skionline.pl stacje Austria Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Axamer-Lizum

Opis stacji
Położony w Tyrolu, u stop malowniczego łańcucha górskiego Kalkkögel, ośrodek narciarski Axamer Lizum jest jedną z dziewięciu stacji, wchodzących w skład rozległego kompleksu narciarskiego Olympia SkiWorld Innsbruck.

SkiWorld Innsbruck to połączone ośrodki: Nordpark - Seegrube, Patscherkofel, Kühtai, Rangger Köpfl, Glungezer, Schlick 2000, Stubaier Gletscher, Muttereralm i Axamer Lizum, dysponujące łącznie blisko 300 kilometrami tras i 78 wyciągami.

Tereny narciarskie Axamer Lizum koncentrują się się wokół niewielkiej miejscowości Axams, położonej malowniczo w słonecznej dolinie na wysokości 878 m n.p.m. Okolica ta znana jest z doskonałych warunków śniegowych, a przy tym z dużej ilości słonecznych dni zimą.

Axamer Lizum to tak naprawdę rozległa wysokogórska hala rozciągająca się na wysokości 1 583 - 2 343 m n.p.m., która zimą przeistacza się w fantastyczny teren narciarski, oferujący wielką różnorodność stoków i sprawnie funkcjonujące wyciągi. Dwukrotnie, jak dotąd, rozgrywane były tutaj konkurencje alpejskie Igrzysk Olimpijskich. Doświadczeni narciarze mogą więc wypróbować siły na olimpijskich trasach zjazdowych na zboczach Hoadl lub na pełnych muld stokach Birgitzköpfl. Tereny Axamer Lizum dają zresztą najwięcej możliwości wyboru właśnie narciarzom o sporych umiejętnościach. Stosunkowo najmniej znajduje się tutaj tras łatwych.

Atrakcją dla snowboardzistów (oprócz dobrych terenów do freeride'u) jest snowpark na Hoadl przy dawnej olimpijskiej trasie zjazdowej kobiet.

Narciarze biegowi w najbliższej okolicy Axams nie znajdą zbyt wielu szczególnie urozmaiconych tras. Jeśli jednak dotrze się do miejscowości Natters, można korzystać z rozległej sieci tamtejszych szlaków biegowych.

Pozanarciarska oferta Axamer Lizum obejmuje m.in. zjazdy saneczkowe (z terenów Axamer Lizum do Axams prowadzi 8-kilometrowy tor saneczkowy), łyżwiarstwo, curling, kuligi.

Zregenerować siły można w kompleksie wodno-rekreacyjnym w Axams (kryty basen, basen termalny na wolnym powietrzu, sauny, masaże).

Oferta wieczornych atrakcji - jak na spokojną tyrolską wioskę, jaką Exams pozostało nawet po dwóch Olimpiadach - jest stosunkowo bogata. Przeważają przytulne gospody z regionalną kuchnią. Wielkomiejskich rozrywek posmakować można w oddalonym jedynie o 9 km Innsbrucku, dokąd warto wybrać się tak czy inaczej ze względu na znajdujące się tam zabytki i ciekawe wydarzenia kulturalne.
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021