skionline.pl stacje Austria Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Ischgl

Opis stacji
Ischgl leży na wysokości 1 400 m n.p.m. na stożkowatym wzniesieniu w wąskiej dolinie Paznaun wśród gór Silvretta. Ten tyrolski ośrodek należy do największych terenów narciarskich w Austrii. Rozległe i bezdrzewne stoki, szerokie doliny, niecki, siodła, ośnieżone wierzchołki gór, jak również brak wysokoalpejskich stromizn - wszystko to czyni te tereny wprost wymarzonym miejscem dla narciarzy. Silvretta Ski- i Funsport-Arena to dwa największe, a jednocześnie w sezonie najbardziej zatłoczone ośrodki w pobliżu Ischgl. Tworzą one jedną z największych huśtawek narciarskich w Austrii.

Swoisty węzeł komunikacyjny znajduje się na wysokości 2 311 m n.p.m., na hali Idalp, gdzie zlokalizowane są górne stacje kolejek linowych z Ischgl. Na Idalp spotykają się narciarze o różnym poziomie umiejętności. Kto lubi szybkie tempo i wyzwania rzucane losowi, ten kieruje się przez Pardatschgrat i zjeżdża w dolinę jedną z licznych czarnych tras. Nigdy nie brakuje chętnych na wyjazd wyciągiem na siodło Idjoch (2 760 m n.p.m.), które stanowi przejście do szwajcarskiej części (trasy Ischgl posiadają połączenie z ośrodkiem Samnaun po szwajcarskiej stronie).

Ischgl fot. skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
Ischgl fot. skionline.pl
Na cyrku lodowcowym Höllenkar są dobre trasy narciarskie i zbocza pokryte grubą warstwą śniegu. Można stamtąd wyjechać wyciągiem na najwyższy punkt tego wielkiego śniegowego stadionu - Palinkopf (2 864 m n.p.m.). Narciarskie stoki w tym rejonie są utrzymane bez zarzutu, lecz są także zbocza dla miłośników muld oraz jazdy w głębokim śniegu.

Dużą zaletą terenów narciarskich w rejonie Ischgl jest położenie wysoko ponad poziomem morza (1 400 - 2 872 m n.p.m.), dzięki czemu sezon narciarski wydłuża się aż do kwietnia.

Dolina Paznaun to również prawdziwe eldorado dla snowboardzistów (m.in. na zboczach Idalp znajduje się Boarders Paradise - bardzo urozmaicony snowpark z czterema poziomami trudności), a w nieco mniejszym stopniu dla narciarzy klasycznych.

Do atrakcji należą również wędrówki na rakietach śnieżnych, wieczorne zjazdy na sankach najdłuższą oświetloną trasą saneczkową i przejażdżki ratrakiem.

Ischgl, położone w centralnej części doliny, przyciąga swoim blaskiem i atrakcjami wielu turystów ze wszystkich zakątków świata. Ta nieduża miejscowość tętni życiem szczególnie w okresie zimy. Urozmaicona oferta rozrywek apres ski przyciąga turystów w równej mierze, co urocze centrum ze stylowymi pubami i restauracjami.

Jeśli chodzi o zakwaterowanie, to propozycją alternatywną w stosunku do nienajtańszego Ischgl może być malownicza miejscowość Pfunds, skąd łatwo dotrzeć zarówno do Samnaun-Ischgl, jak i do Nauders, Serfaus, a także Bad Scuol - pozostałych miejscowości narciarskich regionu.
Booking.com