Świętuj z nami 30 lat
Narciarze na trasie Schlick 2000 przy kolei krzesełkowej, w tle ośnieżone turnie Kalkkögel
fot. Stubai Tirol
Austria · Tyrol

Schlick 2000

⁠

Fulpmes · Tyrol · 1 000 m n.p.m.

  • 25km tras
  • 1 000–2 240m n.p.m.
  • 11wyciągów
  • 3kamery
PolecaJacek Ciszakautor i redaktor skionline.pl

Nową gondolą jedzie się przyjemnie, cicho i wygodnie, a panorama doliny Stubai jest naprawdę oszałamiająca.

Zobacz film: Stubai jakiej nie znasz (Vlog275) (YouTube, otwiera się w nowej karcie)

Trasa przy nowej gondoli jest fajna i przypuszczam, że nie będzie specjalnie oblegana, bo jest trochę na uboczu.

Zobacz film: Stubai jakiej nie znasz (Vlog275) (YouTube, otwiera się w nowej karcie)

Schlick 2000: warunki teraz

Przed sezonem
Kamera Schlick 2000: Fulpmes - MitterjochKamera

Źródło: feratel.com

Brak aktualnego komunikatu stacji.

Temp. góra/dół−2° / 8°
Start sezonu28.11

Temperatura: prognoza z dziś, 03:50Źródła danych

Schlick 2000 teraz: warunki i kamery

Stan ośrodka

Start sezonu
28.11
Granica zera
1 650 m
Wiatr na szczycie
13 km/h
Opad na górze
śnieg
Pogoda rok temu
w rejonie stacji
−4° do 5°, opad 1,8 mm (24.10.2025)
Śnieg rok temu
w rejonie stacji
4 cm (24.10.2025)

Prognoza z dziś, 03:50Źródła danych

Kamery: Schlick 2000

Z okolicy: Stubaital

Wszystkie kamery tej stacji (3)

Prognoza pogody na 9 dni: Schlick 2000

Temperatura na górze (2 240 m) i w dolinie (1 000 m) oraz opad świeżego śniegu.

Prognoza pogody na 9 dni: Schlick 2000
DzieńDziś24.10Nd25.10Pn26.10Wt27.10Śr28.10Cz29.10Pt30.10Sb31.10Nd1.11
Pogoda
Góra 2 240 m−2°5°3°9°5°3°3°0°1°
Dolina 1 000 m8°15°11°17°14°11°12°10°9°
Granica śniegu1 300 m2 200 m2 200 m
Śnieg (góra)2 cm2 cm0 cm0 cm1 cm0 cm0 cm0 cm0 cm
Wiatr (góra), km/h20291412129121914

Przesuń w bok, żeby zobaczyć kolejne dni

Góra 2 240 m, dolina 1 000 m. Śnieg w centymetrach, wiatr w km/h na górze.

Prognoza z dziś, 03:50Źródła danych

Raporty warunków od narciarzy

Jak jest na stoku: Schlick 2000

Wpisy narciarzy: ocena tras, śnieg, kolejki i zdjęcia ze stoku.

  1. JurekSOL

    Trasy: bardzo dobreSztuczny

    Wczoraj spadło trochę śniegu, więc warunki petarda. Baza przygotowana ze śniegu technicznego, jest równo i twardo.

  2. Skier

    Trasy: bardzo dobreTwardy, zlodzony

  3. Narciarz

    Trasy: dobrePrzewiany

    Generalnie jest fajnie byłem 22.11 do 28.11

Dodaj raportSchlick 2000, Austria

Trasy i wyciągi

25 km tras między 1 000 a 2 240 m

Trasy wg trudności

  • Niebieskie łatwe14 km
  • Czerwone średnie8 km
  • Czarne trudne3,5 km
Liczba tras
23
Trasy biegowe
3,5 km

11 wyciągów

  • Gondole3
  • Orczyki2
  • Talerzyki1
  • Taśmy1
  • Inne4

Sezon 2026/27

  • Cały ośrodek: od 28.11.2026 do 11.04.2027 (Start 28.11.2026 przewidywany, zależnie od warunków śniegowych)
  • Wysoki sezon cen: 20.12–27.02
  • Wyciągi: Pierwszy wjazd Kreuzjochbahn 8:30; ostatni zjazd ze stacji górnej Kreuzjoch 16:00, ze stacji pośredniej Froneben 16:30; pozostałe wyciągi do 16:00

Wysokości i nachylenie

17% średnio (10°)55% najbardziej strome odcinki (ok. 29°)

Średnie nachylenie trasy według koloru

Niebieskie trasy
8°
Czerwone trasy
13°
Czarne trasy
20°

Na podstawie około 25 km szczegółowo opisanych tras w ośrodku: średnie nachylenie trasy i najbardziej strome odcinki.

Dla narciarzy i snowboardzistów

  • Stubaipark Schlick 2000
  • Halfpipe, nie przez cały sezon
  • Strefa dla dzieci i przedszkole narciarskie
  • Sauna
  • Wypożyczalnia
  • Skibus
  • Lodowisko
  • Tor saneczkowy
  • Szkoła narciarska
  • Serwis
  • Skitury
  • Sklepy sportowe
  • Restauracje
  • Trasy spacerowe
  • Bramki automatyczne

Operator: Schlick 2000 Schizentrum AG. Długość tras i liczba wyciągów: strona ośrodka.

Ile kosztuje skipass w ośrodku Schlick 2000

W ośrodku Schlick 2000 jest ważnych 5 karnetów: skipass ośrodka i 4 karnety regionalne. Sezon 2026/27, 1 € = 4,3917 zł (NBP).

Skipass Schlick 2000: ceny według okresów

Ceny z cennika ośrodka i karnetu regionalnego, z przeliczeniem na złote po kursie NBP.

Szczyt sezonu: 20.12–27.02

1 € = 4,3917 zł

Ceny skipassów Schlick 2000 2026/27
Grupa1 dzień3 dni6 dni
Dorośliur. 1962–200761,50 €ok. 270 zł167 €ok. 733 zł355 €ok. 1 559 złStubai Skipass
Młodzieżur. 2008–201143,10 €ok. 189 zł116,90 €ok. 513 zł230,80 €ok. 1 014 złStubai Skipass
Dzieciur. 2012–201631,40 €ok. 138 zł85,20 €ok. 374 zł177,50 €ok. 780 złStubai Skipass
Seniorzyur. 1942–196152,30 €ok. 230 zł142 €ok. 624 zł284 €ok. 1 247 złStubai Skipass

Ceny z kartą gościa.

Dzieci ur. 2017 i młodsze jeżdżą bezpłatnie.

Seniorzy: Seniorzy ur. w 1941 i wcześniej bezpłatnie (dokument wymagany)

Rabaty grupowe od 25 osób, szczegóły w cenniku ośrodka.

Ceny z 23.10.2026, zakup w kasie

Trochę jazdy, trochę odpoczynku

Skipass Schlick 2000 ma wariant z dniami wolnymi: 3 z 4.

Szczyt sezonu: 20.12–27.02

Dorośli, ur. 1962–2007

  • 3 dni jazdy w ciągu 4

    182,50 €ok. 801 zł

    o 15,50 € drożej niż 3 dni z rzędu

Ceny dla młodzieży, dzieci i seniorów

Młodzież, ur. 2008–2011

  • 3 dni jazdy w ciągu 4

    127,80 €ok. 561 zł

    o 10,90 € drożej niż 3 dni z rzędu

Dzieci, ur. 2012–2016

  • 3 dni jazdy w ciągu 4

    93,10 €ok. 409 zł

    o 7,90 € drożej niż 3 dni z rzędu

Seniorzy, ur. 1942–1961

  • 3 dni jazdy w ciągu 4

    155,10 €ok. 681 zł

    o 13,10 € drożej niż 3 dni z rzędu

Policz skipassy dla grupy

Liczba dni
Dorośliur. 1962–2007
2
Młodzieżur. 2008–2011
0
Dzieciur. 2012–2016
1
Seniorzyur. 1942–1961
0

1 € = 4,3917 zł

6 dni · 3 osoby · Szczyt sezonu887,50 €
3 898 złśr. 1 299 zł / os.
  • Dorośli × 2: 710 € (Stubai Skipass)
  • Dzieci × 1: 177,50 € (Stubai Skipass)

Dzieci ur. 2017 i młodsze jeżdżą bezpłatnie. Ostateczną cenę podaje ośrodek.

Strona ośrodka

Co polecamy?

Ceny dla dorosłych.

Polecany karnet według długości wyjazdu
WyjazdPolecamyCena
1–2 dniSkipass Schlick 2000Jedyny karnet na 1 dzień; pozostałe sprzedawane są na dłuższy pobyt.1 dzień61,50 € ok. 270 zł
3–6 dniSkipass Schlick 2000Najlepiej się opłacaNajniższa cena dnia przy 3 dniach: 55,67 €.3 dni167 € ok. 733 zł
Kilka ośrodkówSKI plus CITY Pass Stubai InnsbruckWażny w 12 ośrodkach, ok. 332 km tras: na wyjazd po kilku ośrodkach.6 dni386 € ok. 1 695 zł
Cały sezonFreizeitticket TirolOpłaca się od 13 dni jazdy w sezonie (przy cenie 1 dnia 61,50 €).sezon789 € ok. 3 465 złdo 31.10potem 908 €

Karnety ważne w ośrodku Schlick 2000

Ceny dni z najdroższego okresu sezonu, karnet sezonowy w cenie zakupu na dziś.

Karnety ważne w ośrodku Schlick 2000: obszar i ceny
KarnetGdzie jest ważny1 dzień3 dni6 dniSezon
Skipass Schlick 2000karnet ośrodkaSchlick 200025 km tras61,50 € ok. 270 zł167 € ok. 733 złbrak cenybrak ceny
Stubai Skipasskarnet regionalny4 ośrodkiok. 101 km trasbrak cenybrak ceny355 € ok. 1 559 zł59,17 € za dzieńbrak ceny
SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruckkarnet regionalny12 ośrodkówok. 332 km trasbrak ceny223 € ok. 979 zł386 € ok. 1 695 zł64,33 € za dzieńbrak ceny
Freizeitticket Tirolkarnet regionalny27 ośrodkówok. 1 151 km trasbrak cenybrak cenybrak ceny789 € ok. 3 465 złdo 31.10potem 908 €
Snow Card Tirolkarnet regionalny67 ośrodkówok. 3 190 km trasbrak cenybrak cenybrak ceny1 080 € ok. 4 743 złdo 31.10potem 1 227 €

Mapa tras i okolica: Schlick 2000

Wyciągi, trasy i 40 miejsc przy ośrodku. Odległość w linii prostej.

Mapa tras i okolica: Schlick 200040 miejsc

  1. Schlussliacht
    Après-skiFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
  2. INTERSPORT Pittl Talstation Schlick 2000
    Wypożyczalnia nartFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
    +43 5225 64115Strona: INTERSPORT Pittl Talstation Schlick 2000 (nowa karta)
  3. Parking for Schlick 2000 Fulpmes
    ParkingFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
    Strona: Parking for Schlick 2000 Fulpmes (nowa karta)
  4. HP-SPORTS RENT / SKI- & E-BIKE Verleih im Stubaital l Sportgeschäft ️ HP-sports.at
    Wypożyczalnia nartFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
    +43 664 4765650Strona: HP-SPORTS RENT / SKI- & E-BIKE Verleih im Stubaital l Sportgeschäft ️ HP-sports.at (nowa karta)
  5. Mietski com Pick-Up (HP-SPORTS)
    Wypożyczalnia nartFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
  6. Gasthof Jenewein
    RestauracjaFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
  7. Restaurant Huisler Stube
    RestauracjaFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
  8. Schischule Stubai Tirol
    Szkoła narciarskaFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
  9. Restaurant Poststube
    RestauracjaFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
  10. Gasthof Dorfkrug
    RestauracjaFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
  11. Skiverleih Hupfauf
    Wypożyczalnia nartFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
  12. Schischule Fulpmes
    Szkoła narciarskaFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
  13. Pizzeria Dorfalm
    RestauracjaFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
  14. Sport 2000 Oberacher
    Wypożyczalnia nartFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
  15. Willis Pidehaus
    RestauracjaFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
  16. Cafe Tatort
    BarFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
  17. Denifl Brot
    RestauracjaFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
    +43 5225 62641
  18. Leo's Stadl Bar
    Après-skiFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
  19. Lawasch Kebap
    RestauracjaFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
    +43 5225 62307
  20. Sportfarm Fulpmes
    Wypożyczalnia nartFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
  21. Pizzeria Casanova
    RestauracjaFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
  22. Das Corso
    BarFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
    +43 650 5311327
  23. Cafe 64 Ömür & Neco
    BarFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
    +43 676 9434790
  24. HELLIS FOOD & MORE
    RestauracjaFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
  25. Bäckerei - Konditorei - Cafe Premm
    RestauracjaFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
  26. Fronebenalm
    RestauracjaTelfes im Stubai
    ok. 0,5 km od ośrodka
  27. Ristorante e pizzeria PAVILLON
    RestauracjaFulpmes
    ok. 0,5 km od ośrodka
  28. Bergrestaurant Bruggeralm
    RestauracjaTelfes im Stubai
    ok. 1 km od ośrodka
    +43 5225 64644
  29. Sauna-Restaurant & Bistro meiZeit
    RestauracjaTelfes im Stubai
    ok. 1 km od ośrodka
  30. Morgenbrot - Frühstücksbuffet
    RestauracjaFulpmes
    ok. 1,5 km od ośrodka
  31. Gasthof Gröbenhof
    RestauracjaFulpmes
    ok. 1,5 km od ośrodka
  32. Sport Resch
    Wypożyczalnia nartTelfes im Stubai
    ok. 1,5 km od ośrodka
  33. Parkplatz pfarrachalm
    ParkingKapfers
    ok. 2 km od ośrodka
  34. Parkplatz Telfer Wiesen
    ParkingKapfers
    ok. 2,5 km od ośrodka
  35. Parkplatz Serlesbahnen
    ParkingMieders
    ok. 3 km od ośrodka
  36. Schirmbar Serlesbahn Tal
    Après-skiMieders
    ok. 3 km od ośrodka
    +43 5225 62776
  37. privat Parkplatz Pfurtschell (kostenpflichtig)
    ParkingNeustift im Stubaital
    ok. 3 km od ośrodka
  38. Pinnistal Parkplatz
    ParkingNeustift im Stubaital
    ok. 4 km od ośrodka
  39. Schischule Mair Reisen KG
    Szkoła narciarskaGötzens
    ok. 8,5 km od ośrodka
  40. Sport News
    Wypożyczalnia nartAxams
    ok. 9,5 km od ośrodka
Kiedy jechać

Schlick 2000: kiedy jechać na narty

Najwięcej śniegu leży zwykle w lutym (średnio 101 cm). W ostatnich 10 sezonach w lutym zawsze było go co najmniej 40 cm. Dane dla okolicy stacji, nie pomiar na stoku.

Schlick 2000: śnieg w poszczególnych miesiącach

Sezony 2016–2026 · dane historyczne · w rejonie stacji

Najwięcej śniegu historycznie: luty–marzec

Luty: średnio 101 cm, śnieg leży 28 dni, średnio co najmniej 40 cm w każdym z 10 sezonów

PaźLisGruStyLutMarKwiMaj
Schlick 2000: śnieg w rejonie stacji według miesięcy, 10 sezonów
MiesiącŚrednioMedianaDni ze śniegiem
Październik3 cm2 cm15 dni
Listopad19 cm14 cm27 dni
Grudzień55 cm50 cm31 dni
Styczeń85 cm83 cm31 dni
Luty101 cm109 cm28 dni
Marzec99 cm102 cm31 dni
Kwiecień70 cm75 cm30 dni
Maj22 cm11 cm26 dni
Wyjazdy z biurami podróży

Wyjazdy do ośrodka Schlick 2000

3 hotele z zimową ofertą biur podróży, od 1 961 zł za osobę. Rezerwujesz i płacisz online na skionline.pl.

Alpin Resort Stubaier Hof, Fulpmes
Fulpmes · Tyrol

Alpin Resort Stubaier Hof

06–10.01.20274 noce
  • Basen kryty
  • Wellness
  • Dla rodzin z dziećmi
  • Przedszkole hotelowe
  • Parking
  • Wypożyczalnia sprzętu
Śniadanie i kolacja
za osobęod 2 579 zł
SnowTrex
Das Posthaus - Stubai, Fulpmes
Fulpmes · Tyrol

Das Posthaus - Stubai

06–10.01.20274 noce
  • Dla rodzin z dziećmi
  • Parking
  • Darmowe Wi-Fi
  • Zwierzęta mile widziane
  • Siłownia
  • Blisko lotniska
Śniadanie i kolacja
za osobęod 2 226 zł
SnowTrex
Hotel Medrazerhof, Fulpmes
Fulpmes · Tyrol

Hotel Medrazerhof

04–08.04.20274 noce
  • Wellness
  • Dla rodzin z dziećmi
  • Parking
  • Darmowe Wi-Fi
  • Zwierzęta mile widziane
  • Blisko lotniska
Śniadanie i kolacja
za osobęod 1 961 zł
SnowTrex
Ubezpieczenie na narty w Austrii od 34,51 zł/os. za 7 dni 
Pewne ubezpieczenie narciarskie: ratownictwo na stoku i leczenie za granicą, w wyższych wariantach także OC narciarza. Polisa przychodzi e-mailem kilka minut po płatności.
Oblicz cenę

O ośrodku: Schlick 2000

Schlick 2000Ośrodek Schlick 2000 koło miejscowości Fulpmes stanowi część większego kompleksu narciarskiego, jakim jest Stubaital, dolina położona w Tyrolu, w niewielkiej odległości od Innsbrucku, stanowiąca punkt wypadowy m.in. do całorocznego ośrodka sportów zimowych na lodowcu Stubai. Oprócz tego w Stubaital znajdują się jeszcze dwa inne tereny narciarskie: Elfer koło Neustiff i Serles w sąsiedztwie Mieders. Ośrodek Schlick 2000 oferuje 18 km w większości łatwych tras zjazdowych, urozmaicony funpark (halfpipe, quarterpipe, high-jump, funboxes, bigwall, etc.), tor saneczkowy, kilkanaście kilometrów tras biegowych, a dla dzieci, Kinderland (przyjazne wyciągi, trasy, szkółka narciarska i inne atrakcje).

Region oferuje również wspaniałe warunki do uprawiania zimowej turystyki pieszej. Stubaital jest rejonem wybieranym bardzo często jako miejsce rodzinnego wypoczynku. Tutejsze miejscowości obfitują w tradycyjne tyrolskie gospody z regionalną kuchnią.

Schlick 2000: najczęstsze pytania

Ile kosztuje skipass w ośrodku Schlick 2000?

Skipass dla dorosłego w szczycie sezonu 2026/27 kosztuje na 1 dzień 61,50 € (ok. 270 zł). Dzieci ur. 2017 i młodsze jeżdżą bez opłaty za skipass.

Kiedy zaczyna się sezon 2026/27 w ośrodku Schlick 2000?

Ośrodek podaje start sezonu 2026/27 na 28.11.2026, a koniec na 11.04.2027. Daty mogą się zmienić.

Na jakiej wysokości leżą trasy ośrodka Schlick 2000?

Trasy ośrodka Schlick 2000 leżą na wysokości 1 000–2 240 m n.p.m. Przewyższenie wynosi 1 240 m.

Ile km tras ma ośrodek Schlick 2000?

Ośrodek Schlick 2000 ma 25 km tras (14 km niebieskich, 8 km czerwonych i 3,5 km czarnych) i 11 wyciągów.

Kiedy jest najwięcej śniegu w ośrodku Schlick 2000?

Najwięcej śniegu leży zwykle w lutym (średnio 101 cm). W ostatnich 10 sezonach w lutym zawsze było go co najmniej 40 cm. Dane dla okolicy stacji, nie pomiar na stoku.

W okolicy

Stacje w pobliżu

Przed sezonemTyrol · 1 804 m · 8 km stąd
Sb0°
Nd7°
Pn7°
Wt13°
Śr7°
Przed sezonemTyrol · 1 965 m · 10 km stąd
Sb−1°
Nd7°
Pn4°
Wt11°
Śr6°
Przed sezonemTyrol · 2 231 m · 12 km stąd
Start sezonu28 lis
Sb−3°
Nd4°
Pn3°
Wt9°
Śr5°

Prognoza z dziś, 03:50Źródła danych

Dodaj skionline.pl do ekranu

iPhone i iPad Safari

  1. Stuknij Udostępnij (w nowszym Safari najpierw „•••”).
  2. Przewiń listę i wybierz „Do ekranu początkowego”.
  3. Stuknij „Dodaj”.

W innych przeglądarkach na iPhonie ta sama opcja jest w menu Udostępnij.

Więcej o aplikacji