skionline.pl stacje Czechy Jesioniki wyślij link znajomemu dodaj opinię

Ramzova

Ramzová to niewielka miejscowość, położona w głębokim obniżeniu oddzielającym Masyw Śnieżnika od głównego trzonu Jesioników. Przez przełęcz wiedzie najwygodniejsza droga (a także linia kolejowa) łącząca miasteczko Jesenik z położonym na Morawach Szumperkiem. Na stokach wysokiego na 1350 m n.p.m. szczytu Šerák położony jest jeden z najstarszych ośrodków narciarskich w okolicy, bardzo popularny także wśród polskich narciarzy.

Przy głównej drodze znajdują się duże parkingi, znad których startuje kolejka krzesełkowa na polanę Čerňavy. Tu zaczyna się drugi odcinek krzesełka, wyprowadzający pod sam szczyt Šeráka. Wzdłuż trasy kolejki, szerokimi przecinkami w lesie prowadzą trasy zjazdowe, zarówno łatwiejsze, jak i te dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Zjazd z samej góry do parkingu ma ponad 3,2 km długości i jest jednym z najdłuższych w całych Czechach, na dodatek obfitującym w piękne widoki.

Stacja narciarska dysponuje oczywiście całym zapleczem w postaci wypożyczalni sprzętu, serwisu, restauracji, barów, w bezpośredniej bliskości wyciągów znajdują się pensjonaty i kwatery prywatne, a w samej miejscowości znaleźć można też korty tenisowe. Warto dodać, że w okolicy działają także dwa mniejsze ośrodki narciarskie – Petříkov i Ostružná, nadające się dla początkujących narciarzy, a także dla rodzin z dziećmi (łącznie mają one 9 orczyków i 6 km tras zjazdowych). Nie brakuje też w okolicy tras biegowych – ich długość przekracza 85 km.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
3 2 tak
Ilość tras zjazdowych:7 szt.
Długość tras zjazdowych:8.7 km
- trasy łatwe3.7 km
- trasy średnie3.8 km
- trasy trudne1.2 km
Wysokość: 782 - 1351 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Wyciągi czynne od 08:30 do 16:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
snowpark:
stok dla dzieci:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
kuligi:
psie zaprzęgi:
rakiety śnieżne:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
centrum fitness:
tenis:
squash:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Bonera Ramzová
Adres:Bonera s.r.o. 788 25 Branná
Telefon:+420 583 230 077
Fax:+420 583 230 077
WWW:www.bonera.cz
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020