skionline.pl stacje Austria Karyntia wyślij link znajomemu dodaj opinię

Innerkrems

Ośrodek sportów zimowych Innerkrems leży na północy Karyntii, niedaleko granicy z Krajem Salzburskim i Styrią. Tereny narciarskie skupiają się głównie na stokach gór Grünleitennock (2128 m n.p.m.) i Zehnerhöhe (2188 m n.p.m.). Nazwę region zapożyczył od przytulnej wioski, która usadowiła się u podnóża wspomnianych gór. Oprócz Innerkrems w skład ośrodka wchodzą takie miejscowości, jak: Eisentratten, Gmünd in Kärnten (warto odwiedzić muzeum starych samochodów marki Porsche), Krems in Kärnten, Leoben czy Malta.

Ze względu na dużą ilość zadbanych tras dla średnio zaawansowanych i bogatą ofertę dla nowicjuszy, miejsce to chętnie wybierane jest przez narciarzy preferujących wyjazdy rodzinne i jazdę rekreacyjną. Dobrze odnajdują się tutaj również narciarze o umiejętnościach zaawansowanych, a najlepszą rekomendacją dla wymagających niech będzie fakt, że zimą w Innerkrems trenują członkowie Austriackiego Związku Narciarskiego oraz zawodnicy kadr zawodowych innych krajów.

Łącznie w ośrodku jest 45 kilometrów tras zjazdowych (4,5 km łatwych, 36 km średnich oraz 4,5 km trudnych). Narciarze mogą korzystać z 9 wyciągów (2 kanapy i 7 orczyków, z czego 2 przeznaczone są specjalnie pod naukę jazdy), których przepustowość wynosi 9250 osób na godzinę. Sprzęt można wypożyczyć na miejscu.

Od grudnia do kwietnia warunki śniegowe są tu bardzo dobre, a zaplecze noclegowe i oferta après-ski zadowolą najbardziej wybrednych. Można wybierać zarówno wśród cichych, kameralnych miejsc, jak i wśród luksusowych apartamentów tutejszych hoteli. Jak w większości austriackich ośrodków dużą popularnością cieszą się klimatyczne schroniska górskie. Komu nie dość zimowego szaleństwa za dnia, może dać upust energii i chęci zabawy w nocnych klubach czy dyskotekach.

Dogodne warunki w Innerkrems przyciągają też miłośników snowboardu, biegów na nartach, wypraw na rakietach śnieżnych i nartach tourowych, jazdy na sankach (oświetlony tor saneczkowy), a także zimowej wspinaczki po lodowcu. Miejscowość ma też swoje lodowisko. W ramach urozmaicenia można wziąć udział w organizowanych na miejscu wycieczkach (np. nocne wędrowanie przy świetle księżyca).

Miejscowy Kinder-Club proponuje zajęcia z nauki i doskonalenia techniki jazdy dla dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych. Pod kątem najmłodszych (3-6 lat) specjalnie wyszkolona kadra realizuje program łączący naukę jazdy z różnymi zabawami na stoku. Starsze dzieci (7-12 lat) i nastolatkowie (13-17 lat) skupiają się już bardziej na samej jeździe, przy czym zawsze trudność i intensywność treningu dostosowywana jest do poziomu uczestnika. W przerwie od nart dzieci z pewnością zainteresuje miejscowy ogród zoologiczny. Warto w alpejskiej scenerii obejrzeć tygrysa syberyjskiego czy sowę śnieżną.

Zarówno zimą, jak i latem można traktować Innerkrems jako dobrą bazę wypadową w Alpy Gurktalskie.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
4 7 2 tak
Długość tras zjazdowych:36 km
- trasy łatwe7 km
- trasy średnie27 km
- trasy trudne2 km
Ilość tras biegowych:2
Długość tras biegowych:25 km
Wysokość: 1500 - 2200 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2018.12.08 do 2019.04.22
Wyciągi czynne od 09:00 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
stok dla dzieci:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
Po nartach - apres ski
kuligi:
psie zaprzęgi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
centrum fitness:
jazda konna:
opieka nad dziećmi:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Ośrodek:Innerkrems 134
Adres:A-9862 Kremsbrücke
Telefon:+43 (0)4736 600 15
WWW:www.innerkrems.at
Zobacz
Narciarskie szaleństwo na stokach Karyntii
Karyntia: wydarzenia sezonu 2007/08
Baby- and Kinderhotel - wakacyjny raj dla dzieci
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019