skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Sezon zimowy w Tyrolu

2011.11.08
Sezon zimowy w Tyrolu
Kliknij, aby powiększyć.
Sezon zimowy w Tyrolu
Koncerty i imprezy oraz oczywiście wydarzenia sportowe z pompą otworzą kolejny sezon zimowy w regionach narciarskich Tyrolu. Jednak nie tylko początek zimy jest w Tyrolu wydarzeniem wielkiej wagi, także w jej trakcie na gości czekają liczne atrakcje.
Bez wątpienia barwną inaugurację sezonu śniegu i lodu zapowiada 5 tyrolskich lodowców. Inauguracja co prawda nie jest do końca odpowiednim słowem w odniesieniu do lodowca Hintertux, który jako całoroczny teren narciarski przez 365 dni w roku zapewnia śnieżne atrakcje. Mimo to jednak jest co świętować, ponieważ zimą dochodzi jeszcze 86 kolejnych kilometrów stoków. www.hintertuxergletscher.at

Od weekendu 7-9 października goście doliny Ötztal poczują się jak gwiazdy narciarstwa. Maxxx Mountain Gletscherstart w Sölden otworzy stoki wśród wiecznego lodu, na których w dniach od 21 do 23.10, w ramach Pucharu Świata w narciarstwie, panie i panowie stoczą pierwsze sportowe walki sezonu.
www.oetztal.com

Na lodowcu Kaunertal snowboardziści i freeskierzy rozgrzewają się już od końca września, natomiast w dniach 14 do 16 października odbędzie się tu legendarny już Kaunertal Opening. Zawody sportowe i huczne imprezy obudzą zimowego ducha.
www.kaunertaler-gletscher.at

Stok jest biały, a niebo niebieskie - wychodząc z tego założenia tegoroczną inaugurację sezonu na lodowcu Stubai połączono od razu z Oktoberfest. "O’zapft is" odbędzie się 15 i 16 października. Natomiast w dniach od 3 do 6 listopada, gdy SportScheck Gletscher Testival zaprosi na największy test sprzętu w Alpach, panować tu będzie duch bardziej sportowy.
www.stubaier-gletscher.at

Także Pitztal hucznie powita sezon i to od razu podwójnie: Świętem Lodowca, w dniach 29 i 30 października, a tydzień później - 5 i 6 listopada - jeszcze raz, inauguracją sezonu biegowego w nowo otwartym centrum narciarstwa biegowego.
www.pitztaler-gletscher.at

Gdy zima zawita w tyrolskie doliny, region oferuje jeszcze większą różnorodność i bogatszy wybór zimowych rozrywek.

Sławą wykraczającą daleko poza granice Europy Środkowej cieszy się inauguracja sezonu zimowego w Ischgl. Otwarcie sezonu 2011/2012, odbywające się w dniach 25 i 26 listopada, co roku przebiega pod znakiem spektakularnego koncertu Top of the Mountain Opening, wieńczącego pierwszy wspaniały narciarski dzień na Idalp. Głównym punktem programu będzie występ słynnego szwedzkiego duetu Roxette.

Od 2 do 4 grudnia region St. Anton am Arlberg zaprasza na Ski Open Festival. Przez trzy dni goście będą mogli testować najnowszy sprzęt sportowy oraz popisać się zręcznością podczas St. Anton Ralley. O dobry nastrój zadba SWR3-Coverband, a błysk w oczach zapewnią inauguracyjne promocje podczas "Schneekristallwoche".
www.stantonamarlberg.com

Jak dojechać w Alpy - poradnik kierowcy

Od 2 do 4 grudnia świętować będzie także Serfaus-Fiss-Ladis. Podczas Snowfestivalu goście będą się bawić na licznych imprezach i koncertach. Szczególną atrakcją dla ciekawskich będzie lot Fisser Flieger i Skyswing, które 3 grudnia, w ramach Fun & Action Days, bezpłatnie zaprezentują swym pasażerom uroki zimowego krajobrazu z lotu ptaka.
www.serfaus-fiss-ladis.at

Fantastyczne imprezy i ciekawe wydarzenia zapowiadają się także w Alpbachtal. 16 i 17 grudnia wieczorami namioty koncertowe rozbujają zespoły rockowe, a za dnia sportowe duchy będą mogły się wyszaleć na 54 kilometrach stoków - dodatkowo w ofercie nowy snowpark.
www.alpbachtal.at

Najwyższej klasy wydarzenia sportowe oczekują urlopowiczów w Tyrolu nie tylko z okazji rozpoczęcia sezonu, ale także przez całą zimę.

Tradycyjny Weekend Hahnenkamm w Kitzbühel - najtrudniejszy w sezonie wyścig narciarski o Puchar Świata, który rozegra się w dniach od 20 do 22.01.2012, zapewni nie lada sportowe przeżycia. Podobnie jak w poprzednich latach, 72. zawody Hahnenkamm gwarantują sportowe emocje i wyśmienitą zabawę, bo w tych dniach w Kitzbühel wiele się dzieje także poza trasami wyścigu, o czym wieść się już dawno rozniosła daleko poza granice regionu.
www.kitzbuehel.com / www.hahnenkamm.com

Miłośnicy snowboardu z niecierpliwością czekają na zaplanowaną na 04.02.2012 kultową snowboardową imprezę - Billabong Air&Style w Bergisel-Arena w Innsbrucku to wyborowa mieszanka sportu, muzyki i zabawy. Przybywające licznie gwiazdy i rzesza fanów sprawiają, że wydarzenie to jest absolutnym hitem wśród miłośników snowboardu. Ewolucje są karkołomne, a stawka wysoka!
www.air-style.com

Od 26.1 do 1.2.2012 ponad 70 freeriderów i freeriderek z całego świata spotka się na Bigmountain w Hochfügen w dolinie Zillertal. Wydarzenie to zalicza się do najwyższej kategorii w ramach kwalifikacji do Freeride World Tour. Widzowie mogą się spodziewać spektakularnych skoków i przyprawiających o zawrót głowy ewolucji na osławionej wschodniej ścianie.
www.bigmountain-hochfuegen.com

Absolutny przebój wśród wydarzeń sportowych tej zimy to zawody Youth Olympic Winter Games (YOG) 2012, które będą się rozgrywać w dniach od 13 do 22.01.2012 w Innsbrucku i Seefeld.

Podczas I Zimowej Olimpiady Młodzieży olimpijski ogień zapłonie w Tyrolu po raz trzeci. Olimpijska flaga powiewała w Tyrolu już dwukrotnie - w 1964 i 1976 roku - teraz zaczyna się odliczanie do pierwszej Zimowej Olimpiady Młodzieży. Od 13 do 22 stycznia Innsbruck, Seefeld i Kühtai znajdą się w centrum zainteresowania miłośników sportu z całego świata. Ponad 1000 młodych zawodników i zawodniczek z ponad 60 krajów niecierpliwie oczekuje występów w 63 konkursach i 15 dyscyplinach. Kto chciałby podziwiać wyczyny młodych sportowców na żywo i być obecnym przy biciu rekordów, może zajrzeć na stronę www.tickets.innsbruck2012.com, by tam zdobyć kilka z limitowanej serii biletów.

Zima, śnieg i lód zostaną uroczyście powitane także i na innych terenach narciarskich Tyrolu. Kto chce spędzić zimę na snowboardzie, nartach albo sankach, ten w sercu Alp znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie - Achensee, Zugspitzarena, SkiWelt Kaiser - Brixental, Seefeld i wschodni Tyrol z radością oczekują gości. Niech więc pada śnieg, niech zacznie się zima.

Więcej informacji: Tirol Info, tel. +43.512.7272-0, info@tirol.at, www.ski.tirol.at

skionline.pl
Tagi: #tyrol #hintertux #soelden #kaunertal #stubai #pitztal #ischgl #alpbachtal #kitzbuehel

powrót

Zobacz
Alpbachtal w Tyrolu, Austria
Alpbachtal w Tyrolu, Austria
Alpbachtal w Tyrolu, Austria
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com