skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

5 tyrolskich lodowców - Hintertux

2019.09.27
5 tyrolskich lodowców - Hintertux
Kliknij, aby powiększyć.
5 tyrolskich lodowców - Hintertux
Jeśli butów narciarskich najchętniej nie zdejmował(a)byś przez cały rok, to lodowiec Hintertuxer jest właśnie dla Ciebie. Tutaj można jeździć na nartach 365 dni w roku, czyli zawsze. Niemniej jednak warto zafundować sobie krótką przerwę od jazdy na nartach, korzystając z uroków nowej oferty, jaką jest śniadanie w gondolce lodowca Hintertux.
W jedynym całorocznym ośrodku narciarskim Austrii, można również zjeść śniadanie w wagoniku kolejki gondolowej.

Za 29,50 euro/os., niebiański brunch serwowany jest w kolejce gondolowej wiodącej na szczyt Gefrorene Wand. Rozkoszować się można śniadaniem z kawą, herbatą, sokiem pomarańczowym, Prosecco, chrupiącymi bułeczkami, wędlinami i serem, pastami, jajkami, a nawet płatkami z jogurtem i świeżymi owocami. Imponujący panoramiczny widok na lodowcowy krajobraz i wiele ośnieżonych szczytów dookoła są oczywiście wliczone w cenę. W spokoju goście mogą zjeść i delektować się śniadaniem, dopóki nie zechcą wstać z podgrzewanych kanap. Porannym posiłkiem można cieszyć się dowolnie długo, nawet kilka przejazdów przez stację dolną kolejki. Ci, którzy lubią najeść się do syta, powinni zarezerwować bawarskie śniadanie z białymi kiełbaskami, preclami i chłodnym piwem pszenicznym (17,50 euro/osobę).

Aktualne ceny skipassów na lodowcu Hintertux

Stok dla dzieci, stok z przeszkodami i snowpark Betterpark na lodowcu
Stok dla dzieci, stok z przeszkodami i snowpark Betterpark na lodowcu

Stok dla dzieci, stok z przeszkodami i snowpark Betterpark na lodowcu

Po obfitym śniadaniu w wagoniku kolejki gondolowej, czas na białe szaleństwo na 60 kilometrach tras narciarskich na samym lodowcu. Kiedy otwarty jest cały teren narciarski Zillertal 3000 wraz z trasami na lodowcu, na narciarzy czekają tu aż 202 km tras. Na Sommerbergalm przygotowano na przykład stok dla dzieci Kidsslope Hintertux z tunelem śnieżnym, stromymi zakrętami i muldami, a na starszych na Sommerberg czeka tor z przeszkodami, dużą śnieżną spiralą zapewniającą niezłe przyspieszenie, przeszkodami i małymi skoczniami. Snowboardziści i narciarze jeżdżący w stylu dowolnym prawdopodobnie najchętniej będą spędzać czas w popularnym snowparku Betterpark Hintertux, najwyższym punkcie do jazdy w stylu freestyle w Europie.

5 tyrolskich lodowców - Hintertux
5 tyrolskich lodowców - Hintertux

Na piechotę przez lodowiec

Naturalny Lodowy Pałac to unikatowy w skali światowej klejnot przyrody i całoroczny cel podróży dla całej rodziny. Podczas wycieczek z przewodnikiem wchodzi się do cudownego świata głęboko pod stokiem narciarskim. Odwiedzający poznają system jaskiń z magicznymi stalaktytami lodowymi, ogromnymi iskrzącymi kryształami lodu i zamarzniętymi wodospadami. Punktem kulminacyjnym na koniec prawie godzinnej wycieczki VIP jest przepłynięcie pontonem/kajakiem/na desce zalanym tunelem.Oktoberfest i tygodnie Flower Pow(d)er - na lodowcu Hintertux wiele się dzieje

Imprezą otwierającą sezon będzie Oktoberfest w dniach 27-28 września 2019 r., a następnie otwarcie snowparku Betterpark Hintertux z udziałem Hotzone.tv w dniach 3-6 października. Od 28 marca do 4 kwietnia tradycyjnie odbywa się Tydzień Koloński, 3 kwietnia 2020 r. będzie miał miejsce koncert Hintertuxer Glacier Open Air, na którym wystąpi m.in. zespół z Kolonii "Höhner". Drugi tydzień imprez rodem z Kolonii przypada na Wielkanoc. W kwietniu na imprezie snowboardowej Välley Rälley (25 i 26 kwietnia 2020 r.) i podczas tygodnia Flower Pow(d)er (18 kwietnia do 3 maja 2020 r.) odbędą się wyprawy z przewodnikiem ze szkoleniem w zakresie techniki jazdy, trening lawinowy, jazda na nartach o wschodzie słońca, przejażdżki ratrakiem i wiele więcej.

Hintertux lodowiec - pogoda i warunki narciarskie

3°C

WYCIĄGI

16 / 21

TRASY [KM]

41 / 60

WARUNKI

bardzo dobre

ŚNIEG

0-105 cm

więcej informacjiOdpowiednie zakwaterowanie można znaleźć w hotelach w bezpośredniej bliskości lodowca. Wszystkie obiekty partnerskie w regionach lodowcowych znajdują się na stronie www.gletscherhotels.at.

5 tyrolskich lodowców - Hintertux
5 tyrolskich lodowców - Hintertux


Najlepsze noclegi w najlepszych cenach
Booking.com

Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #austria #tyrol #lodowce #hintertux #stubai #soelden #pitztal #kaunertal

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020