skionline.plsprzęt wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Po co mi pokrowiec na narty? Jak wybrać dobry pokrowiec?

2018.12.18
Po co mi pokrowiec na narty? Jak wybrać dobry pokrowiec? (fot. Bruno Long)
Kliknij, aby powiększyć.
Po co mi pokrowiec na narty? Jak wybrać dobry pokrowiec? (fot. Bruno Long)
Sezon już pomału się rozkręca i na coraz większej ilości tras można oddać się zjazdowemu szaleństwu! Niestety niewielu z nas ma komfort mieszkania w górach, gdzie kilkuminutowym spacerem można osiągnąć najbliższą stację wyciągu. W większości musimy odbyć dłuższą lub krótszą podróż, aby dotrzeć na upragniony stok. I tu pojawia się problem z transportem dość nieporęcznego bagażu, jakim z całą pewnością jest sprzęt narciarski.

Po co mi pokrowiec na narty?


Odpowiedź na to pytanie jest dość oczywista. Wygoda przenoszenia, ładowania do samochodu (nie mówiąc już o podróży samolotem), ochrona sprzętu przed zniszczeniem. Dodatkowym plusem zapakowania nart czy snowboardu do pokrowca, jest ochrona wszystkiego dookoła przed niszczycielskim wpływem świeżo naostrzonych krawędzi:-) Każdy kto podróżował ze sprzętem niezabezpieczonym pokrowcem z pewnością poniósł mniejsze lub większe straty w postaci rozciętej kurtki, spodni czy rękawic. Dodatkowo pokrowiec pozwala również na ochronę naszego wymuskanego pojazdu i unikniecie przypadkowych zadrapań lakieru czy poważnych zniszczeń tapicerki!

Jak wybrać dobry pokrowiec?


Jak widać posiadanie porządnego pokrowca to po prostu konieczność:-) Jak zatem wybrać odpowiedni model pasujący do naszego sprzętu?

Odpowiedni rozmiar - pokrowiec powinien być około 10 cm dłuższy niż nasze narty. Jest wtedy na tyle spory, żeby swobodnie załadować sprzęt i jednoczenie nie za duży, wiec narty nie "latają" w środku. Szerokość tez jest bardzo ważna - musimy dobrać ją tak, aby w pokrowcu mieściły się spokojnie wiązania i najlepiej również kijki. Profesjonalne pokrowce mają możliwość szybkiej regulacji długości w zależności od sprzętu jaki chcemy transportować.

Po co mi pokrowiec na narty? Jak wybrać dobry pokrowiec?
Po co mi pokrowiec na narty? Jak wybrać dobry pokrowiec?

Materiał - dobry pokrowiec powinien być wykonany z wodoodpornego materiału, posiadać wzmocnienia w kluczowych miejscach a jednocześnie musi być wyposażony w otwory wentylacyjne do odprowadzania nadmiaru wilgoci i wody. Pamiętajmy, że wracając do domu po całym dniu jazdy, do pokrowca zapakujemy mokry sprzęt. Jeśli planujemy również lotnicze podróże do narciarskich kurortów, musimy wyposażyć się w maksymalnie utwardzany pokrowiec. Wszyscy chyba wiemy, jak wygląda załadunek i wyładunek bagażu na lotnisku;-)

Wygoda - nawet jeśli w większości przypadków nie planujemy dłuższych wycieczek z zapakowanymi nartami warto wybrać pokrowiec wyposażony w wygodny system nośny pasujący do naszej budowy. Docenimy to z pewnością podczas przemieszczania się po lotnisku czy nawet krótkiego spaceru z samochodu do drzwi domu:-)

Daliśmy radę przekonać was do posiadania pokrowca na ulubiony sprzęt? Mamy nadzieję że tak:-) Koszt zakupu dobrego pokrowca kształtuje się w okolicy 150-300 zł, ale jeszcze do końca roku możecie zdobyć profesjonalny pokrowiec za przysłowiową złotówkę!

Wszystkie warunki promocji znajdziecie tutaj:

Tagi: #sprzęt narciarski #narty #pokrowiec na narty #atomic #salomon

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


sprzęt narciarski 20/21
Porady
WorldSkitest 19/20
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021