skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Folgaria - raj dla rodzin

2013.01.24
Folgaria
Kliknij, aby powiększyć.
Folgaria
Zbocza gór pokryte błyszczącym w słońcu śniegiem, dostojne jodłowe lasy, niczym nieograniczone widoki i sielski górski klimat. Folgaria to jeden z najwspanialszych punktów na narciarskiej mapie włoskiego Trentino. Najlepiej przekonać się o tym osobiście, przypinając narty i udając się na ośnieżone szlaki.
Przepięknie położone trasy o różnym stopniu trudności odpowiadają potrzebom zarówno nowicjuszy, jak i doświadczonych narciarzy. Co ważne, wszystkie objęte są systemem sztucznego naśnieżania. Nowoczesna sieć wyciągów umożliwia szybkie i bezpieczne dostanie się na stoki, bez konieczności stania w długich kolejkach. Na górze, na miłośników białego puchu czekają łagodne nartostrady i kultowe trasy.

W tym kurorcie narciarskim, dużo uwagi poświęca się najmłodszym gościom. Turyści mają do dyspozycji wiele hoteli rodzinnych, przygotowanych do podejmowania dzieci, domów kolonijnych, organizujących białe szkoły, przedszkoli i parków zabaw z wykwalifikowanymi animatorami. Również łagodny klimat z umiarkowanymi temperaturami sprzyja urlopowi z dziećmi.

Folgaria
Folgaria

Ale nie zapominajmy o miłośnikach narciarstwa biegowego. Wieloletnia tradycja tego sportu widoczna jest w kilometrach świetnie przygotowanych tras, zachwycających pod względem krajobrazowym. Tereny płaskowyżu Folgarii są również idealnym miejscem do spacerów na rakietach śnieżnych - oferują szlaki o zróżnicowanej trudności, które zadowolą nawet najbardziej wymagających piechurów.
Nie brak tutaj również nowoczesnego lodowiska, czynnego do późnych godzin wieczornych, które może być świetną alternatywą lub też uzupełnieniem intensywnych dni spędzanych na stokach.

Po zapoznaniu się z bogatą ofertą sportową Folgarii, czas na wybór miejsca noclegowego. Również w tym przypadku kurort staje na wysokości zadania, oferując praktycznie każdy rodzaj struktur hotelowych: od hoteli ze śniadaniem, przez prywatne kwatery, do nowoczesnych 4-gwiazdkowych hoteli, zapewniających pełen komfort. Wiele z nich oferuje świetnie wyposażone centra spa, w których można się cudownie zrelaksować po spędzonych na stokach dniach pełnych wrażeń.

Folgaria
Folgaria

Ale centra spa to nie jedyna atrakcja oferowana przez Folgarię. Kawa lub cappuccino w towarzystwie słynnej szarlotki mogą być idealnym początkiem lub przerywnikiem białych szaleństw. Warto również spróbować typowej tradycyjnej kuchni, która świetnie smakuje zwłaszcza na panoramicznych tarasach schronisk.

Jednak nie samymi nartami człowiek żyje. Polecamy poświęcić trochę czasu na spacer po ulicach miasteczka i odwiedzenie miejscowych sklepików, oferujących wyjątkowe przedmioty produkcji lokalnych rzemieślników, tradycyjne produkty spożywcze, artykuły "Italian style" i wiele innych atrakcji.

Po południu pozwólcie sobie na włoskie "aperitivo" lub grzane wino Vin Brulè przy akompaniamencie dobrej muzyki w jednym z licznych stylowych barów w centrum miasta.
Wieczorem czekają na Was regionalne specjały, które najlepiej smakują z lampką wybornego trydenckiego wina. W Folgarii nie brakuje pubów, browarów, dyskotek, które oferują turystom wyjątkowe wieczory w najlepszym towarzystwie.

Urlop nieubłaganie zbliża się ku końcowi. Nie możecie jednak wrócić do domu z pustymi rękami. Regionalne specjalności, takie jak speck, ser Vezzena, miód, strudel oraz wina i grappy będą zarówno świetnym upominkiem, jak i wspomnieniem Waszego wyjątkowego urlopu.

Sprawdź oferty specjalne na zimowy urlop w Folgarii:
Easy Week
Easy Weekend
Easy Prime

Źródło: FolgariaSki

skionline.pl
Tagi: #włochy #trentino #dolomity #folgaria

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com