skionline.pl stacje Polska Sudety wyślij link znajomemu dodaj opinię

Czarna Góra Resort
Stronie Śląskie

fot. Czarna Góra
Kliknij, aby powiększyć.
fot. Czarna Góra
W 1996r. na Dolnym Śląsku, w Sudetach wschodnich, w Masywie Śnieżnika powstał jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Czarna Góra to malownicze miejsce, w którym do dyspozycji oddajemy 2 pola narciarskie i 6 tras o zróżnicowanym stopniu trudności zarówno tych z homologacją fis dla wytrawnych narciarzy jak i łagodnych przeznaczonych do nauki jazdy. Łączna długość tras to ponad 10 km! Znajdują się tu 3 koleje linowe, 7 wyciągów talerzykowych oraz 4 wyciągi taśmowe „ Baby lift” dla dzieci. Ponad 80 armatek i lanc oraz 3 ratraki pozwala utrzymać jakość tras na najwyższym poziomie! W 2016 r. wymieniono starą 2-osobową kolej „Babcia” na podgrzewaną kolej 6-osobową. Nie brakuje tu też wypożyczalni sprzętu zimowego oraz kamer go pro. Dla tych, którzy chcą nauczyć się jeździć, bądź udoskonalić swoje umiejętności, działa autoryzowana szkoła narciarska z bazą dydaktyczną w 4 punktach, gdzie wykwalifikowani instruktorzy dołożą wszelkich starań, aby zadowolić swoich uczniów. Od 25 grudnia 2014 r. na terenie Ośrodka działa najdłuższa w Polsce, całoroczna zjeżdżalnia grawitacyjna o wdzięcznej nazwie „Czarna Żmija”. Ma długość 950m i jest świetną atrakcją zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Warto również wspomnieć, że 2015 r. Ośrodek Narciarski Czarna Góra otrzymał prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie World Ski Awards.
Dla najmłodszych gości resortu przygotowaliśmy także wiele niespodzianek!
Tuż przy wyciągu „Jędruś „ można jeździć na sankach przy oświetleniu korzystając przy tym z taśmy „ Baby Lift”. Na terenie resortu znajdują się także wioska indiańska, place zabaw oraz na samym szczycie apartamentowca Tignes sala zabaw dla dzieci „ Śnieżynka”. Dodatkową atrakcją, która rozweseli i doprowadzi do wspaniałego samopoczucia osoby w każdym przedziale wiekowym, są dwie rynny do SNOW TUBINGU!

Na terenie resortu znajduje się rozbudowana baza gastronomiczna, którą od 2015 r. tworzą restauracja „ Karczma Czarna Góra” i „ Zapiecek”, znajdujące się w Villi Czarna Góra oraz 2 prężnie działające w sezonie zimowym Ski Bary, restauracja „La Sienna” połączona z delikatesami na terenie Osiedla Czarna Góra Apartamenty oraz restauracja w Hotelu Morwa. Również amatorzy gofrów i szybkich przekąsek znajdą coś dla siebie

Czarna Góra to również rozbudowana baza noclegowa! Do dyspozycji gości w 2015 r. oddana została „Villa Czarna Góra” tuż przy kolei KL, z dostępnymi 18-toma komfortowo urządzonymi pokojami.
Ponadto w skład resortu wchodzi Osiedle Czarna Góra , które tworzą 243 apartamenty, wykończone w 4-gwiazdkowym standardzie. Rozmieszczone są w 6 gotowych budynkach, z których każdy wyposażony jest w windę, sunę, salę hobby oraz narciarnię. Dodatkowo do końca 2016r. zakończona zostanie budowa Condohotelu Czarna Góra ze 142 apartamentami oraz rozbudowaną strefą SPA & Welness z basenem, saunarium i gabinetami masażu, kompleks konferencyjnym, pokojem zabaw dla dzieci, salą audiowizualną, restauracją i barem z tarasem całorocznym.

Naszych gości zapraszamy również do Hotelu Morawa znajdującego się zaledwie 200 m od Zalewu w Starej Morawie oraz 2,5 km od Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. W hotelu również znajduje się strefa SPA & Wellnes z basenem, saunarium, gabinetami masażu i salami konferencyjnymi.


czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
3 7 3 tak
Ilość tras zjazdowych:13 szt.
Długość tras zjazdowych:9.73 km
- trasy łatwe1.96 km
- trasy średnie6.17 km
- trasy trudne1.6 km
Wysokość: 770 - 1155 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Wyciągi czynne od 09:00 do 21:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
Po nartach - apres ski
kuligi:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Ośrodek Narciarski Czarna Góra S.A.
Adres:Sienna11, 57-550 Stronie Śląskie
Telefon:74 884 3401
WWW:www.czarnagora.pl
Zobacz
Czarna Góra początkiem marca 2019
Czarna Góra początkiem marca 2019
Czarna Góra początkiem marca 2019
W Czarnej Górze - zima ciągle trwa!
Szusuj więcej - płać mniej. Narciarski marzec w Czarna Góra Resort
Sezon niski spędź narciarsko na wysokim poziomie
Co na ferie proponuje Czarna Góra Resort? Górę możliwości!

zobacz więcej

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020