skionline.pl stacje Austria Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Ischgl

Ischgl fot. skionline.pl
Ischgl fot. skionline.pl
Ischgl leży na wysokości 1 400 m n.p.m. na stożkowatym wzniesieniu w wąskiej dolinie Paznaun wśród gór Silvretta. Ten tyrolski ośrodek należy do największych terenów narciarskich w Austrii. Rozległe i bezdrzewne stoki, szerokie doliny, niecki, siodła, ośnieżone wierzchołki gór, jak również brak wysokoalpejskich stromizn - wszystko to czyni te tereny wprost wymarzonym miejscem dla narciarzy. Silvretta Ski- i Funsport-Arena to dwa największe, a jednocześnie w sezonie najbardziej zatłoczone ośrodki w pobliżu Ischgl. Tworzą one jedną z największych huśtawek narciarskich w Austrii.

Swoisty węzeł komunikacyjny znajduje się na wysokości 2 311 m n.p.m., na hali Idalp, gdzie zlokalizowane są górne stacje kolejek linowych z Ischgl. Na Idalp spotykają się narciarze o różnym poziomie umiejętności. Kto lubi szybkie tempo i wyzwania rzucane losowi, ten kieruje się przez Pardatschgrat i zjeżdża w dolinę jedną z licznych czarnych tras. Nigdy nie brakuje chętnych na wyjazd wyciągiem na siodło Idjoch (2 760 m n.p.m.), które stanowi przejście do szwajcarskiej części (trasy Ischgl posiadają połączenie z ośrodkiem Samnaun po szwajcarskiej stronie).

Ischgl fot. skionline.pl
Ischgl fot. skionline.pl
Na cyrku lodowcowym Höllenkar są dobre trasy narciarskie i zbocza pokryte grubą warstwą śniegu. Można stamtąd wyjechać wyciągiem na najwyższy punkt tego wielkiego śniegowego stadionu - Palinkopf (2 864 m n.p.m.). Narciarskie stoki w tym rejonie są utrzymane bez zarzutu, lecz są także zbocza dla miłośników muld oraz jazdy w głębokim śniegu.

Dużą zaletą terenów narciarskich w rejonie Ischgl jest położenie wysoko ponad poziomem morza (1 400 - 2 872 m n.p.m.), dzięki czemu sezon narciarski wydłuża się aż do kwietnia.

Dolina Paznaun to również prawdziwe eldorado dla snowboardzistów (m.in. na zboczach Idalp znajduje się Boarders Paradise - bardzo urozmaicony snowpark z czterema poziomami trudności), a w nieco mniejszym stopniu dla narciarzy klasycznych.

Do atrakcji należą również wędrówki na rakietach śnieżnych, wieczorne zjazdy na sankach najdłuższą oświetloną trasą saneczkową i przejażdżki ratrakiem.

Ischgl, położone w centralnej części doliny, przyciąga swoim blaskiem i atrakcjami wielu turystów ze wszystkich zakątków świata. Ta nieduża miejscowość tętni życiem szczególnie w okresie zimy. Urozmaicona oferta rozrywek apres ski przyciąga turystów w równej mierze, co urocze centrum ze stylowymi pubami i restauracjami.

Jeśli chodzi o zakwaterowanie, to propozycją alternatywną w stosunku do nienajtańszego Ischgl może być malownicza miejscowość Pfunds, skąd łatwo dotrzeć zarówno do Samnaun-Ischgl, jak i do Nauders, Serfaus, a także Bad Scuol - pozostałych miejscowości narciarskich regionu.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
4 9 25 4 3 tak
Długość tras zjazdowych:223 km
- trasy łatwe39 km
- trasy średnie150 km
- trasy trudne34 km
Długość tras biegowych:48 km
Wysokość: 1377 - 2872 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2018.11.22 do 2019.05.01
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
bordercross:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
pomiar czasu:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
curling:
kuligi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
centrum fitness:
tenis:
squash:
paragliding:
kino:
kasyno:
opieka nad dziećmi:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
  Dzieci Młodzież Dorośli Seniorzy
1 dzień  31.50      50.50   50.00 
6 dni  152.50      229.00   229.00 

Powyższe ceny podane są w EUR i obowiązują od 2018.11.22 do 2018.12.21.

zobacz więcej

Kontakt
Ośrodek:Tourismusverband Ischgl
Adres:Hnr. 320 Postfach 9, PLZ 6561 A-6561 Ischgl,
Telefon:+43 5444 5266 0
Fax:+43 5444 5636
WWW:www.ischgl.com
Zobacz
Ischgl - eldorado dla fanów MTB
Górskie, letnie aktywności w dolinie Paznaun
Przemytniczym szlakiem - czyli z Ischgl do Samnaun na nartach
Ischgl świętuje 25 lat śnieżnej sztuki
Najlepsze tereny freeride’owe w Ischgl

zobacz więcej

partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.