skionline.pl stacje Austria Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Wildschoenau

Dolina Wildschönau, położona między Alpami Kitzbühelskimi a doliną Zillertal, ok. 60 km na wschód od Innsbrucku, należy do najbardziej malowniczych wysokogórskich dolin w Tyrolu. Na terenie ciągnącej się przez 24 km doliny leżą cztery wioski - Niederau, Oberau, Mühltal-Thierbach i Auffach - tworzące wspólnie jedną gminę. Okolica ta jest bardzo atrakcyjna dla miłośników narciarstwa - dobrze przygotowane trasy i sieć wyciągów, nasłonecznienie terenów narciarskich, malownicze widoki oraz szeroka oferta rozrywek après ski zachęcają do przyjazdu.

Głównym ośrodkiem w dolinie jest miejscowość Oberau. Tradycje narciarskie tych terenów sięgają bardzo dawna - miejscowość Niderau już od 1947 roku jest ośrodkiem sportów zimowych. Wtedy to uruchomiono pierwszy wyciąg krzesełkowy wywożący narciarzy na pobliską górę Markbachjoch.

W okolicy znajdują się dwa tereny narciarskie: Markbachjoch i Schatzberg. Łączna długość tras (w większości o średnim stopniu trudności) wynosi przeszło 45 km.
Narciarze początkujący czy wybierający się na narciarski urlop z dziećmi mogą spokojnie szusować w wyższych partiach Markbachjoch. Na zboczach Schatzbergu, zwłaszcza w wyższych, niezalesionych partiach, przygotowano wiele urozmaiconych, czerwonych tras.

Na terenie narciarskim Markbachjoch, powyżej miejscowości Niederau, zlokalizowana jest Race'n'Boarder Arena - prawdziwy raj dla snowboardzistów, obiekt wyjątkowy na skalę całego kraju. Do dyspozycji jest tutaj 6 tras. Park snowboardowy znajduje się również na stokach Schatzbergu.

Narciarze biegowi korzystać mogą w okolicy z około 30 km tras, w większości o średnim stopniu trudności. Wiele szlaków biegowych prowadzi dnem doliny na wysokościach od 800 do 1150 m n.p.m. Tereny biegowe odznaczają się wyjątkowymi walorami krajobrazowymi - dolinę Wildschönau otaczają zewsząd malownicze alpejskie szczyty.

Każda z wiosek położonych w dolinie zachowała do dziś swój odrębny charakter. Tradycja miesza się tutaj z nowoczesnością. Wieczorne rozrywki, jakie region ma do zaoferowania turystom, mają zróżnicowany charakter - są tutaj i dyskoteki i tradycyjne schroniska, gdzie spędza się wieczory przy dźwiękach regionalnej muzyki.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 31 7 8 tak
Długość tras zjazdowych:93 km
- trasy łatwe26 km
- trasy średnie54 km
- trasy trudne13 km
Długość tras biegowych:32 km
Wysokość: 820 - 2025 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2018.12.07 do 2019.04.22
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:30
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
halfpipe:
bordercross:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
curling:
kuligi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
centrum fitness:
jazda konna:
paragliding:
opieka nad dziećmi:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
  Dzieci Młodzież Dorośli Seniorzy
1 dzień  24.00   38.00   47.50    
6 dni  119.00   190.50   238.00    

Powyższe ceny podane są w EUR i obowiązują od 2018.12.22 do 2019.03.15.

zobacz więcej

Kontakt
Ośrodek:Tourismusinformation Wildschönau
Adres:Hauserweg, Oberau 337, A-6311 Wildschönau Austria
Telefon:+43 (0) 5339 8255
Fax:+43 (0) 5339 8255 50
WWW:www.wildschoenau.com
Zobacz
Wildschönau: sezon dobrej zabawy i przyjaznych cen
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019