skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Co nowego w SkiResort w Czechach w tym sezonie?

2017.11.02
Co nowego w SkiResort w Czechach w tym sezonie?
Kliknij, aby powiększyć.
Co nowego w SkiResort w Czechach w tym sezonie?
Największy ośrodek narciarski w Czechach - SkiResort pełną parą przygotowuje się do nowego sezonu. Mimo, że zdarzają się jeszcze dość długie okresy z dodatnimi temperaturami, rozpoczęto już śnieżenie pierwszych tras, wykorzystując urządzenia Snow Faktory - gospodarze planują otworzyć pierwsze trasy już w połowie listopada. Na narciarzy czekać będą także nowe inwestycje - 4-osobowe krzesło w Černým Důle, a także nowy orczyk, wyciąg taśmowy dla dzieci i poprawiona infrastruktura. Krótko mówiąc - tuz za południową granicą dzieje się dużo!
Urządzenie Snow Faktory działało na Černé hoře już w lecie, dzięki czemu można było choćy ulepić w sierpniu bałwana. Obecnie jednak, pracowity kontener ustawiono już w górnej części stoku Andel, gdzie planuje się mniej więcej w połowie listopada otworzyć pierwszy wyciąg w SkiResort. - Oczywiście podstawą naszego systemu zaśnieżającego nadal pozostają armatki i lance, których obecnie mamy we wszystkich stacjach SkiResort ponad 220, ale zadecydowaliśmy, że potrzebujemy także urządzenia, które da nam pewność rozpoczęcia sezonu wcześniej niż w ubiegłych sezonach. Stąd pomysł przetestowania Snow Faktory - tłumaczy Petr Hynek, dyrektor SkiResort Černa Hora - Pec.

Uruchomienie Snow Faktory nie jest tylko zwykłym "widzimisię" właścicieli, ani też chwytem marketingowym. To część nieco szerszej koncepcji obejmującej funkcjonowanie całego ośrodka. - Odkąd możemy dokładnie i pewnie określić początek sezonu, który otworzymy wcześniej niż w ubiegłych latach, możemy skrócić do minimum czas, w którym stacja nie funkcjonuje. W przeszłości miewaliśmy kłopoty z zatrudnieniem odpowiednio wykwalifikowanego personelu, dla którego sezonowość jest problemem. Teraz "pauza" między latem a zimą skróci się do minimum - będziemy mogli wcześniej otworzyć restauracje, serwis SkiResort Live ze znakomitymi maszynami Wintersteiger Discovery S - najlepszymi w całym regionie. Otwarcie trasy Andel na Černé hoře (300 m) już w połowie listopada spowoduje, że będziemy mogli wcześniej zacząć szkolić naszych instruktorów, których w pełni sezonu pracuje u nas ponad 150-u. Korzyści dla samej stacji, jak i dla całego go regionu są oczywiste - tłumaczy Petr Hynek ze SkiResort.

Černý Důl nowa 4-os. kolej
Černý Důl nowa 4-os. kolej

SkiResort rozpocznie nowy sezon z inwestycjami wartymi ponad 100 milionów koron. Największe zmiany zajdą w stacji Černý Důl, gdzie na ukończeniu jest nowa, wyprzęgana 4-osobowa kolej krzesełkowa Family Express. Przedłużone zostały też trasy zjazdowe prowadzące wzdłuż nowej kolei, która stanęła na miejscu starego wyciągu. W tym miejscu powstanie także nowy LIVE park Černý Důl, który będzie największym terenem narciarskim dla dzieci w całych Czechach! W jego skład wejdą dwa wyciągi dywanowy i orczyk.

Na ukończeniu jest także nowa trasa zjazdowa i wyciąg orczykowy w Javořím Dole w Peci pod Sněžkou, a także zupełnie nowe toalety na Černé hoře, które będą mieścić się w budynku górnej stacji gondoli. W tym sezonie otwarty zostanie także nowy LIVE park w Velké Úpě, wyposażony w wyciąg taśmowy i mały orczyk dla dzieci. Tutaj także narciarze znajdą serwis z kolejnym już w całym ośrodku urządzeniem serwisowym Wintersteiger Discovery S, gwarantującym znakomite przygotowanie sprzętu, a także nową wypożyczalnię sprzętu, oficjalne centrum testowe marek Salomon i Atomic a także szkółkę narciarską. Z kolei nowy wyciąg taśmowy (125 m) wybudowany w terenie Formánky w Janských Lázních, będzie służył nie tylko w celach szkoleniowych najmłodszym narciarzom, ale także obsługiwał całkiem nowy tor do snowtubingu.

Černý Důl nowa 4-os. kolej
Černý Důl nowa 4-os. kolej

Na koniec warto jeszcze wspomnieć parę słów o polityce cen skipassów, które w tym sezonie nieco podrożeją. Także w tym roku - wzorem sezonów poprzednich - cały okres jazdy na nartach będzie podzielony na trzy części. Najdłuższy okres obejmować będzie tzw. sezon standardowy, , który w przekroju całego sezonu wydłuży się z 55 do 63 dni. - Rozszerzamy ofertę karnetów, które będzie można kupić przez nasz e-shop, chcemy bowiem zachęcić naszych klientów do korzystania z tej formy zakupów. Dodatkową motywacją powinna też być korzystna cena - wszystkie karnety zakupione online będą bowiem tańsze o 10% niż przy zakupie w kasach osródka. W cenie karnetu zakupionego przez internet będzie także darmowe parkowanie także w Jańskich Łaźniach - poinformował nas także Petr Hynek. Kupując karnety przez e-shop, całodzienny karnet w sezonie standardowym dla dorosłego będzie kosztował 780 Kč, w Top Sezonie (Boże Narodzenie, Ferie) - 850 Kč a w pozostałych okresach sezonu - 660 Kč. Dokładny cennik i terminy sezonów można znaleźć na stronie www.skiresort.cz/pl/cenik.


- W tym roku nie podnosiliśmy cen karnetów, pomimo tego że co roku inwestujemy wielomilionowe sumy w rozwój ośrodka. W ciągu ostatnich dwóch lat była to kwota rzędu 150 mln koron, natomiast biorąc pod uwagę trzy ostatnie lata - ponad 400 mln. Mamy nadzieję, że nasi klienci z roku na rok odczuwają zarówno poprawę jakości infrastruktury narciarskiej, jak i bazy gastronomicznej, a także dodatkowych usług, jak wypożyczalnie i serwisy narciarskie - dodaje Petr Hynek.

W sezonie 2017-18 narciarze będą mieć do dyspozycji we wszystkich stacjach SkiResort ponad 44 km tras zjazdowych, a także kolej gondolową, 7 kolei krzesełkowych oraz 28 orczyków. Natomiast łączna przepustowość wszystkich urządzeń sięgnie prawie 44 tys. osób na godzinę.

Więcej informacji o ośrodku można znaleźć w sekcji poświęconej SkiResort na naszym portalu - www.skionline.pl/stacje

Tagi: #ośrodki narciarskie

Powrót

Hotel Schloss Rosenegg Hotel Schloss Rosenegg

Fieberbrunn
Tyrol, Austria

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

Hotel Salzburger Hof Hotel Salzburger Hof

Dienten am Hochkönig
Kraj Salzburski, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Falkensteiner Hotel Cristallo Falkensteiner Hotel Cristallo

9863 Rennweg am Katschberg
Karyntia, Austria
Hotel Goldene Rose Hotel Goldene Rose

39035 Welsberg
Południowy Tyrol, Włochy
Feriendorf KirchleitnFeriendorf Kirchleitn

9546 Bad Kleinkirchheim
Karyntia, Austria
7 noclegów - od 1038,00 € za pokój
7 noclegów - od 1190,00 € za pokój
7 noclegów - od 699,50 € za pokój
7 noclegów - od 399,00 € za osobę
7 noclegów - od 1051,00 € za apartament
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2018