skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Baqueira Beret dlaczego warto odwiedzić

2022.01.19
Baqueira Beret
Kliknij, aby powiększyć.
Baqueira Beret
Ośrodek narciarski Baquiera-Beret położony jest w wyjątkowym miejscu na mapie Pirenejów, w dwóch magicznych dolinach Val d'Aran i Valls d'Àneu. Licząca ponad 2270 ha powierzchni stacja, gwarantuje doskonałą jakość śniegu, a wyjątkowe położenie geograficzne, pozwoliło na wytyczenie 167 km tras narciarskich z czego 162 km to oznakowane trasy, a 5 km do szlaki do jazdy poza trasami. Wszystko to sprawia, że Baqueira Beret jest znanym i uznanym na całym świecie miejscem spędzania zimowego urlopu.

Wyjątkowa lokalizacja


Położenie ośrodka miedzy Atlantykiem i Morzem Śródziemnym, gwarantuje duże opady śniegu, który zapewnia idealne warunki narciarskie na 115 trasach o różnych stopniach trudności. Miłośnicy jazdy w puchu, także nie będą zawiedzeni. Wytyczono dla nich trzy szlaki, o łącznej długości 5 km, na których dobre warunki śniegowe panują do późnej wiosny.
Między Baciver na wysokości 2610 m a stacją Baqueira 1500 m jest 1100 m różnicy wysokości, co zapewnia wyjątkowe wrażenia z freeride'u w Pirenejach nawet dla najbardziej wymagających narciarzy.

Mobilność /przemieszczanie się po stacji


We wszystkich sektorach stacji transport jest szybki i efektywny dzięki 36 wyciągom o łącznej przepustowości ponad 61.024 osób/godzinę. Co za tym idzie poruszanie się po 4 obszarach: Baqueira, Beret, Bonaigua i Baciver stwarza idealne warunki do jazdy i zabawy na śniegu.

Wyżywienie i zakwaterowanie na najwyższym poziomie


Pięć doskonałych restauracji, plus 20 innych punktów restauracyjno-barowych, après-ski i strefa handlowa w Ruda i Baqueira 1500 nadają ośrodkowi wspaniałą atmosferę i gwarancje wysokiego standardu gastronomicznego z typowymi lokalnymi daniami charakterystycznymi dla dolin Val d'Aran i Valls d'Aneu.
Ośrodek narciarski oferuje zakwaterowanie dla wszystkich gustów i potrzeb. Dysponuje ponad 33.000 miejsc w hotelach, apartamentach i kwaterach prywatnych - (11.300 miejsc hotelowych i 22.000 miejsc w apartamentach i kwaterach prywatnych). Dodatkową bazę hotelową uzupełnia dolina Valls d’Aneu.

Baqueira Beret
Baqueira Beret

Baqueira SnowCAMP przeznaczony dla najmłodszych


Baqueira SnowCAMP, to nowa propozycja dla najmłodszych w Baqueira Beret. To miejsce, w którym nasze pociechy mogą cieszyć się pełnią życia podczas swoich pierwszych przygód na śniegu. Baqueira SnowCAMP posiada 3 place zabaw na wyznaczonych trasach narciarskich i jeden na wysokości 1500 m w Borda Lobató, obok Hotelu Montarto, który jest przygotowany na przyjęcie dzieci od 6 miesięcy do 2 i pół roku. Posiada ogrody zewnętrzne oraz specjalistyczny personel.

Dla starszych dzieci, powyżej 2 i pół roku, place zabaw przygotowano na poziomie 1800 Baqueira, przy wyciągu krzesełkowym Bosque, w Beret obok wieży kontrolnej i w Bonaigua obok centrum restauracyjnego
Place zabaw Baqueira 1800 i Beret są wyposażone w zadaszone wyciągi taśmowe.
Dla najmłodszych z nich oferowane są również specjalne zajęcia, które można połączyć z pobytem w żłobku oraz z zajęciami i wyżywieniem, tak, aby rodzice mogli się cieszyć pełnym wypoczynkiem na nartach

Rankomat

Natura w najczystszej postaci


Według etymologii nazwa Val d’Aran oznacza "dolinę dolin" (Aran tez oznacza dolinę w języku baskijskim). Już w czasach starożytnych, zdawano sobie sprawę, jak wyjątkowy jest ten zakątek Pirenejów, który został wyznaczony przez bieg rzeki Garona. Główny nurt rzeki oraz jej dopływy nie tylko nawadniają główną dolinę, ale także dostarcza wodę do pozostałych bocznych dolin tworzących region. Na niektórych obszarach w zimie występuje znikomy ruch, co pozwala na całkowite odcięcie się dla tych, którzy potrzebują ciszy i spokoju po intensywnym dniu na stoku.


Niepowtarzalne wrażenia


Poza stokami oferta Val d’Aran i Valls d’Àneu gwarantuje niepowtarzalne doznania duchowe i kulturalne: od romantycznej kolacji, na która możemy przyjechać na skuterze śnieżnym do lampki szampana i zjazdów heliskiing, poprzez naukę robienia rzemieślniczych serów po treningi Tai Chi w górach. Pamiętajmy również o romańskiej spuściźnie doliny, gdzie mamy 30 kościołów rozsianych po całej dolinie, gdzie podczas ich zwiedzanie możemy odkryć na nowo ślady przeszłości.

Szczegóły oferty oraz rezerwacja na stronie: www.nartywpirenejach.pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #hiszpania #baqueira beret #val daran #pireneje #gdzie na narty

powrót

Zobacz
Baqueira w dolinie Val d’Aran w Hiszpanii
Baqueira w dolinie Val d’Aran w Hiszpanii
Baqueira w dolinie Val d’Aran w Hiszpanii
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com