skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Dolomiti Superski - zmodernizowane wyciągi i więcej bezpieczeństwa na trasach

2009.12.07
Od lat tereny narciarskie Dolomiti Superski uchodzą za wzór w zakresie stałej modernizacji wyciągów i tras oraz podnoszenia jakości usług turystycznych. Region nastawiony jest nie tyle na rozbudowę o kolejne miejsca, co na wyjątkową dbałość o ośrodki, które już ma w ofercie. Inwestycje obejmują modernizację i rozwój istniejącej infrastruktury.
Szczególną uwagą objęte są, oczywiście, wyciągi i trasy, w celu zapewnienia przyjezdnym maksymalnego komfortu. Co roku przybywa też atrakcyjnych połączeń między ośrodkami wchodzącymi w skład regionu.

Latem 2009 roku poczyniono w Dolomiti Superski kolejne inwestycje, w ramach których zmodernizowano m.in. wyciągi w Seiser Alm oraz w Kronplatz (Plan de Corones).

Szczegóły dotyczące modernizacji wyciągów i tras:

Kronplatz
- Nowością w Kronplatz jest kolejka Marchner, startująca z Olang/Geiselsberg. Działającą dotychczas 4-osobową kanapę zastąpiono eleganckimi 10-osobowymi wagonikami wyposażonymi w ogrzewane krzesełka obite skórą. Trasa wyciągu została zmieniona - gondola startuje w tym samym miejscu, ale dowozi turystów do dolnej stacji kolejki Belvedere. Przepustowość kolejki wynosi 3000 osób na godzinę.
- W St. Vigil przywrócono do użytku kolejkę linową Cianross, która wiosną 2007 roku została uszkodzona wskutek trzęsienia ziemi. Dzięki temu turyści mogą znów korzystać z tras Corn i Cianross (przystosowanych również do jazdy wieczornej) oraz z niewielkiego toru saneczkowego.

Więcej informacji o Kronplatz

Alta Badia
- Kursującą dotychczas 2-osobową kanapę zastąpiono 6-osobową kanapą Ciampai z kopulastym zadaszeniem. Przepustowość wyciągu wynosi 2200 osób na godzinę.

Więcej informacji o Alta Badia

Podyskutuj o tym na forum

Gröden/Seiser Alm (Val Gardena/Alpe di Siusi
- W kolejce Ciampinoi w Wolkenstein stare wagoniki zastąpiono nowymi 12-osobowymi gondolami. Przepustowość na poziomie 2400 osób na godzinę pozostała bez zmian.
- W Seiser Alm w miejsce działającego dotychczas jednoosobowego wyciągu krzesełkowego Puflatsch uruchomiono telemix (połączenie wyciągu kabinowego z krzesełkowym), trzecie tego typu rozwiązanie we Włoszech, wyjątkowo wygodne, bezpieczne i przyjazne rodzinie. Nowa trasa została przesunięta nieco w prawo i przedłużona o ok. 300 metrów. Podziemna stacja kolejki nie ingeruje tak w krajobraz jak stacje zlokalizowane na stokach.
- W miejscowości St. Christina został zmodernizowany niewielki wyciąg Plan da Tieja. Zmiana nie dotyczy długości ani przepustowości wyciągu, tylko zastosowanych rozwiązań technicznych, które wpływają na jego sprawniejsze funkcjonowanie.

Więcej informacji o Seiser Alm / Alpe di Siusi

Więcej informacji o Val Gardena

Val di Fiemme/Obereggen
W ośrodku Latemar uruchomiono nową trasę Torre di Pisa, umożliwiającą trudne techniczne zjazdy, alternatywne do szaleństw na słynnej trasie 5 Nazioni w okręgu Passo Feudo/Predazzo. Długa na 1550 metrów Torre di Pisa ma 460 metrów różnicy wysokości i kąt nachylenia dochodzący do 59%. Do początku trasy łatwo dociera się za pomocą 4-osobowego krzesła Gardonè/Passo Feudo.

Więcej informacji o Val di Fiemme/Obereggen

RM/skionline.pl

skionline.pl

powrót

Zobacz
Stacje: Alta Badia
Kronplatz - Południowy Tyrol, Włochy
Kronplatz - Południowy Tyrol, Włochy
Kronplatz - Południowy Tyrol, Włochy
Val Gardena, Południowy Tyrol Włochy
Val Gardena, Południowy Tyrol Włochy
Val Gardena, Południowy Tyrol Włochy
Alta Badia, Południowy Tyrol Włochy
Alta Badia, Południowy Tyrol Włochy
Alta Badia, Południowy Tyrol Włochy
Alpe di Siusi - Południowy Tyrol, Włochy
Alpe di Siusi - Południowy Tyrol, Włochy
Alpe di Siusi - Południowy Tyrol, Włochy
Val di Fiemme - Ski Center Latemar
Val di Fiemme - Ski Center Latemar
Val di Fiemme - Ski Center Latemar
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com