skionline.pl stacje Austria Vorarlberg wyślij link znajomemu dodaj opinię

Lech-Zürs am Arlberg

Kliknij, aby powiększyć.
Lech i Zürs to ekskluzywne stacje narciarskie, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Znakomite warunki śniegowe, rozległe stoki oraz baza noclegowa na najwyższym poziomie przyciągają przede wszystkim turystów z zasobnymi portfelami, ceniących sobie wysoki standard i prestiż ośrodków narciarskich tego zakątka Alp.
Lech i Zürs stanowią część dużego i znanego regionu narciarskiego Arlberg, w skład którego wchodzą ponadto, położone po drugiej stronie masywu Valluga, na terytorium Tyrolu, miejscowości St. Anton, St. Christof i Stuben. Wprawdzie wszystkie wspomniane tereny narciarskie objęte są wspólnym skipassem, jednak Lech i Zürs nie mają narciarskiego połączenia z ośrodkami w Tyrolu. Przedostać się na drugą stronę masywu Valluga można jedynie skibusem.

Tereny narciarskie w tym rejonie charakteryzuje duża różnorodność tras, perfekcyjnie przygotowane stoki i nowoczesna sieć wyciągów. Zaawansowani narciarze mają do dyspozycji dużą ilość tras o znacznym stopniu trudności, w tym również trasy zawodnicze z możliwością pomiaru czasu. Amatorzy freeride'u korzystać mogą ponadto z rozległych terenów do jazdy poza wytyczonymi trasami.
Średniozaawansowani mają do wyboru liczne zjazdy powyżej ośrodka Lech, zarówno w niższych, zalesionych partiach, jak i ponad granicą lasu.
Dobre warunki do doskonalenia swoich umiejętności znajdą w tych okolicach również narciarze początkujący. Do nauki nadają się znakomicie płaskie stoki wokół Oberlech. Szkoły narciarskie Lech, Oberlech i Zürs dysponują własnymi terenami do nauki.

Oferta ośrodka dla narciarzy biegowych - w porównaniu z tym, co proponuje się tutaj alpejczykom - jest raczej skromna: ok. 20 km tras, z czego 15 km przypada na malowniczą, średnio trudną trasę, prowadzącą z Lech przez dolinę Zug do wioski Älpele.

Szeroki jest natomiast wachlarz sportowych propozycji pozanarciarskich: m.in. paragliding, loty balonem, tory saneczkowe, lodowiska, kuligi, a także cała gama sportów uprawianych pod dachem.

Dla większości gości Arlbergu nieodłącznym elementem zimowego urlopu spędzonego w tych stronach jest możliwość zakosztowania snobistycznej atmosfery tutejszych barów, klubów i restauracji. Miejscami, które odwiedza się głównie po to, by się "pokazać", są bary ekskluzywnych hoteli "Krone" i "Burg" w Oberlech. Turyści z zasobnymi portfelami mogą udać się na rekonesans po modnych i drogich sklepach w Lech.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
13 28 5 tak
Długość tras zjazdowych:182 km
- trasy łatwe73 km
- trasy średnie81 km
- trasy trudne28 km
Długość tras biegowych:23 km
Wysokość: 1450 - 2450 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Wyciągi czynne od 09:00 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:
narciarstwo tourowe:
halfpipe:
snowpark:
stok dla dzieci:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
pomiar czasu:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
curling:
kuligi:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
basen termalny:
sauna:
centrum fitness:
tenis:
squash:
paragliding:
kino:
opieka nad dziećmi:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Tourist Office Lech
Adres:6764 Lech, Austria
Telefon:+43 5583 2161-0
WWW:www.lech-zuers.at
Zobacz
Ski Arlberg - ośrodek narciarski w rozmiarze XXL
305 km tras, 87 kolei - powstanie największy połączony teren narciarski w Austrii!
Arlberg - kolebka narciarstwa alpejskiego
Arlberg - kolebka narciarstwa alpejskiego
Biały Pierścień - najdłuższy wyścig narciarski na świecie

zobacz więcej

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020