skionline.pl stacje Polska Gorce wyślij link znajomemu dodaj opinię

Długa Polana
Nowy Targ

Nowy Targ, główne (a przez wieki jedyne) miasto Podhala, położony jest malowniczo u zbiegu Czarnego i Białego Dunajca, u stóp najwyższych partii Gorców. Dlatego, mimo, że przynależności miasta i jego terenów narciarskich do Podhala nikt nie kwestionuje, ze względów praktycznych znajdujące się wyciągi można śmiało nazwać gorczańskimi. Mimo, że miastu daleko do statusu miejscowości turystycznej, a tym bardziej stacji narciarskiej, znajduje się tu jedna ze stacji o najlepszej renomie w całym regionie, a pomimo faktu wyprzedzenia przez konkurencję z Białki i okolic, może nawet i o dwa kroki, to jednak nadal popularnej, nie tylko wśród miejscowych.

Mowa oczywiście o Długiej Polanie – ta nazwa obiła się na pewno o uszy, zwłaszcza wszystkim dłużej jeżdżącym na nartach. Schowana w dolinie potoku Kowaniec, ma specyficzny mikroklimat, dzięki któremu śnieg utrzymuje się tu dłużej niż na okolicznych grzbietach. W czasach, kiedy o sztucznym dośnieżaniu stoków można było tylko pomarzyć, miało to niebagatelną rolę i przyczyniło się do utrwalenia wśród narciarzy dobrego imienia ośrodka. Sama stacja ma charakter rodzinny i szkoleniowy – stok nie jest długi, ale urozmaicony, dobry zarówno do nauki i szlifowania formy, jak i do szkolenia najmłodszych zawodników, co zresztą ma tu systematycznie miejsce.

Z doliny wychodzi na górę wyciąg orczykowy o długości 450 metrów i różnicy wysokości 90 metrów, obok niego stoi krótszy wyciąg szkoleniowy. Z góry zjechać można stromiej wzdłuż wyciągu, albo nowo wyprofilowanym zjazdem, który jest tego roczną nowością. Oczywiście na miejscu znajduje się serwis, wypożyczalnia i szkoła narciarska. Bardzo ciekawą propozycją jest specjalnie przygotowywana trasa biegowa – wejście bezpłatne. Stacja niedawno zmieniła właściciela, a nowi gospodarze zapowiadają rychłe zmiany na lepsze na Długiej Polanie. Pierwsze efekty już są – wspomniany nowy zjazd z grzbietu, a także całkiem nowa, wydajna instalacja sztucznego zaśnieżania. Czekamy zatem na kolejne zmiany, które wprowadzą Długą Polanę do rzędu nie tylko lubianych, ale i nowoczesnych stacji rodzinnych pod Tatrami.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 1 tak
Ilość tras zjazdowych:3 szt.
Długość tras zjazdowych:1.2 km
- trasy łatwe1.2 km
Ilość tras biegowych:1
Długość tras biegowych:0.7 km
Wysokość: 685 - 778 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2021.12.17 do 2022.03.27
Wyciągi czynne od 07:30 do 15:30
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Nowy Targ Długa Polana
Dla narciarzy
stok dla dzieci:dostępneoświetlony stok:dostępne
bramki automatyczne:dostępnewyciąg dla dzieci:dostępne
park dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
kuligi:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
spacery zimowe:dostępnebary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Długa Polana
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Wyciąg Narciarski Długa Polana
Adres:Os. Oleksówki 6a 34 - 400 Nowy Targ
Telefon:+48 18 266 62 62
WWW:dlugapolana.com
Nowy Targ Długa Polana
Zobacz
Co nowego na Długiej Polanie w tym sezonie?
Długa Polana - Nowy Targ 2014-08-18
Długa Polana - Nowy Targ 2014-08-18
Długa Polana - Nowy Targ 2014-08-18
Zawody Kubusia Puchatka
Booking.com