skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Co nowego na Długiej Polanie w tym sezonie?

2014.10.03
Co nowego na Długiej Polanie fot. J.Ciszak
Dobre wiadomości dotarły do redakcji skionline.pl z Nowego Targu. Przejęta przez nowych właścicieli w zeszłym sezonie, stacja narciarska na Długiej Polanie w dolinie Kowańca, przygotowała kilka nowości na nadchodzący sezon. W ten sposób obietnice poprawienia jakości infrastruktury, jak i rozbudowy stacji, stają się pomału faktem. Na pewno ucieszy to nie tylko narciarzy z Nowego Targu, bowiem Długa Polana, mimo niewielkich rozmiarów, znana jest także wśród narciarzy spoza Podhala. Tutaj trenować sportowo na tyczkach można przez cały sezon - dlatego chętnie ściągają tu grupy sportowe i amatorskie oraz inni miłośnicy narciarstwa przygotowujący się do zawodów.

Zobacz także:

W tym roku ośrodek został wyposażony w nowoczesną instalację naśnieżania, która w krótkim czasie będzie w stanie pokryć śniegiem cały stok. Jest to o tyle istotne, że dolina Kowańca charakteryzuje się specyficznym mikroklimatem - temperatury są tu niższe niż w okolicy, a naturalna pokrywa śniegowa utrzymuje się dłużej. Dlatego istotna będzie możliwość szybkiego dośnieżenia stoku, bo na sprzyjające pracy armatek temperatury prawie zawsze można tu liczyć.

Co nowego na Długiej Polanie fot. J.Ciszak
Co nowego na Długiej Polanie fot. J.Ciszak

Drugą nowością w tym roku jest wytyczenie i wyprofilowanie nowej, niebieskiej trasy, która biegnie szerokim łukiem z prawej strony wyciągu (patrząc w dół stoku). Jej długość wynosi 650 metrów. Na szczególne uznanie zasługuje sprawność, z jaką wytyczono trasę w terenie i przeprowadzono prace ziemne - stok szybko pokrył się zieloną trawą, w terenie trudno uwierzyć, że jeszcze kilka miesięcy temu był tu plac budowy. Nowy układ tras na Długiej Polanie ilustruje załączona mapka ośrodka.


Kolejna nowość to ukłon w stronę narciarzy biegowych - od tego sezonu zostanie oddana do użytku nowa trasa biegowa, pomiędzy parkingiem a dolną stacją wyciągu - będzie ona miała możliwość sztucznego dośnieżenia na całej swojej długości, dzięki czemu biegacze dostaną "produkt" naprawdę wysokiej jakości. Trasa nie będzie na razie dodatkowo oświetlona, ale znajdujące się w pobliżu oświetlenie uliczne, a także światła pobliskiego stoku, zapewnią możliwość biegania także po zmroku.

Co nowego na Długiej Polanie fot. J.Ciszak
Co nowego na Długiej Polanie fot. J.Ciszak

Na koniec - jeszcze jedna dobra wiadomość. Wszystkie nowości narciarze dostaną w tej samej cenie jaka obowiązywała w poprzednim sezonie. Nowi gospodarze zgodnie z obietnicą, mają ambicję tchnąć "drugie życie" w Długą Polanę - i jak na razie, dobrze im idzie. W tym miejscu warto przypomnieć, że początek był bardzo trudny, bowiem jeszcze przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu, zaraz po przejęciu stacji, w listopadzie 2013 roku, nieszczęśliwie spłonął budynek dolnej stacji, gdzie znajdowała się maszynownia wyciągu, karczma i wypożyczalnia nart. W nadchodzącym sezonie, podobnie jak w ubiegłym roku, funkcjonował będzie namiot gastronomiczny, jednak widząc energię z jaką gospodarze "wzięli się za stację", można być spokojnym, że także na tym polu stacja niedługo zmieni swoje oblicze. Czego gorąco jej życzymy!

pk/skionline.pl

Tagi: #polska #stacja narciarska #nowy targ #długa polana #strama

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020