skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Dobre warunki do jazdy na austriackich lodowcach

2018.11.09
Dobre warunki do jazdy na austriackich lodowcach
Kliknij, aby powiększyć.
Dobre warunki do jazdy na austriackich lodowcach
Połowa listopada to dobry czas, by wybrać się na pierwsze narty na któryś z austriackich lodowców. Jeździć można na wszystkich lodowcach, a warunki na stokach są dobre. W górnych częściach ośrodków lodowcowych leży od 40 do 170 cm śniegu. Zapraszamy więc do krótkiego przeglądu - gdzie i w jakich warunkach można pojeździć w Austrii.

Zobacz także:

Kaunertal


Tyrolski lodowiec Kaunertal, "najmłodszy" z tyrolskich lodowców oferuje obecnie przyzwoite warunki do jazdy. Grubość pokrywy śniegowej na trasach wynosi od 35 cm w rejonie parkingu (ok. 2700 m n.p.m.) do 50 cm u góry. Działają cztery wyciągi na lodowcu, oprócz orczyka Nörderjochlift I, krzesła Ochsenalmbahn I i dwóch orczyków Weißseeferner I i II . Łącznie mamy tu do dyspozycji obecnie 11 km tras zjazdowych. Droga dojazdowa jest czarna, bez jakichkolwiek utrudnień.
Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody - Kaunertal

Pitztal - aktualny widok z kamery
Pitztal - aktualny widok z kamery

Pitztal


Trochę więcej śniegu leży na położonym nieco dalej na wschód lodowcu Pitztal - najwyżej położonym austriackim lodowcu - w górnej części jego miąższość przekracza 65 cm. Pracuje tu obecnie wszystkie 6 wyciągów - gondole Wildspitzbahn i Mittelbergbahn, a także kanapa Gletschersee i orczyki Brunnenkogel i Mittagskogel. Oczywiście pracuje też podziemny "kret" Gletscherexpress dowożący z górnego parkingu na lodowiec. W sumie otwartych jest 9 km tras zjazdowych. Droga dojazdowa - bez jakichkolwiek utrudnień.
Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody - Pitztal

Sölden - aktualny widok z kamery
Sölden - aktualny widok z kamery

Sölden


W Sölden w górnych partiach lodowca leży już ponad półtora metra śniegu! Otwarto tu dla narciarzy prawie wszystkie stoki na lodowcu Rettenbach i Tiefenbach - działają wszystkie wyciągi. W sumie otwartych jest tu już 33 km tras. Dojazd drogą do górnego parkingu - bez utrudnień.
Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody - Soelden

Stubai - aktualny widok z kamery
Stubai - aktualny widok z kamery

Stubai


Również na lodowcu Stubai warunki do jazdy są doskonale - miąższość pokrywy śniegowej w górnych partiach ośrodka wynosi teraz już nieco ponad 60 cm. Dla narciarzy otworzono prawie wszystkie tereny zjazdowe, nie działa jedynie krzesło Daunjoch i kanapa Fernau. W sumie otwartych jest ponad 21 km tras, pracuje 16 kolei i orczyków. Dojazd do ośrodka nie nastręcza żadnych trudności - droga jest czarna.
Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody - Stubai

Hintertux - aktualny widok z kamery
Hintertux - aktualny widok z kamery

Hintertux


Prawdziwie doskonałe warunki narciarskie panują na jedynym w Austrii lodowcu otwartym przez cały rok - Hintertux Gletscher. Leży tu już ponad 110 cm śniegu, a jeśli chodzi o działające wyciągi - łatwiej wymienić te, które nie działają - Tuxerjoch, Ramsmoos, Sommerberg i Lärmstange. Poza tym wszystkie inne wyciągi działają - w sumie jest ich 15, a łączna długość otwartych tras zjazdowych przekracza już 36 km - to najwięcej z wszystkich otwartych stacji w Alpach. Można by rzec - sezon w pełni! Dojazd do ośrodka - bez jakichkolwiek utrudnień.
Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody - Hintertuz

Moelltaler - aktualny widok z kamery
Moelltaler - aktualny widok z kamery

Mölltaler


Równie dobre warunki panują na koryntyjskim lodowcu Mölltaler. Łączna grubość pokrywy śniegowej podawana dla tego miejsca sięga 110 cm śniegu. Z dołu wjedziemy do góry koleją Mölltaler Gletscher Express, a wyżej wyprowadzą nas gondola Eissee, a stąd na wysokość 3122 m n.p.m. - krzesło Sesselbahn 3000er i kanapa GletscherJet . Łącznie udostępniono tu nieco ponad 4 km tras zjazdowych. Droga dojazdowa - bez utrudnień. Warto przypomnieć, że od tego sezonu na lodowcu Mölltaler funkcjonować będzie karta GoPass, znana nam ze szczyrku i słowackich Tatr.
Więcej szczegółów można znaleźć tutaj
Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody - Mölltaler

Kitzsteinhorn - aktualny widok z kamery
Kitzsteinhorn - aktualny widok z kamery

Kitzstienhorn


Na lodowcu Kitzsteinhorn, położonym nad Kaprun, jednym z najpopularniejszych wśród polskich narciarzy miejsc w Alpach, da się jeździć od 1 października. W górnych partiach ośrodka leży ponad 70 cm śniegu.Na górę dostaniemy się czteroodcinkową gondolą Gletscherjet (dwa ostanie odcinki to nowość), Gipfelbahn pod sam szczyt chwilowo nie działa. Oprócz tego działają jeszcze dwa orczyki Kitzlift I i II oraz orczyk Magnetkpflift. W sumie narciarze mają tu do dyspozycji 10 czynnych wyciągów i 13 km tras zjazdowych.
Aktualne warunki narciarskie i prognoza pogody - Kitzsteinhorn

pk/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #alpy #lodowce #warunki narciarskie #pogoda #stubai #soelden #kaprun #hintertux

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com