skionline.pl stacje Włochy Trentino wyślij link znajomemu dodaj opinię

Alpe Cimbra
Folgaria - Lavarone - Luserna

Folgaria i Lavarone to ważne ośrodki narciarskie południowo-wschodniej części Trentino. Większa Folgaria (nieco ponad 3 tys. mieszkańców) ma wszystkie cechy najlepszych alpejskich kurortów - korzystne położenie, duże zaplecze gastronomiczne i noclegowe, liczne obiekty o charakterze sportowym (całoroczne lodowisko, hale sportowe do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę, basen) i rozrywkowym (lokale z dobrą muzyką, kino). Mniejsze Lavarone (ponad 1 tys. mieszkańców) ma nieco uboższą ofertę, kusi za to jeziorem, jednym z najczystszych we Włoszech. W skład regionu wchodzi również niewielka Luserna (ok. 300 mieszkańców), chętnie wybierana na nocleg przez osoby preferujące odpoczynek w cichych, spokojnych wioskach.

Miejscowości są doskonałą bazą dla gości lubiących urozmaicone formy aktywnego wypoczynku - narciarzy przyciągają w te strony piękne widoki południowego pasma Dolomitów, zadbane trasy o różnym stopniu trudności (również tematyczne, takie jak historyczna Salizzona di Fondo Grande, pozwalająca obejrzeć umocnienia z okresu I wojny światowej) i nowoczesne wyciągi (przeważają kanapy, są też gondole i orczyki).

Narciarska karuzela Skitour dei Forti liczy ok. 80 kilometrów tras, z których wspaniale widać trydenckie szczyty, a przy dobrej widoczności również bardziej oddalone góry Południowego Tyrolu, aż po granicę z Austrią. Na wytrawnych narciarzy czekają naprawdę trudne trasy, średnio zaawansowani znajdą wiele miejsc do spokojnego smakowania rozkoszy jazdy, a początkujący z łatwością postawią pierwsze kroki na specjalnych trasach przygotowanych pod naukę jazdy. Zarówno w Folgarii, jak i w Lavarone działają szkółki narciarskie z bogatą ofertą dla dzieci i dorosłych.

Dla snowboardzistów przygotowano nowoczesny snowpark, a dla amatorów sanek - tor saneczkowy. Wiele tras czeka na miłośników biegów na nartach i wędrówek na rakietach śnieżnych.

W ciepłych miesiącach warto tu przyjechać dla kojącego oczy zielonego otoczenia, czystych wód jeziora Lavarone, licznych tras turystycznych i szlaków rowerowych, dużego parku przygotowanego specjalnie pod potrzeby wędrowców nordic walking (17 zróżnicowanych tras), 18-dołkowego pola golfowego i wielu innych atrakcji, które zaspokoją przeróżne potrzeby wszystkich gości.

Zarówno zimą, jak i latem region Folgaria-Lavarone doskonale nadaje się na wypoczynkowy pobyt z dziećmi. Zróżnicowana oferta i walory środowiskowe spełniają wszelkie kryteria pozwalające spędzić tutaj udany urlop rodzinny.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
13 16 1 tak
Długość tras zjazdowych:76 km
- trasy łatwe28 km
- trasy średnie40 km
- trasy trudne8 km
Wysokość: 1200 - 1820 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
skibus:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
Po nartach - apres ski
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
opieka nad dziećmi:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:APT Altipiani di Folgaria, Lavarone e Luserna
Adres:Via Roma 67 38064 Folgaria, Włochy
Telefon:+39 (0464) 724100
Fax:+39 (0464) 720250
WWW:www.folgarialavaroneluserna.it
Zobacz
Górskie ścieżki rowerowe, czyli 8000 kilometrów czystego szaleństwa
Lindsey Vonn zadowolona z treningów w Alpe Cimbra
Folgaria - Fioretnini - Trentino, Włochy
Folgaria - Fioretnini - Trentino, Włochy
Folgaria - Fioretnini - Trentino, Włochy
Lavarone - Trentino, Włochy
Lavarone - Trentino, Włochy
Lavarone - Trentino, Włochy
Folgaria - raj dla rodzin

zobacz więcej

Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020