skionline.pl stacje Austria Kraj Salzburski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Obertauern

Zimowy odpoczynek? Piękno gór, gwarancja śniegu i dobrej zabawy? Pomyśl o popularnej alpejskiej stacji narciarskiej Obertauern! Na doskonałe warunki śniegowe i bogatą ofertę kurortu miłośnicy białego szaleństwa mogą liczyć od końca listopada do początku maja!

Okolica słynie ze świetnie przygotowanych tras (w większości niebieskich i czerwonych) o łacznej długości 95 kilometrów. Dobrze widoczne oznakowanie, o które gospodarze zadbali na każdym większym skrzyżowaniu szlaków, ułatwia narciarzom orientację w terenie.

Jedyny w swoim rodzaju narciarski amfiteatr tworzą tzw. rundy - wymyślny system umożliwiający okrążenie całego kurortu bez odpinania nart. Do punktu początkowego wraca się niepostrzeżenie, bez konieczności dwukrotnego korzystania z tej samej trasy. Czerwona runda (die Rote Tauernrunde) umożliwia jazdę zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zielona (die Grüne Tauernrunde) - w kierunku przeciwnym. W przemieszczaniu pomaga 26 dogodnie rozmieszczonych wyciągów (1 gondola, 14 kanap i 11 orczyków). Co ważne, do wyciągów można łatwo dojechać na nartach z każdego hotelu. Podczas pobytu w ogóle nie trzeba korzystać z samochodu!

Narciarze znajdą tu wszystko: od idealnych tras carvingowych po nietknięte stoki pokryte grubą warstwą śniegu. Po nasyceniu się atrakcjami rund do woli można korzystać z tras leżących poza ich obrębem. Obertauern zaspokoi potrzeby kapryśnego turysty - w zależności od stoku i trasy panują tu zróżnicowane warunki śniegowe, temperaturowe i oświetleniowe.

Tłok w skibusach? Daleka droga do trasy? Stres podczas urlopu? Nie w Obertauern. Wszędzie tu blisko, a obsługa kurortu dba o wszyskie potrzeby gości. Jeśli zechcesz przyjechać z rodziną, możesz liczyć na profesjonalną opiekę nad dziećmi tak w hotelu, jak i na stoku. Liczne szkółki narciarskie i snowboardowe prześcigają się w propozycjach (bale przebierańców, zabawy na śniegu, dyskoteki i przyjęcia dla maluchów).

Obertauern ze swoimi 95 kilometrami przyjaznych tras to miejsce nie tylko dla doświadczonych. Stawiający pierwsze narciarskie kroki szybko poczują się tu pewnie. Na nowicjuszy czeka nieograniczona oferta kursów na każdym poziomie zaawansowania, przewidziana dla wszystkich grup wiekowych. Kto spróbuje, zazna nadzwyczajnej przyjemności jazdy i nie wyjedzie stąd jako początkujący.

Porządny kompleks Après Ski w Obertauern wychodzi naprzeciw potrzebom ciała i ducha swoich gości. W przerwie od nart można się odprężyć w saunie, na basenie czy gabinetach odnowy biologicznej.

A kto po wyczynach na śniegu znajdzie energię na upojne życie nocne, też nie będzie się nudzić. Gorącymi rytmami i pysznymi drinkami kusi mnóstwo dobrych lokali (np. Monkey’s Heaven, Römerbar, Taverne über das People, Nanu). Liczne bary, puby i dyskoteki w Obertauern stoją przed turystą otworem. Każdego wieczora, każdej nocy.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
7 17 1 1 tak
Długość tras zjazdowych:100 km
- trasy łatwe60 km
- trasy średnie36 km
- trasy trudne4 km
Ilość tras biegowych:3
Długość tras biegowych:26 km
Wysokość: 1630 - 2315 m n.p.m.
Sezon narciarski od listopada do maja
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
pomiar czasu:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
kuligi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
centrum fitness:
paragliding:
opieka nad dziećmi:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Obertauern Tourist Association
Adres:5562 Obertauern 161, Salzburger Land, Austria
Telefon:+43 6456 7252
Fax:+43 6456 72529
WWW:www.obertauern.com
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020