skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Hiszpania - nowości na sezon 21/22 w ośrodku Baqueira Beret

2021.10.30
Hiszpania - nowości na sezon 21/22 w ośrodku Baqueira Beret
Kliknij, aby powiększyć.
Hiszpania - nowości na sezon 21/22 w ośrodku Baqueira Beret
Hiszpania, to dla nas, wciąż jeszcze egzotyczny kierunek narciarski. Kojarząca się z pięknymi plażami i ciepłem południowego słońca, zimą Hiszpania oferuje równie dużo atrakcji jak latem. Wiele osób, nawet nie zdaje sobie sprawy, że w Pirenejach, ośrodki narciarskie rozpoczynają sezon zimowy wcześniej, niż znane, alpejskie stacje. Największym ośrodkiem i zarazem najbardziej prestiżowym, do którego po prostu trzeba pojechać, jest leżący w sercu Pirenejów Baqueira Beret.
W tym sezonie w ośrodku narciarskim Baqueira Beret, położonym w doline Val d'Aran, będziemy mogli skorzystać z nowych kolei, poszerzonych i przeprofilowanych tras narciarskich oraz nowych restauracji. Nie zabraknie też prestiżowych, międzynarodowych imprez i zawodów. Baqueira Beret już teraz jest przygotowana na otwarcie sezonu zimowego, zaplanowane na 27 listopada - oczywiście, jeżeli pogoda na to pozwoli.

Zapraszamy na otwarcie sezonu w Baqueira-Beret ze skionline.pl

Główne nowości na sezon 2021/2022 przygotowano w rejonie Beret. Tutaj dobiega końca montaż dwóch nowe wyciągów: 6-os. kanapy Clòt der Os i orczyka Pla de Beret. Rozbudowany został także system dośnieżania tras, dzięki czemu warunki na stokach będą jeszcze lepsze..Nowe 6-osobowe krzesło Clòt der Os


Tej zimy narciarze i snowboardziści będą mieli do dyspozycji nową kolej Clòt der Os - wyprzęgane, sześcioosobowe krzesło. Inwestycja ta nie tylko usprawni ruch początkujących narciarzy w Beret, ale także poprawi połączenie z koleją krzesełkową Dossau.
Nowe krzesło, o przepustowości 2400 os/h, będzie zaczynać się na wysokości 1850 m, obok Audeth Nucleus w Beret i wywiezie nas na wysokość 2207 m npm. Wyciąg będzie pokonywał 1992 metry i 357 m przewyższenia.

Rankomat

Orczyk Pla de Beret i nowa strefa dla początkujących w Beret


W ramach reorganizacji regionu Beret, wyciąg krzesełkowy Pla de Beret został zastąpiony przez wyciąg orczykowy, a strefa dla początkujących została przeorganizowana.
Nowy wyciąg ma przepustowość 650 narciarzy/godz. z punktem startowym 1838 metrów i poziomem wjazdu 1881, pokonując 43 metry różnicy wzniesień i odległość 337 metrów, przekraczając średnie nachylenie 12,8%.

Innowacje i inne ulepszenia


Większy komfort w punktach gastronomicznych
W trosce o większy komfort klientów, w restauracjach i barach przy stokach, Baqueira wprowadzono podgrzewane parasole na tarasach restauracji: Moët Winter Lounge, Cinco Jotas Grill, Restaurant Baqueira i Barem 1500.

Baqueira Beret w dolinie Val d
Baqueira Beret w dolinie Val d'Aran

Zawody i wydarzenia sportowe, na wszystkich poziomach
W tym sezonie, Baqueira zadebiutuje w kalendarzu Freeride World Tour, najbardziej prestiżowych zawodów Freeride'owych na świecie. Hiszpańskie stoki będą pierwszym przystankiem w kalendarzu tej imprezy

W ośrodku odbędą się również zawody w narciarstwie alpejski, a także rozgrywane w innych dyscyplinach zimowych, takie jak: Puchar Fundacji Jesús Serra (w dwóch edycjach: jedna z poprzedniego sezonu 20-21 i druga z obecnego), Memoriał Blanca Fernández Ochoa jako Mistrzostwa Hiszpanii FIS, Amics de Montgarri, Audi Quattro Cup, Mistrzostwa Hiszpanii w mushing sprint, czy tradycyjne już zawody biegowe - Marxa Beret.

Wszystko jest gotowe, aby cieszyć się śniegiem w Baqueira Beret bardziej niż kiedykolwiek, żyć duchem Baqueira jak nigdy dotąd.

Więcej informacji o wyjazdach na narty w Pireneje na stronie: nartywpirenejach.pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #hiszpania #narty #baqueira beret #pireneje #gdzie na narty #narty w hiszpanii

powrót

Zobacz
Baqueira w dolinie Val d’Aran w Hiszpanii
Baqueira w dolinie Val d’Aran w Hiszpanii
Baqueira w dolinie Val d’Aran w Hiszpanii
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com