skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Bliżej chmur, czyli białe szaleństwo na pięciu tyrolskich lodowcach

2010.09.15
fot. Tirol Werbung
Kliknij, aby powiększyć.
fot. Tirol Werbung
Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników śnieżnych uciech: dobiega końca długi czas oczekiwania! Oficjalne otwarcie sezonu narciarskiego już w październiku. Powrót zimy fetowujemy, jak zwykle, z wielką pompą. Na jej powitanie przygotowaliśmy masę atrakcyjnych ofert zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla narciarzy ze sportowym zacięciem. Dla amatorów hucznych imprez, ale i dla osób spragnionych relaksu. Ruszą nowe, komfortowe kolejki. Z jednym karnetem będziemy szusować po stokach wszystkich lodowców.
Lodowce Kaunertal (1273 - 3160 m n.p.m.), Stubai (1000 - 3210 n.p.m.) i Pitztal (1600 - 3440 m n.p.m.) to olbrzymy, które sympatyzują z maluchami. Wszystkie trzy ośrodki słyną z familijnego klimatu i niezwykle przyjaznego nastawienia do dzieci. Tu najmłodsi goście do 10 roku życia jeżdżą na nartach w towarzystwie osoby dorosłej gratis. Stubai został nawet wyróżniony w przewodniku narciarskim "ADAC SkiGuide" tytułem "najbardziej przyjaznego rodzinom ośrodka narciarskiego na terenie Alp". Pitztal organizuje po raz pierwszy w tym roku zajęcia dla dzieci od lat 6, tzw. Pitzi’s Snow & Gletscher Camp. W terminie od 1 października do 6 listopada mali narciarze przed południem szturmować będą stoki, zaś popołudnia upłyną im na grach i zabawach pod okiem zaangażowanych opiekunów. Dzięki temu dzieci już podczas ferii jesiennych zabawią się na śniegu.
Pitztal - najwyższy z tyrolskich lodowców - przygotował także szczególną ofertą dla miłośników nart biegowych: SPECJALNY obóz treningowy, który odbędzie się na trasie biegowej w wysokich partiach gór (2600 m n.p.m.) pod opieką licencjonowanego instruktora. Trening będzie idealną okazją do przygotowania się pod względem kondycji i techniki do nadchodzącego sezonu.

Gdzie wszystko jest "naj"
Kliknij, aby powiększyć.
W Sölden (1350 - 3340 m n.p.m.) czekają na narciarzy dwie niespodzianki. W grudniu 2010 r. zostaną tu oddane do użytku dwie supernowoczesne kolejki linowe na Gaislachkogl. Region słynie z tego, że zawsze pod każdym względem "mierzy" wyżej niż inne ośrodki. Na jego terenie wznoszą się trzy trzytysięczniki (słynne BIG3). Nasze kolejki też nie mają sobie równych. Pierwsza z nich, ośmioosobowa kolej linowa o ruchu ciągłym, bije światowy rekord pod względem przepustowości, natomiast druga, kolejka trójlinowa o ruchu ciągłym, kursująca na sam szczyt, jest najwyższą swego rodzaju kolejką na świecie. Powracającą zimę, śnieżny puch i nowe osiągnięcia techniki powitamy z należytą pompą. Oprócz wielkiej imprezy na otwarcie sezonu narciarskiego - Maxx Mountain Gletscherstart - czeka nas również tradycyjne otwarcie Alpejskiego Pucharu Świata w Sölden (22.- 24.10.2010), kiedy to zobaczymy światową elitę alpejczyków w.akcji.

Kliknij, aby powiększyć.
Inne lodowce są już także gotowe na powitanie zimy. Kaunertal zaprasza na XXV odsłonę Kaunertal Opening, która odbędzie się tego roku w weekend od 15 do 17 października. Na Stubaiu sezon zainauguruje 30. października "Narciarski Oktoberfest". Na Pitztalu zimę powitamy 23. i 24. października wielkim lodowcowym festynem, podczas którego możemy testować narty zjazdowe i biegowe, próbować wspinaczki lodowej i wybrać się na seans do najwyżej położonego kino pod chmurką.


Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody na tyrolskich lodowcach:

Hintertux
Kaunertal
Pitztal
Soelden
Stubai


skionline.pl
poprzednia stronastrony: 1  2  następna strona

powrót

Zobacz
Lodowiec Pitztal, Austria
Lodowiec Pitztal, Austria
Lodowiec Pitztal, Austria
Lodowiec Stubai - Austria
Lodowiec Stubai - Austria
Lodowiec Stubai - Austria
Hintertux - Tyrol, Austria
Hintertux - Tyrol, Austria
Hintertux - Tyrol, Austria
Soelden - lodowce
Soelden - lodowce
Soelden - lodowce
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com