skionline.pl stacje Austria Karyntia wyślij link znajomemu dodaj opinię

lodowiec
Moelltaler

Tereny narciarskie na Mölltaler Gletscher dają jedyną w całej Karyntii okazję, aby pojeździć na nartach właśnie na lodowcu. Mało kto zdaje sobie sprawę, że ten niezwykle atrakcyjny, całoroczny rejon narciarski znajduje się w tej samej odległości od Polski, co tak popularny wśród naszych rodaków Kitzsteinhorn. Znajdują się tu świetnie przygotowane trasy o łącznej długości około 16 km.

Mölltaler Gletscher to ośrodek powstały, jak na warunki austriackie, stosunkowo niedawno. Rozkwit tego - dziś już bardzo już popularnego - narciarskiego rejonu nastąpił dopiero kilka lat temu, kiedy to wybudowano Mölltaler Express - podziemną kolej torowo-linową o imponującej długości 4 800 m. Bardzo sprawnie i szybko wywozi ona pasażerów na wysokość 2 200 m n.p.m. Kolejny etap to podróż gondolką Eisseebahn na poziom 2 790 m n.p.m. Gondolka jest niestety newralgicznym ogniwem całego systemu kolejek i wyciągów na lodowcu. Przy silniejszym wietrze jest zamykana, a to oznacza w efekcie unieruchomienie całego lodowca. Posiadacze skipassu Top Ski Kärnten Silber mogą w takiej sytuacji ratować się wyborem innego ośrodka narciarskiego w pobliżu.

Z naturalnego tarasu górnej stacji Eisseebahn roztacza się panorama całego lodowca Mölltaler, a właściwie Schareck, bo taka jest jego nazwa własna. Przed nami, jak na dłoni, wszystkie trasy wytyczone na lodowcu. Widok ten przypomina nieco płytę lotniska, trasy biegną bowiem całą szerokością lodowca (sumie ponad kilometr szerokości).

Dalsza droga odbywa się dwoma krzesełkami. Drugie w kolejności to niezwykle nowoczesna, niedawno oddana do użytku, sześcioosobowa kanapa z zamykana kabinką - Gletscher Jet. Wywozi ona narciarzy aż pod sam szczyt Schareck’a (3 122 m n.p.m.). Można stąd podziwiać jedną z najpiękniejszych panoram austriackich Alp. Nad okolicznymi szczytami góruje najwyższy szczyt Austrii - Grossglockner (3 798 m n.p.m.).

Trasy narciarskie na obszarze Mölltaler Gletscher zadowolą zarówno początkujących, jak i wytrawnych narciarzy. Szczególnie ciekawa jest 7-kilometrowa trasa biegnąca z samej góry do dolnej stacji wyciągu Schwarzkopf. Długie zjazdy prowadzą również ze szczytu do Bergstation na wysokości 2 879 m n.p.m. Łatwymi trasami można zjechać aż do granicy lodowca.

Dla narciarzy biegowych na lodowcu przygotowano jedynie 5 km tras i są to trasy trudne. Większe możliwości wyboru daje rejon położonego w dolinie, poniżej dolnej stacji Mölltaler Express, miasteczka Flattach (15 km tras) lub nieco bardziej oddalonego Obervellach (40 km tras).

Snowboardzistom Mölltal oferuje wiele atrakcji, w szczególności snowpark z dużą ilością modułów i szkółką snowboardową, a ponadto liczne imprezy i zawody snowboardowe w trakcie sezonu.

Zakwaterowania najlepiej poszukiwać we Flattach w dolinie Möll - miasteczku położonym najbliżej dolnej stacji kolejki. Oprócz narciarskich wypraw na lodowiec można tutaj uprawiać i inne dyscypliny sportu. Wieczorami czynnych jest kilka barów, restauracji i hotelowa dyskoteka.czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
2 5 1 1 tak
Długość tras zjazdowych:16 km
- trasy łatwe2 km
- trasy średnie12 km
- trasy trudne2 km
Długość tras biegowych:2 km
Wysokość: 2100 - 3122 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2019.06.06 do 2021.05.09
Wyciągi czynne od 08:00 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
halfpipe:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
curling:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
centrum fitness:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Adres:Mölltaler Gletscherbahnen Ges.m.b.H & Co.KG Innerfragant 46 A-9831
Telefon:+43 4785 8110
WWW:www.gletscher.co.at
Zobacz
Lato połączone z jazdą na nartach na lodowcu Mölltaler Gletscher rozpocznie się już 6. czerwca
Sezon na lodowcu Mölltaler otwarty, a z nim specjalne ceny dla posiadaczy GOPASS
Tatry Mountain Resorts definitywnie na lodowcu
Słowacki GOPASS wchodzi na austriackie stoki
Ile kosztują skipassy na austriackich lodowcach?

zobacz więcej

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020