skionline.pl stacje Austria Karyntia wyślij link znajomemu dodaj opinię

Ankogel-Mallnitz

Ankogel - Mallnitz to niewielki (jak na standardy alpejskie) ośrodek narciarski w zachodniej części Karyntii. Okolica ta jest szczególnie godna polecenia osobom wybierającym się na wyjazdy rodzinne oraz tym, którzy oprócz ciekawych terenów narciarskich szukają możliwości wypoczynku w bliskim kontakcie z przyrodą, z dala od miejskiego zgiełku.

Mallnitz to nieduża alpejska miejscowość, będąca ważnym ogniwem sieci austriackich kolei. To tutaj zaczyna się tunel łączący Karyntię z Salzburgerlandem, a dokładniej mówiąc Mallnitz z Bad Gastein. Przeprawa na drugą stronę gór przebiega sprawniej i szybciej, jeśli zamiast z samochodu skorzysta się z pociągu (odjazd ze stacji Mallnitz).

W odległości około 20 km od Mallnitz znajduje się teren narciarski na jedynym w całej Karyntii lodowcu -Mőlltaler Gletscher (3 122 m n.p.m.), oferujący przeszło 50 km tras.

Zdecydowana większość z 30 km szlaków narciarskich, jakimi dysponuje Ankogel, to zjazdy łatwe i średnio trudne. Na hale pod szczytem Ankogel, rozciągające się na wysokości przeszło 2 600 m n.p.m., wyjeżdża się dwuetapowo kolejką gondolową, z przesiadką na wysokości 1 945 m n.p.m.

Tereny odpowiednie dla początkujących znajdują się m.in. w okolicach dolnej stacji Ankogelbahn. Średniozaawansowani narciarze mogą wybierać spośród większości szlaków prowadzących tak z górnej, jak i z pośredniej stacji gondoli. Tras naprawdę trudnych jest niewiele (czarne oznaczenie posiadają tylko 3 km zjazdów). Pociechą dla narciarzy z doświadczeniem mogą być atrakcyjne tereny do freeride’u w górnych partiach Ankogel.

Warto wiedzieć, że kupując skipass "Top Ski Kärnten Silber", możemy jeździć na nartach również na lodowcu Mölltaler oraz w kilkunastu innych ośrodkach Karyntii.

Zbocza Ankogel cieszą się dużą popularnością wśród miłośników ski touringu z uwagi na świetne warunki do uprawiania tej dyscypliny i niezapomniane widoki roztaczające się stąd na okoliczne masywy Wysokich Taurów.

Z myślą o narciarzach klasycznych wytyczono sieć 25 km tras, z czego zdecydowaną większość stanowią szlaki łatwe.

Dużą atrakcją pozanarciarską Mallnitz jest kompleks basenów Tauern-Bad, a także możliwość zwiedzenia stacji badawczej BIOS, gdzie prowadzi się eksperymenty związane ze wzajemnym oddziaływaniem pomiędzy ziemią, wodą, powietrzem i Słońcem.

Życie nocne toczy się w Mallnitz może niezbyt żwawo, jednak nie brakuje tu tawern, barów i restauracji (również z regionalną kuchnią). Dla chętnych - możliwość zabawy w dyskotece.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
4 2 tak
Długość tras zjazdowych:12.8 km
- trasy łatwe1.8 km
- trasy średnie9.3 km
- trasy trudne1.7 km
Długość tras biegowych:25 km
Wysokość: 1281 - 2636 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do maja
Wyciągi czynne od 09:00 do 16:30
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
heli-skiing:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
curling:
kuligi:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
basen termalny:
sauna:
tenis:
paragliding:
opieka nad dziećmi:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Adres:Urlaubsinformation Mallnitz, A-9822 Mallnitz 11 Austria
Telefon:+43(4784)290
Fax:+43(4784)635
WWW:www.mallnitz.at
Zobacz
Sezon na lodowcu Mölltaler otwarty, a z nim specjalne ceny dla posiadaczy GOPASS
Tatry Mountain Resorts definitywnie na lodowcu
Słowacki GOPASS wchodzi na austriackie stoki
Karyntia: wydarzenia sezonu 2007/08
Karyntia - nie tylko narty

zobacz więcej

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020