skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Biegiem na nartach przez Południowy Tyrol

2015.02.16
Biegiem na nartach przez Południowy Tyrol
Kliknij, aby powiększyć.
Biegiem na nartach przez Południowy Tyrol
W Polsce narciarstwo biegowe zyskuje coraz większą popularność - nie tylko ze względu na znakomite wyniki Justyny Kowalczyk i polskich biathlonistek, ale także dzięki postępującemu trendowi aktywnego i zdrowego trybu życia. Rozległe i długo zaśnieżone włoskie ośrodki narciarskie Południowego Tyrolu są znakomitą odpowiedzią na te potrzeby i powitają wszystkich swoją szczerą gościnnością. Region jest znany z bardzo dobrych warunków zimowych (idących w parze, alpejskiego śniegu i włoskiego słońca), sprzyjających każdemu rodzajowi aktywności - w tym także narciarstwu biegowemu. Do dyspozycji jest 1800 kilometrów tras biegowych o różnym poziomie trudności, więc zarówno początkujący, jak i zaawansowani biegacze znajdą coś dla siebie. Poniżej przed-stawiamy propozycje miejsc, które polecamy amatorom biegówek, wybierającym się na aktywnych zimowy urlop za granicą.

Nordic Arena w Dobiacco dla ambitnych


Każdy, kto czuje się pewnie na nartach biegowych powinien odwiedzić stadion biegów długodystansowych Nordic Arena w Dobbiaco/Toblach (ośrodek Alta Pusteria / Hochpustertal). To właśnie tu odbywają się zawody Tour de Ski w narciarstwie biegowym. Stadion jest idealnym punktem startowym dla długodystansowców, a jego dodatkową zaletą jest to, że po godzinie 18:00 trasa biegowa jest doświetlana, aby także wieczorem można było się poruszać. W sumie w Dobiacco jest ponad 200 kilometrów idealnie przygotowanych tras.

Płaskowyż Alpe di Siusi


Ośrodek Alpe di Siusi / Seiser Alm charakteryzuje się niepowtarzalną lokalizacją, ponieważ znajduje się na największej hali wysokogórskiej w Europie. Można śmiało stwierdzić, że to miejsce jest jedną z wizytówek regionu, jeśli chodzi o narciarstwo biegowe. Trasy biegowe prowadzą po otwartych terenach, tak więc każdy biegacz będzie stale otoczony pięknymi widokami na Dolomity, które w 2009 r. zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO. Alpe di Siusi oferuje ponad 80 kilometrów tras, z których część ma dość wymagający i sportowy charakter, lecz reszta jest przystępna także dla amatorów.

Biegiem na nartach przez Południowy Tyrol
Biegiem na nartach przez Południowy Tyrol

Anterselva: śladami profesjonalistów


Może czas wybrać się któregoś dnia śladami międzynarodowych sław biatlonu i przemierzyć szerokie trasy biegowe doliny Valle d'Anterselva/Antholzertal. Albo wziąć udział w biatlonowych warsztatach? Na dostępnych 30 kilometrach tras naprawdę można się porządnie zmęczyć. Niezależnie od preferencji biegacza - klasyczna technika czy skating, poziom początkujący czy profesjonalny, bieg w terenie czy na zamkniętym torze - Anterselva na pewno pozostawi najlepsze wrażenia i wspomnienia.

Riva di Tures oraz Val di Lazins dla rodzin


Rodziny z dziećmi to goście, o których Południowy Tyrol pamięta zawsze - także w dziedzinie narciarstwa biegowego. W różnych ośrodkach zostały przygotowane różnorodne trasy, w tym bardzo proste, aby mogły na nich po-ćwiczyć też dzieci. Przykładem może być otwarty i rozległy teren Riva di Tures / Rein in Taufers (ośrodek Alta Pusteria), przez który trasy przebiegają szerokimi pętlami. Charakterystyczne dla nich jest to, że można je łączyć według własnego uznania i tworzyć własne szlaki. Dzieci mogą korzystać z nich nieodpłatnie do dwunastego roku życia w towarzystwie opiekunów lub rodziców, a karnety można nabyć w każdym biurze turystycznym regionu lub przy wejściu na trasę. Z kolei dolina Val di Lazins / Lazinsertal, znajdująca się w okolicach miasta Merano, oferuje 12 kilometrów łagodnych tras o niewielkich różnicach wysokości, odpowiednich zarówno dla dzieci, jak i osób początkujących. Korzystanie z tej trasy biegowej jest bezpłatne.

Biegiem na nartach przez Południowy Tyrol
Biegiem na nartach przez Południowy Tyrol

Monte Pana w Val Gardena dla spragnionych spokoju


Południowy Tyrol poza możliwością porządnego zmęczenia się, oferuje również ciszę i spokój. Dla wszystkich spragnionych odizolowania się od problemów i spędzenia czasu najbliżej natury, świetną opcją jest trasa biegowa ciągnącą się przez las w Monte Pana w sławnym ośrodku Val Gardena / Gröden. Tamtejsze trasy biegowe są bardzo szerokie i, dzięki specjalnym ratrakom, dostępne także przy niesprzyjającej pogodzie. Do tego ośrodka narciarstwa biegowego można dojechać samochodem lub skorzystać z wyciągu krzesełkowego - na miejscu czeka 30 kilometrów tras.

Armentarola w Alta Badia


Alta Badia to jeden z flagowych ośrodków Południowego Tyrolu, który ugości każdego narciarza biegowego. Znajdziemy tu 27 km tras w okolicach mia-steczka San Cassiano / St. Kassian. Sam ośrodek biegów długodystansowych znajduje się w malutkiej miejscowości Sarè, 3 km od San Cassiano. Szlaki rozciągają się na 25 kilometrach pośród łąk i lasów u stóp łańcucha górskiego Conturines, Lavarella i Settsass. W samym ośrodku znajduje się centrum serwisowe ze szkołą narciarską i wypożyczalnią sprzętu. Sam szlak biegu długodystansowego nadaje się zarówno do biegu klasycznego, jak i do skatingu. Przy niewystarczających warunkach śniegowych sztucznie naśnieżane jest około 4 km szlaku trasy.

www.suedtirol.info

Tagi: #włochy #południowy tyrol #narciarstwo biegowe

powrót

Zobacz
Sellaronda - Dolina Edelweiss
Sellaronda - Dolina Edelweiss
Sellaronda - Dolina Edelweiss
Sellaronda -Lagazuoi Ski Tour w Południowym Tyrolu
Sellaronda -Lagazuoi Ski Tour w Południowym Tyrolu
Sellaronda -Lagazuoi Ski Tour w Południowym Tyrolu
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020