skionline.pl stacje Austria Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Soelden

Kliknij, aby powiększyć.
Leżące w Tyrolu Sölden jest topowym ośrodkiem dla najbardziej wymagających, a zarazem lubiących dobrą zabawę miłośników narciarstwa. Przepięknie położone w dolinie Ötztal, wchodzi w skład jednego z najbardziej znanych terenów narciarskich w Alpach austriackich.

Narciarze mogą wybierać spośród trzech rejonów przeznaczonych do uprawiania "białego szaleństwa": Gaislachkogl (3 058 m n.p.m.), Hochsölden (2 090 m n.p.m.), oraz lodowców Tiefenbach (2 796 m n.p.m.) i Rettenbach (2 684 m n.p.m.). Mniej doświadczonych narciarzy przyjemne szusowanie czeka po wyjeździe gondolą do Hochsölden na niebieskich i czerwonych trasach, wytyczonych na zboczach w pobliżu Giggijoch. Bardziej doświadczeni powinni raczej wybrać szczyt Gaislachkogl, skąd na dół prowadzą czerwone i czarne szlaki.

Na lodowcach znajdują się trasy zarówno dla nowicjuszy (trzymających się jednak dość pewnie na nartach), jak i trasy trudne, wymagające dużych umiejętności i dobrej techniki. Wszystkie trzy rejony: Gaislachkogel, lodowce Tiefenbach i Rettenbach oraz Hochsolden, połączone są ze sobą siecią wyciągów krzesełkowych i gondolą oraz - co ważne - objęte są jednym skipassem.

Na całorocznym terenie narciarskim na lodowcach co roku, w ostatni weekend października, rozgrywane są zawody otwarcia Alpejskiego Pucharu Świata.

Ciekawostką jest tunel wykuty w skale o długości 165 m, umożliwiający przejazd na nartach z lodowca Rettenbach na Tiefenbach. Interesująca jest również trasa "33", wydrążona w lodzie, łącząca oba lodowce w "drodze powrotnej".

Na Tiefenbach powinni udać się fun carvingowcy, gdzie na bardzo szerokiej trasie "38" można dowolnie wycinać skręty. Pobliską gondolą można wyjechać na najwyższy punkt Ötztal Areny, skąd rozciąga się wspaniały widok na sąsiedni lodowiec Pitztal oraz na najwyższy szczyt Tyrolu - Wildspitze (3 774 m n.p.m.).

Baza apres ski jest bardzo bogata. Wymienić trzeba z pewnością centrum rekreacyjne Freizeit Arena w Sölden, które ma do zaproponowania swoim gościom m.in. kąpiele ziołowe, parowe, perełkowe, inhalacje, saunę, masaże, baseny (w tym również zjeżdżalnie i basen dla dzieci), fitness, strzelnicę, kręgielnię.

Naprawdę wyjątkowa atrakcja czeka jednak turystów w oddalonej od Sölden o kilkanaście kilometrów miejscowości Längenfeld. Stosunkowo niedawno powstał tam bowiem Aqua Dome - park wodny, a zarazem luksusowy kompleks termalny na bazie źródła termalnego leżącego 1 865 m pod ziemią. Największą atrakcją Aqua Dome są trzy okrągłe termalne baseny zewnętrzne na betonowych podporach o średnicy od 12 do 16 m, z których można korzystać przez cały rok.

Ponadto na terenie Aqua Dome znajduje się luksusowy hotel, kompleks krytych basenów, sauny, strefa odnowy biologicznej, salon piękności, centrum fitness, a dla najmłodszych - wodny raj pod nazwą "Alpejska Arka Noego".

Do Sölden warto przyjechać również wiosną, bowiem rokrocznie, w kwietniu, na lodowcu Rettenbach odbywa się niezwykła impreza pod nazwą "Hannibal Party" dla upamiętnienia historycznego przekroczenia Alp przez armię Hannibala. Wydarzeniu temu zawsze towarzyszą widowiska spod znaku "światło i dźwięk", a uczestniczą w nim obok turystów... słonie.

Na lodowcu Rettenbach, na wysokości 2 700 m n.p.m., znajduje się tzw. Igloo Village - pierwszy tego rodzaju obiekt w Austrii, będący tak naprawdę specyficznym hotelem - z ośmioma w pełni wyposażonymi lodowymi domkami igloo, które mogą pomieścić nawet 30 osób. Wioska jest najwyżej położonym w Europie miejscem, w którym można korzystać z sauny. Organizowane są wycieczki po lodowcu, romantyczne kolacje przy świecach, a dla zainteresowanych - kursy budowy lodowego igloo.

Wielką atrakcją tej okolicy są tzw. "BIG 3" czyli trzy naprawdę wyjątkowe punkty widokowe. W skład sławnej trójki wchodzą: platforma widokowa na Gaislachkogl (3 058 m n.p.m.), na Tiefenbachkogl (3 250 m n.p.m.) oraz naturalna platforma na Schwarze Schneide (3 340 m n.p.m.).

Sőlden to nie tylko wymarzone miejsce na spędzenie udanych narciarskich wakacji. To również dobra lokalizacja dla wszystkich, którzy po nartach lubią równie aktywnie spędzać czas. Sőlden jest miejscowością, która tętni życiem do późnych godzin nocnych. Niezliczona ilość barów, restauracji i dyskotek daje szerokie możliwości wyboru. Turyści poszukujący ciszy i spokoju powinni raczej zakwaterować się w którejś z przytulnych wiosek w dolnej części doliny Őtztal.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
8 15 6 1 1 tak
Długość tras zjazdowych:142 km
- trasy łatwe69.8 km
- trasy średnie44.8 km
- trasy trudne27.4 km
Długość tras biegowych:16 km
Wysokość: 1350 - 3340 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2020.09.28 do 2021.05.02
Mapa ośrodka
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
halfpipe:dostępnebordercross:dostępne
snowpark:dostępnestok dla dzieci:dostępne
oświetlony stok:dostępneskibus:dostępne
bramki automatyczne:dostępnewyciąg dla dzieci:dostępne
park dla dzieci:dostępnepomiar czasu:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnekuligi:dostępne
psie zaprzęgi:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
tor saneczkowy:dostępnespacery zimowe:dostępne
basen:dostępnebasen termalny:dostępne
sauna:dostępnecentrum fitness:dostępne
kamping:dostępnejazda konna:dostępne
tenis:dostępnesquash:dostępne
paragliding:dostępnekino:dostępne
opieka nad dziećmi:dostępnedyskoteka:dostępne
karczmy i restauracje:dostępnebary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Tourismusverband Sölden
Adres:Postfach 90, A-6450 Sölden Austria
Telefon:+43 5254 510-0
Fax:+43 5254 510-520
WWW:www.soelden.com
Soelden
Zobacz
Soelden - narty na dwóch lodowcach (Vlog #084)
Narty w Soelden... to dla wielu spełnienie narciarskich marzeń. To pierwsza liga wśród ośrodków narciarskich w Alpach. Po wizycie u James'a Bonda oraz odpoczynku w Aqua Dome zapraszam Was do świata wiecznych śniegów, na lodowce Tiefenbach i Rettenbach w Soelden.

Aby dostać się na lodowce trzeba pokonać kilkunastokilometrowy podjazd drogą, na której były kręcone sceny z filmu SPECTRE. Lodowce Tiefenbach i Rettenbach odzielone są górami, więc z jednego na drugi przędziemy tutelami: jeden dla samochodów drugi dla narciarzy.

Słynniejszy jest pierwszy z lodowców - Rettenbach, na którym od wielu lat, w październiku, odbywają się zawody inaugurujące Alpejski Puchar Świata. Na "czarnej" trasie ścigają się najlepsze alpejki i alpejczycy w zawodach giganta.
Raz na dwa lata, wiosną, odbywa się tutaj spektakularne widowisko - Hannibal.

Zapraszam do zamkniętej grupy Patronów na Facebooku - https://www.facebook.com/groups/818862002264527

---------------------------------------------------------------------------
Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com. Zrób to przez ten link -https://www.booking.com/index.html?aid=1857134
Ty nie zapłacisz nic więcej, a ja pozyskam środki na następne filmy. Z góry dziękuję!
----------------------------------------------------------------------------

Muzyka wykorzystywana w moich Vlogach: https://www.epidemicsound.com/referral/qrj9qz/

*************************************************
SPRZĘT JAKI UŻYWAM W TRAKCIE WYJAZDÓW

Sprzęt narciarski:
Narty Fischer RC4 WorldCup SC: https://bit.ly/Fischer-RC4-WC-SC
Narty Fischer The Curve: https://bit.ly/Fischer-The-Curve
Buty narciarskie Fischer 130 Ranger One: https://bit.ly/buty-Fischer-Ranger-One
Kaski Smith: https://bit.ly/kaski-smith
Gogle Smith: https://bit.ly/gogle-Smith-Mag
Plecaki Gregory: https://bit.ly/plecakigregory

Sprzęt fotograficzny:
Kamera GoPro 8 Black: https://bit.ly/GoPro8-black
Kamera GoPro 7 Black: https://bit.ly/GoPro7-Black

*************************************************
WWW: https://www.skionline.pl
FORUM: https://www.skionline.pl/forum
FB : https://www.facebook.com/skionlinepl
IG: https://www.instagram.com/skionline.pl
TWITTER: https://twitter.com/skionline_pl

@Sölden / Soelden / Solden #soelden #tyrol #lowocetyrolskie #skionline #jacekciszak #narty #skiing #vlog #gopro
Aqua Dome - wodny świat doliny Oetztal (Vlog #083)
Aqua Dome - to miejsce, które każdy przyjeżdżający na narty do Soelden powinien odwiedzić.
Baseny, sauny, spa, zjeżdżalnie... te wszystkie atrakcje czekają na nas narciarzy w wodnym świecie Aqua Dome w miejscowości Längenfeld.

Obok kompleksu wellness, w skład którego wchodzą salony kosmetyczne, sauny, park wodny dla dzieci w kształcie statku (Arka Noego), oraz "podwieszone" 8-metrowe baseny solankowe znajduje się luksusowy, 4-gwiazdkowy hotel.

Tradycja korzystania z wód termalnych w Lägenfeld sięga wiele lat wstecz. Już w XVI wieku korzystano tu z dobrodziejstw natury uskuteczniając kąpiele w ciepłych źródłach. Niestety w latach 70. źródła wyschły, a Längenfeld zmienił się w cichą alpejską wioskę. Sytuacja uległa zmianie w 1986 roku, kiedy w związku z decyzją o budowie kompleksu termalnego, rozpoczęto odwierty i badania gruntu i... na głębokości 1865 m odkryto gorące źródła termalne. Tak zrodził się pomysł budowy "Aqua Dome".

Oddzielną część kompleksu "Aqua Dome" stanowi "Noah's Ark Alps", czyli baseny i zaplecze dla najmłodszych z ogromnym statkiem - Arką Noego. Wodny plac zabaw to nie lada atrakcja dla milusińskich: kaskadowe wodospady, fontanny, basen z piaszczystym brzegiem i 90 metrowa zjeżdżalnia.

Zapraszam do zamkniętej grupy Patronów na Facebooku - https://www.facebook.com/groups/818862002264527

---------------------------------------------------------------------------
Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com. Zrób to przez ten link -https://www.booking.com/index.html?aid=1857134
Ty nie zapłacisz nic więcej, a ja pozyskam środki na następne filmy. Z góry dziękuję!
----------------------------------------------------------------------------

Muzyka wykorzystywana w moich Vlogach: https://www.epidemicsound.com/referral/qrj9qz/

*************************************************
SPRZĘT JAKI UŻYWAM W TRAKCIE WYJAZDÓW

Sprzęt narciarski:
Narty Fischer RC4 WorldCup SC: https://bit.ly/Fischer-RC4-WC-SC
Narty Fischer The Curve: https://bit.ly/Fischer-The-Curve
Buty narciarskie Fischer 130 Ranger One: https://bit.ly/buty-Fischer-Ranger-One
Kaski Smith: https://bit.ly/kaski-smith
Gogle Smith: https://bit.ly/gogle-Smith-Mag
Plecaki Gregory: https://bit.ly/plecakigregory

Sprzęt fotograficzny:
Kamera GoPro 8 Black: https://bit.ly/GoPro8-black
Kamera GoPro 7 Black: https://bit.ly/GoPro7-Black

*************************************************
WWW: https://www.skionline.pl
FORUM: https://www.skionline.pl/forum
FB : https://www.facebook.com/skionlinepl
IG: https://www.instagram.com/skionline.pl
TWITTER: https://twitter.com/skionline_pl

@aquadome #soeden #tyrol #skionline #jacekciszak #narty #skiing #vlog #gopro @Sölden / Soelden / Solden @Tirol
Z wizytą u James
Zapraszam Was na wizytę w Sölden, gdzie samolotem latał, samochody rozbijał agent 007!

Odwiedzimy apartament James'a Bonda w hotelu Bergland, w którym mieszkał Daniel Craig w trakcie nagrywania filmu Spectre.
Pokaże Wam także oryginalnego, bardzo poobijanego Range Rovera, który brał udział w zdjęciach do filmu.

I nie zapomnijcie o drinku, wstrząśniętym nie mieszanym :).

---------------------------------------------------------------------------
Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com. Zrób to przez ten link -https://www.booking.com/index.html?aid=1857134
Ty nie zapłacisz nic więcej, a ja pozyskam środki na następne filmy. Z góry dziękuję!
----------------------------------------------------------------------------

Muzyka wykorzystywana w moich Vlogach: https://www.epidemicsound.com/referral/qrj9qz/

*************************************************
SPRZĘT JAKI UŻYWAM W TRAKCIE WYJAZDÓW

Sprzęt narciarski:
Narty Fischer RC4 WorldCup SC: https://bit.ly/Fischer-RC4-WC-SC
Narty Fischer The Curve: https://bit.ly/Fischer-The-Curve
Buty narciarskie Fischer 130 Ranger One: https://bit.ly/buty-Fischer-Ranger-One
Kaski Smith: https://bit.ly/kaski-smith
Gogle Smith: https://bit.ly/gogle-Smith-Mag
Plecaki Gregory: https://bit.ly/plecakigregory

Sprzęt fotograficzny:
Kamera GoPro 8 Black: https://bit.ly/GoPro8-black
Kamera GoPro 7 Black: https://bit.ly/GoPro7-Black

*************************************************
WWW: https://www.skionline.pl
FORUM: https://www.skionline.pl/forum
FB : https://www.facebook.com/skionlinepl
IG: https://www.instagram.com/skionline.pl
TWITTER: https://twitter.com/skionline_pl

#soelden #narty #jamesbond #skionline #jacekciszak #narty #skiing #vlog #gopro
Soelden, Tyrol (LIVE #005) 19.10.2020
Zarezerwuj wcześniej i płać mniej za jazdę na nartach na stokach Sölden i Gurgl

zobacz więcej

Booking.com