skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Białe święta w górach

2008.03.19
Wiele wskazuje na to, iż zbliżające się Święta Wielkiej Nocy będą dla narciarzy równie atrakcyjne co okres Bożego Narodzenia. Po ostatnich opadach na bieszczadzkich stokach przybyło ok. 20 cm świeżego śniegu, a warunki w ośrodkach, które posiadają infrastrukturę do sztucznego zaśnieżania znacznie się poprawiły.
Nadmiar "świątecznych" kalorii spalić będzie można m.in. na Pilsku w Korbielowie. Jak wynika z dzisiejszego komunikatu, na stokach Pilska powyżej 1000 m n.p.m. panują doskonałe warunki. Narciarze korzystać mogą z tras nr 6 i 8 prowadzących z Kopca do Hali Miziowej, nr 5a z Pilska do Hali Miziowej oraz trasy nr 5 FIS na odcinku z Pilska do Hali Szczawiny. Pozostałe trasy Ośrodka są niestety zamknięte dla ruchu narciarskiego. Zdecydowanie najlepsze warunki panują na nartostradach powyżej Hali Miziowej. Zjazd do Korbielowa możliwy jest trasą nr 5 FIS do Hali Szczawiny i dalej koleją linową "Szczawiny" nad parking. Choć to stan na 19 marca, optymistyczne prognozy pogody (dalsze opady śniegu i ujemne temperatury w nocy) pozwalają sądzić, że trasy w tak dobrym stanie przetrwają całe święta. Wyciągi w Korbielowie czynne są w następujących godzinach:

- Kolej Linowa "Szczawiny" - Polana Strugi - Hala Szczawiny w godz. 8.00-16.50
- Wyciągi nr V i VI - Hala Szczawiny - Hala Miziowa w godz. 8.30-16.30
- Wyciąg nr VII - Hala Miziowa - Pilsko w godz. 9.15-16.30
- Wyciąg "Kopiec" - Hala Miziowa - Kopiec w godz. 9.15-16.30
- Wyciąg "Miziowa" - Hala Miziowa w godz. 9.30-16.00

Grubość pokrywy śnieżnej na trasach wynosi od 10 do 80 cm.

W Szczyrku z pewnością pojeździć będzie można na trasie nr 11, czyli "Golgocie" oraz na Skrzycznem, gdzie na górze panują bardzo dobre warunki. Czynny będzie również "Biały Krzyż".

Święta w Zakopanem powinny być równie udane. Wyśmienite warunki panują na Kasprowym, a w pobliskich ośrodkach - Białce Tatrzański, Małem Cichem, Witowie, dzięki sztucznemu naśnieżaniu i ostatnim opadom, śniegu jest również sporo. Czynne będą także wyciągi w Centrum Rekreacji i Wypoczynku w Jurgowie, gdzie szusować można w następujących godzinach:
- sobota 22.03.2007 w godzinach od 9.00 do 20.00
- niedziela 23.03.2007 w godzinach od 9.00 do 20.00
- poniedziałek 24.03.2007 w godzinach od 9.00 do 20:00
Warunki na stoku są bardzo dobre; pokrywa śniegowa wynosi od 30 do 150 cm.

W Sudetach, w Szklarskiej Porębie pojeździmy na Hali Szrenickiej, gdzie zalega między 30 - 70 cm świeżego, zmrożonego śniegu. Trasa jest przygotowana przez ratraki. Dobre warunki panują również na "Puchatku" (5 - 50 cm śniegu) oraz "Śnieżynce" (10 -50 cm śniegu). Niestety ze względu na brak śniegu na dolnym odcinku zamknięta jest trasa FIS. Trudne warunki panują też na "Lolobrygidzie", gdzie grubość pokrywy śnieżnej waha się od 0 w dolnym do 60 cm w górnym odcinku. Czynne są wyciągi: kolej linowa I sekcja, kolej linowa II sekcja, orczyki na Hali Szrenickiej i orczyk "Świąteczny Kamień".

skionline.pl

skionline.pl

powrót

Zobacz
Stacje: Szczyrk
Stacja Narciarska Jurgów
Stacja Narciarska Jurgów
Stacja Narciarska Jurgów
Wiosna na Kotelnicy
Wiosna na Kotelnicy
Wiosna na Kotelnicy
Szczyrk w szponach wiosny
Szczyrk w szponach wiosny
Szczyrk w szponach wiosny
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com