc prosty, a same narty bardzo wszechstronne. Drugą innowacją, która wyróżnia X Race SW jest profil Carve Rocker - delikatny rocker na końcu narty, który umożliwia błyskawiczną inicjację skrętu, wymagając przy tym mniejszego wkładu energii i żadnych strat w precyzji skrętu.

Narty Salomon X Race SW
Narty Salomon X Race SW

Po prostu no limits


Scott Lumdsen, Product Line Manager Salomona dla narciarstwa alpejskiego, podsumowuje nartę X Race SW następująco: "Ten model posiada silnik pochodzący z nart Pucharu Świata, który jest dobrze znany i uwielbiany przez pasjonatów. Łączy to z zaawansowanym kształtem i innowacyjnym profilem, co pozwala mu zniwelować limity tradycyjnych nart zjazdowych. X Race zapewnia więc prędkość i precyzję narty pucharowej, ale daje też więcej możliwości w dobieraniu promienia skrętu i zapewnia przyjemność z całodziennego szusowania po stoku".

Narty Salomon X Race SW będzie można sprawdzić podczas testów sprzętu Atomica i Salomona w czasie weekendowych eventów Radia Zet "Start do Nart". Odbędą się one w polskich ośrodkach narciarskich w następujących terminach:
- 10.02 - 12.02 w Zieleńcu,
- 17.02 - 19.02 w Ustrzykach Dolnych,
- 24.02 - 26.02 w Szczyrku.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie www.testynart.pl oraz na Facebooku Atomic Skiing i Salomon. Zapraszamy do śledzenia!

Tagi: #sprzęt narciarski #narty #salomon #x race #nowości sprzętowe #timetoplay

Powrót

Alpen Hotel Corona Alpen Hotel Corona

Vigo di Fassa
Trentino, Włochy

Alagna Experience Resort Alagna Experience Resort

Alagna Valsesia
Piemont, Włochy

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 17/18
Porady
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2018