skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Gdzie na narty na Wielkanoc? Polska, Słowacja, Czechy…

2018.03.30
Gdzie na narty na Wielkanoc? Polska, Słowacja, Czechy…
Kliknij, aby powiększyć.
Gdzie na narty na Wielkanoc? Polska, Słowacja, Czechy…
Zbliżają się Święta Wielkanocne, które - to już tradycja od kilku lat - w wielu miejscach będzie można spędzić na nartach. Dla większości ośrodków narciarskich będzie to zapewne już ostatni weekend pracy wyciągów, ale póki co - można się tam jeszcze cieszyć z jazdy. Tym bardziej, że na najbliższe dni zapowiadane jest znowu kolejne ochłodzenie w górach, a także możliwe opady śniegu… Zapraszamy na krótki raport - gdzie w Święta będzie można pojeździć w Polsce, Słowacji i Czechach.
Nasz przegląd rozpoczniemy od Kasprowego Wierchu, który w tym roku ma naprawdę rewelacyjny sezon. W tej chwili na trasach narciarskich leży od 50 do 215 cm śniegu. Czynne są obie koleje - zarówno w Kotle Gąsienicowym, jak i w Goryczkowym, a także nartostrada z Goryczkowej do Kuźnic. W weekend ma padać śnieg, a temperatura w rejonie szczytu może spaść do -10 stopni. Zapowiadają się naprawdę bardzo dobre warunki do jazdy.

Na Podhalu tradycyjnie najwięcej tras otwartych w Białce Tatrzańskiej - działają wyciągi na Bani i Kotelnicy, łącznie 15 km tras. Kaniówka już zakończyła sezon. Na dobre warunki do jazdy można także liczyć w Jurgowie, a także na Rusińskim w Bukowinie Tatrzańskiej. Do 2 kwietnia otwarte będą także trasy na Szymoszkowej w Zakopanem, działać będą także dwa wyciągi pod Nosalem. Z ośrodków objętych karnetem TatrySki, narciarze mogą liczyć także na jazdę w stacji Czorsztyn-Ski. Natomiast w Szczawnicy będzie kursować kolej na Palenicę, ale już bez możliwości zjazdu na nartach.


W święta powinna działać jeszcze stacja na Tobołowie w Koninkach, ale trzeba na bieżąco sprawdzać warunki na stronie ośrodka. Spośród stacji położonych bliżej Krakowa - stok w Myślenicach będzie czynny dopiero w Poniedziałek Wielkanocny od 8.00 do 21.30, natomiast Kasina Ski 1 kwietnia będzie czynna od 10.00 do 22.00 z przerwą na ratrakowanie od 16.00 do 18.00 a w drugi dzień Świąt - normalnie, od godz. 8.00 (w tym dniu karnety czasowe będą 50 % tańsze). W podobnych godzinach będą działać wyciągi na Czarnym Groniu, 2 kwietnia odbędzie się tam kolejna edycja imprezy "Spalsh", czyli przejazdu na nartach lub desce przez wypełniony wodą basen. Start o godzinie 11.00.

Słotwiny Arena
Słotwiny Arena

W Beskidzie Sądeckim pojeździć będzie można na Jaworzynie Krynickiej. Stacja będzie czynna do 2 kwietnia włącznie. Czynne trasy - nr 1(2600 m), 2(800 m), 3(700 m), 5(1000 m), 6(1000 m) oraz trasa szkoleniowa z wyciągiem Żółwik. Pokrywa śnieżna sięga tutaj od 20 do 100 cm. Czynna będzie także stacja Słotwiny Arena - w niedzielę od 10-tej do 22-ej, z przerwą na ratrakowanie, w poniedziałek - od 8-ej rano. Natomiast w Tyliczu stacje narciarskie będą w Wielkanoc już zamknięte.


Jeśli chodzi o Beskid Śląski, oczywiście czynny będzie szczyrk Mountain Resort - w sobotę i poniedziałek od 8.30 do 16.00, jazda wieczorna 18.00-21.00, natomiast w niedzielę od 9.30. Na Skrzycznem można jeździć w górnej części ośrodka - otwarte są trasy FIS (przez Grzeień do Kaskady) i Kaskada. Z kolei Beskid Sport Arena czynna będzie w sobotę i poniedziałek 8.30-16.00 i 17.30-20.30, w niedzielę od 9.30. Z kolei w Wiśle czynne będą ośrodki na Cieńkowie, w Nowej Osadzie i orczyki na Siglanach, a także trasy 1,2 i 5 na Soszowie. Pojeździć będzie można także na Pilsku - wyciągi czynne od 8-ej do 16-tej, ostatni zjazd ze Szczawin - o 16.30.

Zieleniec Ski Arena
Zieleniec Ski Arena

W Sudetach bardzo dobre warunki panują w Zieleńcu - leży tu od 30 do 80 cm śniegu, ośrodek będzie pracował w Święta niemalże pełną parą. Więcej szczegółów możecie znaleźć w osobnym artykule. Także bardzo dobre warunki znajdziemy w Czarnej Górze - działa większość wyciągów i tras. W sobotę na stoku impreza na pożegnanie sezonu i ostatnie jazdy nocne do 22-ej, w niedzielę ośrodek czynny od 10-tej do 17-tej, w poniedziałek - od 9-tej do 16-tej.


Bardzo dobre warunki panują na koniec sezonu na Szrenicy, otwarta jest miedzy innymi trasa Lolobrygida. Pojeździć można także w Świeradowie - kolej pracuje do 16-tej, a także w Białym Jarze w Karpaczu. Jak widać miejsc w polskich górach, gdzie da się jeszcze szusować jest całkiem cporo!

Na koniec krótki przegląd działających stacji u naszych południowych sąsiadów. Na Słowacji nadal pracuje ponad 30 stacji narciarskich, a w wielu z nich warunki do jazdy są bardzo dobre. Na Chopoku otwarte są niemalże wszystkie wyciągi i trasy - łącznie około 43 km. W tym regionie bardzo dobre warunki - ponad 80 cm śniegu - znajdziemy też w Donovalach, przede wszystkim na Nowej Holi.

Rohaczach
Rohaczach

W Tatrach najlepsze warunki do jazdy znaleźć można w Tatrzańskiej Łomnicy i wysoko położonym Szczyrbskim Plesie. Działają też wyciągi w Ździarze, gdzie działa kolej na Strednicy i nowa kanapa w ośrodku Strachan. Można też pojeździć na Rohaczach, gdzie otwarte są prawie wszystkie trasy. We Vratnej w Małej Fatrze leży jeszcze do 150 cm śniegu. Działają także stacje narciarskie na Wielkiej Raczy (otwarte 7 z 14 km tras), a także na Kubińskiej Holi i w Orawskiej Leśnej, gdzie panują bardzo dobre warunki. Da się także pojeździć w Rużomberku na Malino Brdo.


Najwięcej otwartych stoków w Czechach znajdziemy tradycyjnie w Karkonoszach. W SkiResort otwartych jest łącznie 28 km tras. Nie gorzej jest w słynnym Szpindlerowym Młynie, gdzie narciarze mogą korzystać z 23 km tras, a na stokach leży ponad 70 cm śniegu. Znakomite warunki do jazdy są też w Harrachowie (otwarte wszystkie trasy) oraz na Spicaku w Górach Izerskich. 11 km otwartych tras czeka też w Rokytnicach nad Jizerou.

Cerna hora
Cerna hora

W środkowej części Sudetów pojeździć można przede wszystkim w trzech największych stacjach, gdzie praktycznie otwarte są wszystkie trasy. Są to stacje położone w Górach Orlickich - Destne, Ricky i Bukova hora, w których leży do 110 cm śniegu. Bardzo dobre warunki i 80 cm śniegu na stokach znajdziemy też w Dolni Moravie pod Śnieżnikiem. Ze stacji położonych w Jasionikach, warto polecić Ramzovą - 8 km otwartych tras, Kouty nad Desną - 11 km otwartych tras, a także Karlov pod Pradziadem z 10 km udostępnionych tras.

SkiResort Cerna hora - Pec - pogoda i warunki narciarskie

20°C

WYCIĄGI

3 / 41

TRASY [KM]

0 / 43.6

WARUNKI

b/d

ŚNIEG


więcej informacji


pk/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #warunki narciarskie #pogoda #wielkanoc #narty #gdzie na narty

powrót

Zobacz
Wielka Racza - wiosenne narty
Wielka Racza - wiosenne narty
Wielka Racza - wiosenne narty
Ośrodek narciarski Pilsko w Korbielowie, luty 2018
Ośrodek narciarski Pilsko w Korbielowie, luty 2018
Ośrodek narciarski Pilsko w Korbielowie, luty 2018
Zieleniec Ski Arena - Winterpol, zima w pełni
Zieleniec Ski Arena - Winterpol, zima w pełni
Zieleniec Ski Arena - Winterpol, zima w pełni
Słotwiny Arena - nowa wypożyczalnia i serwis
Słotwiny Arena - nowa wypożyczalnia i serwis
Słotwiny Arena - nowa wypożyczalnia i serwis
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com