skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

10 powodów, dla których warto odwiedzić zimą Dolomity

2019.01.11
10 powodów, dla których warto odwiedzić zimą Dolomity fot. Dolomiti Superski / wisthaler.com
Kliknij, aby powiększyć.
10 powodów, dla których warto odwiedzić zimą Dolomity fot. Dolomiti Superski / wisthaler.com
Dolomity! Na dźwięk tego słowa każdego narciarza i miłośnika gór przechodzi dreszcz emocji! Są to bowiem jedne z najwspanialszych gór świata, a przy tym - jeden z regionów narciarskich objętych wspólnym karnetem. Pobudzają wyobraźnię, zachwycają swoim pięknem, cieszą zarówno miłośników relaksu jak i dużej dawki adrenaliny… Oto 10 powodów, dlaczego warto odwiedzić Dolomity zimą!

1. Dolomity to największy region narciarski we Włoszech


Dolomiti Superski to nazwa największego włoskiego ośrodka narciarskiego. Istnieje on od 1974 roku i obecnie liczy ponad 450 wyciągów i 1200 km tras zjazdowych, położonych w 12 terenach, na łącznej powierzchni 3000 km2. To naprawdę ogromny teren! A przy tym wszystkie wyciągi i trasy są dostępne na jednym karnecie - Dolomiti Superski. Nie wszystkie trasy są połączone ze sobą bezpośrednio, ale nie trzeba jechać dłużej niż godzinę, aby przemieścić się pomiędzy dwoma dowolnymi terenami.

2. Zupełnie wyjątkowa, imponująca sceneria górska


W 2009 roku UNESCO wpisało Dolomity na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego, głównie z powodu ich wyjątkowej atrakcyjności i walorów pod względem krajobrazowym, geologicznym, flory i fauny. A zimą można odkrywać ten prawdziwy raj podczas jazdy na nartach. Tego nie można zrobić nigdzie indziej na świecie - tylko w Dolomitach.

3. Nieskończenie dużo możliwości łączenia zjazdów w prawdziwe narciarskie safari


Przy trasach w regionie Dolomiti Superski znajduje się prawie 400 chat i schronisk, co daje nieskończenie dużo możliwości tym, którzy lubią safari na nartach. Można zacząć jazdę w jednej z 12 dolin w Dolomitach i jeździć codziennie w innym terenie, noc spędzić w jednym z tych wygodnych "prawie-hotelach" wysoko w górach w magicznej atmosferze, a w dzień ponownie doświadczać najwyższej jakości doznań narciarskich. I wszędzie odnajdziemy autentyczną górską atmosferę, dzieląc ją z innymi entuzjastami nart i gór. A jeśli chcemy doznać tego w jeden dzień - Sellaronda Tour należy do atrakcji z rodzaju "must see". 42 km wokół masywu Sella to wyjątkowa narciarska tura prowadząca przez 4 doliny z oszałamiającymi widokami na góry, zmieniającymi się praktycznie za każdym zakrętem…

10 powodów, dla których warto odwiedzić zimą Dolomity fot. Dolomiti Superski / wisthaler.com
10 powodów, dla których warto odwiedzić zimą Dolomity fot. Dolomiti Superski / wisthaler.com

4. Stoki dla każdego


Region narciarski Dolomiti Superski jest bardzo różnorodny pod względem wyboru tras i ich trudności. W każdym zakątku regionu można znaleźć odpowiednią dal siebie trasę, bez względu na to, czy jest się profesjonalistą, czy absolutnie początkującym. 40% wszystkich stoków to trasy niebieskie, przeznaczone dla początkujących narciarzy i rodzin z małymi dziećmi. Nieco więcej - 46% wszystkich stoków to trasy czerwone, odpowiednie dla tych którzy lubią zakosztować jazdy w bardziej wymagającym terenie. Natomiast pozostałe 14% stoków to długie i strome czarne trasy. Coś w sam raz, dla poszukiwaczy adrenaliny i prawdziwych ekspertów!

5. Liczne tereny freeridowe i snowparki


Oprócz klasycznych tras zjazdowych, w Dolomitach można znaleźć sporo terenów do freeride’u, na czele z Freeride Park Col Margherita. Co ważne - tereny te spełniają wszelkie wymagania bezpieczeństwa i ratownictwa wymaganymi do tego rodzaju aktywności. Dolomiti Superski zapewnia także mnóstwo atrakcji wszystkim kochającym dobrą zabawę w snowparkach - z mnóstwem przeszkód, poręczy, rynien i skoczni, uwielbianych przez narciarzy, którzy chcieliby naprawdę "polatać" na nartach…

6. Słońce, słońce i jeszcze raz… słońce!


Dolomity leżą po południowej stronie głównego grzbietu Alp, a to oznacza, że klimat jest tu naprawdę bardzo korzystny. Słońce świeci w górach 8 dni na 10, temperatury oscylują w rejonie kilku stopni mrozu, co daje pełną przyjemność podczas jazdy na nartach. Jest naprawdę mało prawdopodobne, że ktoś straci tutaj dzień na nartach z powodu złej pogody. Nie będziemy ukrywać - słoneczny, łagodny klimat to jeden z tych elementów, z powodu którego narciarze uwielbiają Dolomity…

10 powodów, dla których warto odwiedzić zimą Dolomity fot. Dolomiti Superski / wisthaler.com
10 powodów, dla których warto odwiedzić zimą Dolomity fot. Dolomiti Superski / wisthaler.com

7. Włoski styl życia - to jest to!


Dolomiti Superski jest dobrze znany ze swoich walorów narciarskich, ale nie tylko. Smakosze przejeżdżają z jednej górskiej restauracji do drugiej, w poszukiwaniu słynnych szefów kuchni i ich specjalnych dań proponowanych w górskich restauracjach. Prawdziwy smak życia - to właśnie można poczuć we włoskich Dolomitach dzięki ekskluzywnej mieszance najlepszych tras, niesamowitej scenerii, wyśmienitej kuchni i wielu chwil relaksu na słonecznych tarasach. Oto właśnie czyste "Dolce Vita"!

8. Zobacz słynne miasta


Trudno wyobrazić sobie, że po kilku dniach spędzonych w Dolomitach, ktoś może mieć dość jazdy na nartach… Ale nawet, jeśliby się to zdarzyło - nie będzie to problemem. W pobliżu regionu Dolomiti Superski znajdują się bardzo znane miasta, takie jak Wenecja z kanałami, mostami i gondolami, Werona z domem romantycznej pary Romeo i Julii, a także Innsbruck - dwukrotny organizator olimpiady zimowej, a obecnie znane miejsce zakupów, wydarzeń kulturalnych i międzynarodowej architektura. Wszystko to dostępne w ciągu kilku godzin jazdy.

10 powodów, dla których warto odwiedzić zimą Dolomity fot. Dolomiti Superski / wisthaler.com
10 powodów, dla których warto odwiedzić zimą Dolomity fot. Dolomiti Superski / wisthaler.com

9. Dziedzictwo historyczne Dolomitów


Obecnie historycznym tematem numer jeden są pamiątki I wojny światowej sprzed stu lat. Tutaj walczono także na szczytach, skałach i w dolinach Dolomitów. W tym czasie żołnierze musieli przez lata (i zimy!) walczyć z wrogiem i naturą, nie mogąc cieszyć się spektakularnymi górami. Warto pamiętać o tych trudnych czasach, także korzystając z uroków zimowego odpoczynku w górach.

10. Narty w Dolomitach - to się opłaca!


W porównaniu z innymi krajami narciarskimi w Europie, we Włoszech także punktu widzenia naszego budżetu, pobyt w Dolomitach to prawdziwa okazją. Jeden dzień jazdy w Dolomiti Superski można mieć już za 39,00 € dziennie kupując 6-dniowy skipass, oczywiście obowiązujący na wszystkich 1200 km tras! Prawdziwej włoskiej kuchni, w położonych tuż przy trasach zjazdowych restauracjach można zakosztować już od 15,00 € - z najbardziej znanymi potrawami, takimi jak spaghetti, lasagne, prosciutto i domowy, ciemny chleb. Standardowy "kufel" piwa kosztuje tutaj około 3 €, a butelka znakomitego czerwonego wina - 25 €.

Więcej informacji na stronie: www.dolomitisuperski.com


skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #włochy #narty #dolomity #dolomiti superski #alpy

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com