skionline.plstacje przeczytaj Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Karyntia: wydarzenia sezonu 2007/08

2007.11.01
Zimą w Karyntii na turystów czekają nie tylko wspaniałe narciarskie stoki. Przez cały sezon odbywa się tu wiele rozmaitych imprez. Sportowe emocje podczas alpejskiego Pucharu Świata, nastrojowe adwentowe jarmarki, kolorowe parady przebierańców w karnawale - te i inne jeszcze atrakcje oferuje Karyntia swoim gościom.
7 - 9.12.07 Adwent na zamku Gmünd
W salach i na dziedzińcu zamku Lodron w średniowiecznym miasteczku Gmünd odbędzie się doroczny jarmark świąteczny.
Otwarcie: 7.12.07 (piątek), godz. 16.

30.11 - 15.12.07 Nastrojowy adwent w Klagenfurcie
"Werd båld stiller die Zeit" - Pięciokrotnie, w dniach 30 listopada oraz 1, 7, 8 i 14 grudnia, na dziedzińcu siedziby sejmiku krajowego w Klagenfurcie, będącym jednym z najstarszych, a z pewnością najpiękniejszym dziedzińcem wewnętrznym w stolicy landu, z dala od gorączki przedświątecznych zakupów, w scenerii skłaniającej do zadumy i spokojnej refleksji publiczność będzie miała okazję posłuchać muzyki chóralnej w wykonaniu najlepszych karynckich chórów (wystąpią m. in. Grenzlandchor Arnoldstein, Carinthia Chor i Singkreis Seltenheim).

24.11 - 24.12.07 Jarmark świąteczny Christkindlmarkt na placu Neuer Platz w Klagenfurcie (czynny codziennie, liczne imprezy towarzyszące).
W okresie adwentu atrakcją dla turystów i mieszkańców Klagenfurtu jest wielki świąteczny jarmark Christkindlmarkt przy Neuer Platz i na pobliskim deptaku. Świąteczny klimat tworzą ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, muzyka gospel i aromat grzanego wina. Na taki wyjątkowy spacer wśród udekorowanych świerkiem drewnianych stoisk zjeżdżają się goście z całej Karyntii, a bywa, że i z pobliskich Włoch i Słowenii. Niepowtarzalny klimat udziela się wszystkim, bez względu na wiek. W powietrzu unosi się zapach piernika zmieszany z aromatem grzanego wina i kadzidła, a wokół rozbrzmiewają kolędy - świąteczny jarmark w Klagenfurcie dostarcza wielu wzruszeń! Na życzenie podajemy szczegółowy program.

23 - 25.11.07 Bożonarodzeniowa wystawa na zamku Wolfsberg
"Zapach lasu w blasku świec" - świąteczne zwyczaje i rzemiosło artystyczne prezentowane w salach zamku Wolfsberg.

30.11 - 23.12.07 Adwent w Velden
Doroczne imprezy adwentowe w Velden odbywające się w cztery kolejne weekendy w malowniczej, zimowej scenerii jeziora Wörthersee zawsze wprawiają przybyłych w wyjątkowy nastrój. Gości witają tu anioły i betlejemskie gwiazdy. W każdy piątek, sobotę i niedzielę odbywa się tu jarmark adwentowy z wieloma atrakcjami (degustacja ponczu, urozmaicony program dla dzieci i wiele innych).
Jarmark odwiedzać można we wszystkie weekendy adwentu (od piątku do niedzieli) w godz. 11. - 20.

24.11 - 24.12.07 30. jarmark adwentowy w Villach
Jarmark odbywający się przy kościele parafialnym św. Jakuba zaprasza codziennie w godz: 10. - 19., niedz.: 11. - 18.

24.11 - 24.12.07 Jarmark adwentowy Christkindlmarkt w parku miejskim przed renesansowym pałacem Porcia w Spittal
W ramach jarmarku w każdy weekend odbywają się koncerty wokalne i instrumentalne, loterie, różnorodne zajęcia dla dzieci itp. Zaplanowano również liczne imprezy dodatkowe: koncert adwentowy Singkreis Porcia w Spittal (7 - 8.12.07), koncert Ambidravi (1.12.07), adwentowe spotkanie dla dzieci w Sali Muzycznej pałacu (11.12.07), świąteczne zwiedzanie miasta (23. i 30.12.07) z Sigrid Gauster (gratis), jasełka dziecięce z Molzbichl w sali miejskiej (24.12.07, godz. 14.) i wiele, wiele więcej…

Sportowe emocje:

26 - 28.10.07 Mölltaler Gletscher i Ankogel - Mölltaler Opening

2 - 4.11.07 Mölltaler Gletscher i Ankogel - Giga Sport Opening

17 - 18.11.07 Mölltaler Gletscher i Ankogel - Intersport Opening

1.12.07 Inauguracja sezonu narciarskiego w Nassfeld

7 - 9.12.07 Mölltaler Gletscher i Ankogel - Ski Hit Opening

7 - 9.12.07 Winter-Opening w Heiligenblut/Grossglockner

8 - 9.12.07 AUDI Puchar Świata FIS w narciarstwie alpejskim w Bad Kleinkirchheim (slalom gigant i slalom mężczyzn)

14 - 16.12.07 Uni of Snow, Nassfeld
Narciarskie spotkanie młodzieży i studentów: nowe sporty i nowości sprzętowe, wielkie party, après-ski i clubbing.

23.12.07 "Nurkowanie po choinkę" - kąpielisko Aichwaldsee Impreza dla uczczenia pamięci austriackich ratowników wodnych

styczeń 08 Narciarskie dni z Franzem Klammerem, Bad Kleinkirchheim
Raz w roku sławny alpejczyk Franz Klammer jeździ na nartach w towarzystwie gości kurortu. Podczas "narciarskich dni" najsłynniejszy mieszkaniec regionu zaprasza na wspólne szaleństwo na stoku i udziela cennych sportowych porad! Ta niecodzienna impreza oferowana jest gościom Bad Kleinkirchheim bezpłatnie.
Zgłoszenia przyjmuje Tourismusverband Bad Kleinkirchheim 0043(0)4240/8212

styczeń 08 Champ or Cramp - impreza skiturowa na Goldecku

5 - 6.01.08 8. mistrzostwa Austrii we wspinaczce na lodzie, Kötschach-Mauthen
To już kolejna edycja tej kameralnej, a niezwykle ciekawej imprezy w Kötschach-Mauthen. Podobnie jak było to w ubiegłych latach, zawodnicy walczyć będą o tytuł mistrza Austrii we wspinaczce na lodzie. W zawodach jak dotąd brali udział zawodnicy znani doskonale miłośnikom tej dyscypliny: Urs Odermatt, Kurt Astner, Bernhard Schiestl czy Anna Toretta.

20 - 26.01.08 S’cool, Ski & Board - Nassfeld
Największy kurs narciarski dla szkół z atrakcyjnym programem ramowym.

28.01 - 3.02.08 Skoda Zimowe Marzenia 2008 - lot balonem nad górami Nockberge, międzynarodowy Festiwal Balonowy
Lot balonem nad ośnieżoną okolicą to niepowtarzalne przeżycie. Z góry roztacza się wspaniały widok na całą dolinę Bad Kleinkirchheim i kompleks term.

23.01 - 2.02.08 20. alternatywny holenderski turniej 11 miast z maratonem w łyżwiarstwie szybkim (na dystansie 50, 100 i 200 km), Weissensee.
W tym roku ponownie liczna grupa zawodników weźmie udział w maratonie łyżwiarskim na dystansie 200 km na zamarzniętym jeziorze Weissensee. Najchętniej tę dyscyplinę sportu uprawiają Holendrzy, którzy ze względu na niepewną zimę w swoim kraju przyjeżdżają nad jezioro Weissensee co rok. W tym sezonie zawitają tu już po raz 20.

luty 08 European X-treme Week ze speedskiing na Goldecku
Sporty zimowe w wersji ekstremalnej - karkołomne wyczyny, zawrotne prędkości, szalone podjazdy na motorach, freestyle motocross. A wieczorem: chill-out

2.02.08 9. Alpin-Duathlon, Kötschach-Mauthen
Wspinaczka po lodzie w górę 28-metrowej wieży "Alpiner Marterpfahl" w parku rekreacji OeAV-Freizeitpark w Mauthen, niedaleko leśnego kąpieliska oraz wyprawa na skiturowa przez Missoria Alm do Würmlach i z powrotem. Wszyscy miłośnicy wspinaczki po lodzie i skituringu mogą sprawdzić swoje umiejętności.

14 - 16.02.08 15. międzynarodowy turniej golfa na lodzie, Weissensee
Jedyny w Austrii turniej golfa na lodzie.

6 - 7.02.08 Międzynarodowe zawody FIS Gartnerkofel (slalom mężczyzn) w Nassfeld

8 - 9.03.08 Iron Sleddog Man - Innerkrems w dolinie Lieser-/Maltatal - międzynarodowe zawody psich zaprzęgów Zawody odbędą się na wysokości 2 tys. m n.p.m., zaplanowany dystans - 45 km. Wystartuje 60 zaprzęgów i uczestnicy z 9 krajów. Tel. +43/4736/251

W kręgu tradycji:

Koniec listopada 07 Parada przebierańców "Perchten" w Malta
Co roku w listopadowy wieczór na placu przed salą reprezentacyjną w Malta gromadzą się młodzi ludzie w przebraniach straszydeł ("Perchten") i oczywiście turyści. Wszyscy biorą udział w paradzie przebierańców. Na miejscu pojawia się też św. Mikołaj w otoczeniu aniołków, rozdający dzieciom słodycze.

Pocz. grudnia 07 Tradycyjna parada przebierańców "Perchten" w Villach
Największa w Austrii parada przebierańców zwanych "Perchten" i "Krampusse" z udziałem przedstawicieli wszystkich dolin Karyntii. Impreza odbędzie się w zabytkowym centrum Villach. Początek: godz. 18.

Pocz. grudnia 07 Parada przebierańców "Perchten" w Radenthein

1.12.07 Parada przebierańców "Krampusse" w Klagenfurcie
Impreza będzie okazją do pokazania około tysiąca masek z terenu całej Austrii i Niemiec (niektóre sięgające nawet 4 m wysokości). Parada rozpocznie się o godz. 18. pod siedzibą sejmiku krajowego. Na godz. 22. zaplanowano imprezę w hali targowej.

24.12.07 Ciuchcia mikołajowo - bożonarodzeniowa w Ferlach
Odjazd z Ferlach, godz. 13. - 14.30. Kolejka kursować będzie na trasie lokalnej Ferlach-Weizelsdorf.

26.12.07 Stefani Ritt, poświęcenie koni - Malta
Po zakończeniu Mszy św. (ok. godz. 11.) zostaną poświęcone konie przyprowadzone przed budynek szkoły w Malta (i osły z lokalnych hodowli). Po poświęceniu odbędzie się zwyczajowa trzykrotna runda wokół kościoła na wierzchowcach (pierwsze kółko stępem, drugie kłusem, trzecie galopem).

1.02.08 Ante Pante Kirchleintragen, Bad Eisenkappel
W wieczór poprzedzający święto Matki Boskiej Gromnicznej w Bad Eisenkappel kultywuje się stary obyczaj - procesję z lampionami. W procesji udział biorą głównie dzieci niosące małe lampiony w kształcie kapliczek, osadzone na patykach, ze znajdującą się wewnątrz świeczką. Spod kościoła Maria Dorn procesja wyrusza w kierunku kościoła parafialnego św. Michała, a następnie w stronę mostu przy zamku Hagenegg. Procesji towarzyszy łacińsko - słoweńska pieśń "Ante pante populore Kocle vrate zvile lore". Przy zamku Hagenegg dzieci puszczają lampiony na rzekę Vellach. Ten stary obyczaj upamiętnia powódź, jaka miała tu miejsce w roku 1180.

styczeń 08 Wielki lodowy festyn w Techendorf, Weissensee
Urozmaicony program rozrywek dla gości w każdym wieku - przy oryginalnych kontuarach, barkach z szampanem i wyszynkach odbywa się typowe karynckie ucztowanie.

Zabawa na całego!

27 - 31.12.07 Jarmark noworoczny w Villach
Jarmark odbywa się przez kilka ostatnich dni grudnia wokół kościoła parafialnego św. Jakuba. Akcesoria odlewane z ołowiu, marcepanowe świnki "na szczęście", czterolistne koniczynki z czekolady, mosiężne podkowy itd. - w tym miejscu można zaopatrzyć się w amulety na cały rok!

31.12.07 Impreza sylwestrowa na starówce w Klagenfurcie
W Klagenfurcie tradycyjnie powitanie Nowego Roku rozpoczyna się już w sylwestrowe popołudnie. Zaraz po obiedzie w zabytkowym centrum miasta zaczyna się zabawa. Wyjątkowy nastrój i występy na żywo przyciągają nawet największych leni. Starówka wita Nowy Rok z fantazją. Uliczki zmieniają się nie do poznania, a każdy zaułek tętni życiem i sylwestrową radością. Alter Platz, Pfarrplatz, dziedziniec sejmiku Landhaushof, Neuer Platz - wszędzie występy zespołów muzycznych na żywo, pokazy, tańce i loterie...

19.01.08 "Kiedy gra muzyka" - zimowy Open Air,
Bad Kleinkirchheim

11.01 - 1.02.08 Impreza satyryczna Stadtgerücht zu Clagenfurt Terminy: 11, 12, 17, 18, 19, 24, 25, 26, 29, 31 stycznia i 1 lutego.
Posiedzenie Bractwa Karnawałowego Klagenfurtu: satyryczny komentarz politycznych i towarzyskich wydarzeń minionego roku.

2.02.08 Sobota karnawałowa z paradą przebierańców w Villach
Wielkim wydarzeniem, kończącym karnawał w Villach, jest ostatnia sobota karnawału, kiedy to przez miasto przechodzi parada przebierańców.

5.02.2008 Ostatki w Klagenfurcie - uroczysta parada

30.03.08 "Festa de Cuba" w Nassfeld
Już o godz. 11. w barze Schneemann przy Tröglplatz rozpocznie się party w gorących, latynoamerykańskich rytmach. Imprezie dodadzą kolorytu występy kubańskich tancerek, a barman - Kubańczyk miłośnikom wiosennego szusowania w słońcu proponować będzie egzotyczne drinki - Caipirinha, Cuba Libre i inne.

Więcej informacji otrzymać można nieodpłatnie w Kärnten Werbung, Casinoplatz 1, A-9220 Velden, Austria, Tel. 0043(0)463/3000, Fax 0043(0)4274/52100-50,
E-Mail: karyntia@kaernten.at, Internet: www.karyntia.pl

skionline.pl

powrót

Zobacz
Stacje: Innerkrems
Stacje: Gerlitzen
Innerkerms, Karyntia - Austria
Innerkerms, Karyntia - Austria
Innerkerms, Karyntia - Austria
Gerlitzen - Karyntia, Austria
Gerlitzen - Karyntia, Austria
Gerlitzen - Karyntia, Austria
Goldeck - Karyntia, Austria
Goldeck - Karyntia, Austria
Goldeck - Karyntia, Austria
Lodowiec Moelltaler, Austria
Lodowiec Moelltaler, Austria
Lodowiec Moelltaler, Austria
Bad Kleinkirchheim, Karyntia, Austria
Bad Kleinkirchheim, Karyntia, Austria
Bad Kleinkirchheim, Karyntia, Austria
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com