skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Co nowego na lodowcu Stubai?

2014.09.26
Co nowego na lodowcu Stubai w sezonie 2014/15?
Kliknij, aby powiększyć.
Co nowego na lodowcu Stubai w sezonie 2014/15?
Sprzyjająca aura i opady śniegu pozwoliły w tym roku, zgodnie z planem, wcześnie zainaugurować sezon narciarski na Stubaiu. Co więcej, zainaugurować z rozmachem! Zaledwie po dwóch tygodniach od otwarcia pierwszych tras na lodowcu, dzięki opadom śniegu, można już korzystać z ponad 12 km tras i 7 wyciągów. Zima rozpoczęła się na dobre, jest to więc dobry moment, by przyjrzeć się dokładniej, co nowego czeka nas w tym sezonie w największym lodowcowym ośrodku narciarskim Austrii.

Zobacz także:

W porównaniu z dwoma poprzednimi sezonami, w których na lodowcu Stubai powstawały nowe wyciągi i obiekty restauracyjne, w tym roku narciarzy czeka nieco mniej zmian. Przypomnijmy - w sezonie 2012/13 w stacji postawiono aż dwie nowe koleje - 8-osobową kanapę Rotadl z podgrzewanymi siedzeniami i chroniącymi przed wiatrem osłonami, oraz 4-osobowe krzesło Daunjoch, przy którym wytyczono nową, najtrudniejszą w całym ośrodku trasę 22 Daunhill (miejscami ma aż 60 proc. nachylenia). Z kolei w poprzednim sezonie (2013/14) otwarto nowoczesny, 3-poziomowy Schneekristal Pavilon, mieszczący wypożyczalnię sprzętu, sklep sportowy, restaurację i taras dla 140 osób.


Na tym tle nowości w sezonie 2014/2015 mogą wydawać się skromne, ale idealnie wpisują się w główną linię programową realizowaną przez tutejszą stację od wielu lat - bycia najlepszym rodzinnym ośrodkiem narciarskim w Austrii. Zgodnie z nią, potrzeba nie tylko dobrych stoków, nowoczesnych kolejek i zróżnicowanej kuchni (akurat to wszystko na Stubaiu występuje w najlepszym wydaniu), ale także specjalnie przygotowanych miejsc i atrakcji dla dzieci - nie tylko na stoku, ale i poza nim. Bowiem, zgodnie z najnowszymi trendami (co może się nie podobać starym "wyjadaczom", ale jest faktem) - narty i śnieg to nie wszystko. Coraz ważniejsze są desery do głównych dań, czyli setek kilometrów tras.

Lodowiec Stubai - ceny skipassów w sezonie 14/15

Dlatego, w nadchodzącym sezonie, tych smakowitych dodatków nie zabraknie na lodowcu Stubai. Już w lipcu otwarto jedną z największych nowych atrakcji - lodową grotę w pobliżu stacji kolei Eisgrat. Wydrążono ją w lodowcu, miejscami nawet 30 m pod stokiem narciarskim. Grota ma lodowe ściany o niebieskim zabarwieniu, sekretne przejścia a także 14 przystanków edukacyjnych, wyjaśniających fenomen alpejskich lodowców. Zwiedzanie groty zajmuje około godziny.


W całej dolinie Stubai, a więc także na lodowcu, obowiązuje ceniony przez gości program BIG Family, dzięki któremu dolina wielokrotnie otrzymywała tytuł najbardziej przyjaznego rodzinie regionu narciarskiego w Alpach. Cechuje go przyjazne nastawienie do rodzin z dziećmi, a także dostosowanie oferty do ich potrzeb, w tym zapewnienie profesjonalnej opieki nad najmłodszymi, zarówno na stoku jak i poza nim. Program obejmuje m.in. bezpłatny przejazd czterema kolejami linowymi dla dzieci do lat 10 podróżujących w towarzystwie dorosłego z karnetem, restauracje z ofertą dla dzieci, sklepy sportowe i niekonwencjonalne podejście do niektórych banalnych procedur. Przykładowo - na lodowcu Stubai rodzice mogą wypożyczyć sprzęt dla dzieci bezpłatnie, jeśli wypożyczają go również dla siebie. (Czy kiedyś doczekamy się takiej oferty gdziekolwiek w Polsce?)

Kolejne nowości ucieszą z pewnością wszystkich lubiących zabawę w snowarkach. W tym sezonie powstanie nowy wyciąg w parku śnieżnym Moreboards Stubai Zoo - Zoo-Shuttle. Warto w tym miejscu podkreślić, że snowpark Moreboards Stubai Zoo ze względu na swoje dogodne położenie i dopieszczone wyposażenie został okrzyknięty jednym z najlepszych obiektów tego typu w Europie. Znajdą tu coś dla siebie zarówno początkujący, jak i całkiem zaawansowani "zawodnicy". Dla maluchów szczególnie godne polecenia są tzw. Familycross z torami falistymi i ostrymi zakrętami.


Kolejną dobra wiadomość znowu dotyczy rodziców z dziećmi. Otwarty w ubiegłym sezonie BIG Family Funslope Eisjoch, gdzie narciarzom kibicowały maskotki - śnieżna kulka Mini B. oraz sympatyczny yeti B.Big - cieszył się taką popularnością, że od grudnia zostanie przedłużony. Tak więc na ponad kilometrowej trasie czekać będzie jeszcze więcej skoczni i przeszkód.

Oczywiście dolina Stubai to nie tylko lodowiec. W skład regionu objętego jednym karnetem wchodzi także stacja Schlick 2000, znana ze swoich saneczkarskich tras, góra Elfer, oraz kameralna stacja Serles. Tamtejszymi nowościami zajmiemy się już niedługo.

Więcej informacji na temat Doliny Stubai

Więcej na stronie: www.gletscher.tirol.at

pk/skionline.pl


Tagi: #austria #tyrol #lodowiec #stubai #narty na lodowcu

Powrót

Zobacz
Lodowiec Stubai - Austria
Lodowiec Stubai - Austria
Lodowiec Stubai - Austria
Listopadowe narty na lodowcu Stubai
Listopadowe narty na lodowcu Stubai
Listopadowe narty na lodowcu Stubai
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020