skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Słowacki GOPASS wchodzi na austriackie stoki

2018.10.11
Słowacki GOPASS wchodzi na austriackie stoki
Kliknij, aby powiększyć.
Słowacki GOPASS wchodzi na austriackie stoki
Członkowie programu lojalnościowego GOPASS spółki Tatry Mountain Resorts, a.s. (TMR) będą mogli od października tego roku skorzystać z profitów związanych z członkostwem w GOPASS także w austriackich Alpach. We wtorek, 9 października, spółka TMR podpisała umowę o współpracy z Mölltaler Gletcherbahnen Gesellschaft mbH & CO KG, na podstawie której może TMR sprzedawać karnety narciarskie do ośrodka narciarskiego Mölltaler Gletscher i jego siostrzanego ośrodka, Ankogel - Mallnitz, za pośrednictwem swojego internetowego kanału sprzedaży GOPASS. Ponad 1,13 mln klientów ze Słowacji, Czech i Polski zarejestrowanych w programie GOPASS otrzyma specjalne oferty na szusowanie także w Alpach austriackich.
- Umowa o współpracy z ośrodkami austriackimi jest ważnym krokiem w naszej działalności. Zarejestrowani członkowie programu GOPASS, a także osoby, które właśnie zamierzają się zarejestrować, oprócz ośrodków w słowackich Tatrach Jasna-Chopok, Jezioro Szczyrbskie, Tatrzańska Łomnica, polskiego Szczyrku i czeskiego Szpindlerowego Młynu mają możliwość otrzymania atrakcyjnej oferty karnetów narciarskich na lodowiec Mölltaler lub do ośrodka Ankogel Mallnitz w austriackiej Karyntii. Wierzymy, że narciarze uznają to za interesującą alternatywę dla dotychczas oferowanych usług. Lodowiec Mölltaler Gletscher jest jednym z 8 austriackich lodowców, na którym można jeździć na nartach przez 10 miesięcy w roku ze 100% gwarancją śniegu na wysokości do 3 122 m n.p.m. W przyszłości rozważamy inwestycje w tym regionie, a mianowicie w segmencie hotelowym i restauracyjnym - skomentował Bohuš Hlavatý, dyrektor generalny i prezes zarządu TMR.

Lodowiec Mölltaler
Lodowiec Mölltaler

Heinz Schultz, zarządca ośrodka narciarskiego i przedstawiciel spółki Mölltaler Gletscher powiedział: - Uważamy, że nasza rodzinna firma jest sprawą sercową, której celem jest odnosić sukcesy, w dalszym ciągu inwestować w jakość usług, ale to jest możliwe tylko wtedy, gdy będziemy rozwijać się w sposób rozsądny. Dlatego z zadowoleniem przyjmujemy współpracę z ważnym i silnym partnerem, jakim jest słowacka firma TMR. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca będzie korzystna dla naszego regionu, a dzięki słowackim partnerom będziemy mogli oczekiwać napływ nowych, zadowolonych klientów.

Mölltaler Glätscher
Mölltaler Glätscher

Ośrodek narciarski Mölltaler Glätscher w jedynej lodowcowej części regionu Karyntia oferuje stoki narciarskie o różnym stopniu trudności, do najpopularniejszych tras należy niemal 7 km trasa FIS, którą uwielbiają wykorzystywać trenerzy i zawodnicy reprezentacji narciarskiej. Sezon na lodowcu Mölltaler trwa od połowy czerwca do maja następnego roku, a wysokość pokrywy śnieżnej w szczycie sezonu wynosi aż 450 cm. Ośrodek posiada stoki dla początkujących, jak i zaawansowanych freeriderów. Do ciekawostek należy kolejka naziemna Mölltaler Glätscher Express, która w ciągu 8 minut może przewieźć na wysokość 2 234 m n.p.m. 220 pasażerów, pokonując dystans ponad 4,7 km i 1 012 m przewyższenia. Osoby, które nie posiadają umiejętności narciarskich, mogą podziwiać cudowne widoki z restauracji panoramicznej Ice Palace na wysokości 2 800 m n.p.m, skąd urzeka wspaniała sceneria 28 okolicznych szczytów. Ośrodek posiada szkoły narciarskie, restauracje, parkingi, skibusy, wypożyczalnie nart, snowpark i inne atrakcje. Odległość z naszej południowej granicy to ok 750 km.

Ośrodek Ankogel Mallnitz
Ośrodek Ankogel Mallnitz

Ośrodek Ankogel Mallnitz
Ośrodek Ankogel Mallnitz

Centrum narciarskie Ankogel Mallnitz (20 km od ośrodka narciarskiego Mölltaler Gletscher) znajduje się w Parku Narodowym Hohe Tauern pomiędzy Karyntią i Salzburgiem i jest idealnym urozmaiceniem dla miłośników białego szaleństwa w regionie, zwłaszcza dzięki doskonałym terenom położonym w większości powyżej linii drzew. Ankogel Mallnitz ma umiarkowanie trudne trasy na wysokości od 1 287 do 2 636 m n.p.m, a do dyspozycji narciarzy jest 12,8 km stoków narciarskich. Oba ośrodki korzystają ze wspólnego karnetu narciarskiego.

Źródło: TMR


skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #gopass #moelltaler gletscher #ankogel mallnitz #austria #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com