skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Czarna Góra otwarta w 100 procentach

2015.02.02
Czarna Góra otwarta w 100 procentach
Wyraźnie poprawiają się warunki w naszych Sudetach. Opady śniegu i niskie temperatury pozwoliły przygotować w Czarnej Górze wszystkie trasy - od 3 lutego otwarte będą wszystkie wyciągi i trasy. A jest tego niemało - 10 km tras wszystkich rodzajów, do których dochodzi jeszcze 4 km łączników prowadzących leśnymi przecinkami. Do dyspozycji są 3 koleje, 7 wyciągów i 4 taśmy dla najmłodszych narciarzy. Łączna przepustowość ośrodka wynosi prawie 10 tys. osób na godzinę - od środy ośrodek będzie działał pełną parą.
Pod wieloma względami Czarna Góra jest najbardziej "zrównoważonym" ośrodkiem w Polsce - każdy znajdzie tu coś dla siebie, i to w najlepszym wydaniu. Większość tras jest dośnieżana, część także oświetlona, ośrodek nadal jednak inwestuje, zwłaszcza w nowoczesny system zaśnieżający. Wielką atrakcją okolicy są kapitalne widoki na całe Sudety. Od górnej stacji starego krzesełka warto wybrać się kilkunastominutowym spacerem (możliwy nawet w butach narciarskich) w kierunku wieży widokowej, stojącej pod szczytem Czarnej Góry. Z jej najwyższego tarasu rozpościera się kapitalna panorama okolicy.


Czarna Góra jest głównym ośrodkiem niewielkiego regionu narciarskiego - Ski Region Śnieżnik - łączącego trzy położone blisko siebie miejscowości narciarskie. Oprócz Czarnej Góry wspólnym karnetem objęta jest stacja narciarska Kamienica, w której można znaleźć kolej krzesełkową i dwa orczyki, oraz kilka kilometrów nietrudnych tras. Trzecim miejscem jest Lądek-Zdrój, słynne uzdrowisko, w którym niedawno powstała nowa stacja narciarska oferująca narciarzom 4-osobowe krzesło i kilka orczyków. Oczywiście, jak przystało na region narciarski, pomiędzy poszczególnymi miejscowościami kursują darmowe (dla posiadaczy karnetów, rzecz jasna) skibusy.

pk/skionline.pl

Tagi: #polska #sudety #czarna góra #stronie śląskie

Powrót

Das Central - Alpine . Luxury . Life Das Central - Alpine . Luxury . Life

Sölden
Tyrol, Austria

Sonnberg Ferienanlage Sonnberg Ferienanlage

Flachau
Kraj Salzburski, Austria

Falkensteiner Hotel Cristallo Falkensteiner Hotel Cristallo

Rennweg am Katschberg
Karyntia, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Hotel Pider Hotel Pider

39030 Wengen / La Valle
Południowy Tyrol, Włochy
Falkensteiner Hotel & Spa Carinzia Falkensteiner Hotel & Spa Carinzia

9632 Nassfeld-Hermagor
Karyntia, Austria
Hotel Goldene Rose Hotel Goldene Rose

39035 Welsberg
Południowy Tyrol, Włochy
0 noclegów - od 845,00 za osobę
7 noclegów - od 399,00 za osobę
7 noclegów - od 978,50 za osobę
7 noclegów - od 669,50 za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2018