skionline.pl stacje Austria Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Alpbachtal

Kliknij, aby powiększyć.
Alpbachtal, malownicza dolina Tyrolu, zajmuje ważne miejsce wśród austriackich stacji narciarskich. Nie przeszkadza jej bliskość Kitzbühel - wręcz przeciwnie, ze względu na zupełnie odmienny charakter ośrodka stanowi atrakcyjną przeciwwagę dla słynnego i potężnego sąsiada. Charakterystyczną cechą Alpbachtal jest bowiem kameralność przy jednocześnie dużym zapleczu gastronomiczno-noclegowym. Na zimowy urlop chętnie przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi i osoby szukające prawdziwego wytchnienia od zgiełku codzienności i nadmiaru wrażeń, jakiego można doświadczyć w najbardziej rozreklamowanych regionach. Co istotne dla miłośników sportów zimowych, śniegu i słońca jest w Alpbachtal pod dostatkiem, trasy są dobrze przygotowane, a sieć 21 wyciągów (3 gondole, 5 wyciągów krzesełkowych i 13 orczyków) o łącznej przepustowości 21 330 osób na godzinę w zupełności wystarcza, by bez tłoku i kolejek smakować rozkosze jazdy.

W baśniowy krajobraz pięknie wkomponowuje się tradycyjna architektura tyrolskich wiosek. Stolica ośrodka, wioska Alpbach, zjawiskowo wyrasta z półki skalnej zawieszonej nad doliną. Nowoczesny akcent w zabudowie miejscowości wyznacza wzniesione przed 10 laty centrum kongresowe. Nie bez powodu powstało ono w Alpbach - od 1945 roku wioska jest miejscem posiedzeń Alpbach European Forum, dorocznej konferencji czołowych przedstawicieli świata polityki, gospodarki, nauki i kultury (nieoficjalnie Alpbach określane jest mianem "wioski myślicieli").

Kliknij, aby powiększyć.
Na miłośników białego szaleństwa czekają w Alpbachtal 52 kilometry tras, w 80 procentach sztucznie dośnieżanych. Przeważają trasy czerwone dla narciarzy średnio zaawansowanych (33 km). Dla dzieci i osób rozpoczynających przygodę na stoku przygotowano różnego rodzaju niebieskie trasy łatwe (14 km), z czego najmłodszym poleca się szczególnie teren przy wjeździe do doliny na stoku Reitherkogel (1337 m n.p.m.), gdzie szeroką łąkę do nauki jazdy wyposażono w atrakcje typu narciarska karuzela, slalom między postaciami z bajek i dwa łatwe w obsłudze orczyki. Wytrawni narciarze mają do dyspozycji 5 kilometrów tras czarnych, w tym trasę FIS-owską. Amatorzy jazdy poza trasami również nie będą zawiedzeni. Trudne trasy skupione są przy Wiedersberger Horn (2127 m n.p.m.).

Przyjeżdżając do Alpbachtal, można liczyć na wypożyczalnie i serwisy ze sprzętem dla narciarzy oraz snowboardzistów (najwięcej w Alpbach, również w Reith i Kramsach). Naukę jazdy dla dorosłych i dla dzieci oferuje wiele szkółek w dolinie. Niektóre zapewniają całodzienną opiekę nad dziećmi. Niemal przez cały sezon w Alpbachtal skipass dla dziecka do lat 15 jest bezpłatny (oferta nie obowiązuje w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku) - pod warunkiem jazdy wspólnie z rodzicem zaopatrzonym w pięcio- lub sześciodniowy skipass dla dorosłych (1 dziecko na 1 rodzica, co oznacza, że rodzice z dwójką dzieci do lat 15 płacą tylko za skipassy dla siebie; przy większej liczbie dzieci dla pozostałych pociech przygotowano korzystne zniżki). Przez cały sezon dzieci do lat 15 mogą bezpłatnie korzystać z wyciągów w Kramsach.
Oprócz lokalnego skipassu region Alpbachtal jest objęty również dużym sezonowym skipassem Alp Kitzbühelskich AllStarCard (ponad 350 wyciągów i 1000 kilometrów nartostrad).

Kliknij, aby powiększyć.
Od sezonu 2009/2010 na nartach można jeździc także wieczorem na stoku Reitherkogel (wtorki, piątki i soboty). Do dyspozycji turystów oddaje się w tym okresie gondolę Reitherkogelbahn i 2 orczyki (Nordlift i Brandachlift). W godzinach od 18.30 do 21.15 będą oświetlone trasy nr 15 i 16. Sezonowe karnety nie obejmują jazdy wieczornej, ale w ośrodku przygotowano specjalne oferty na pojedyncze bilety oraz jednodniowe i sezonowe karnety wieczorne.

Podobnie jak inne tyrolskie ośrodki Alpbachtal pozwala urozmaicić zimowe wczasy o biegi na śniegu (ok. 100 km tras), wyprawy na nartach tourowych i rakietach śnieżnych (dobrze oznakowane szlaki wychodzą z każdej miejscowości w ośrodku), saneczkowanie (8 torów, z czego 3 oświetlone - w Alpbach, Münster i Brandenberg) i jazdę na łyżwach (lodowiska naturalne i duża hala Eisarena Kundl). Po aktywnym dniu można wypocząć na krytym basenie w Alpbach czy w wybranym centrum odnowy biologicznej (w kilku miejscach ośrodka).
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 31 7 8 tak
Długość tras zjazdowych:93 km
- trasy łatwe26 km
- trasy średnie54 km
- trasy trudne13 km
Ilość tras biegowych:3
Długość tras biegowych:32 km
Wysokość: 670 - 2025 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:30
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Alpbachtal
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
halfpipe:dostępnesnowpark:dostępne
stok dla dzieci:dostępneoświetlony stok:dostępne
skibus:dostępnebramki automatyczne:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępnepark dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnecurling:dostępne
kuligi:dostępnepsie zaprzęgi:dostępne
rakiety śnieżne:dostępnetor saneczkowy:dostępne
spacery zimowe:dostępnebasen:dostępne
sauna:dostępnecentrum fitness:dostępne
kamping:dostępnejazda konna:dostępne
tenis:dostępneparagliding:dostępne
opieka nad dziećmi:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
bary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Alpbachtal
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Alpbachtal Seenland Tourismus
Adres:Zentrum 1 6233 Kramsach Austria
Telefon:+43 5337 21200
Fax:+43 5337 21200-100
WWW:www.alpbachtal.at/pl
Alpbachtal
Zobacz
Narty dla rodzin w Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau
Tyrol: Pięć imprezowych propozycji na początek zimy
Zimowe nowości w Tyrolu
Sezon zimowy w Tyrolu

zobacz więcej

Booking.com