skionline.plstacje przeczytaj wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Gotowanie i carving na wysokim poziomie

2004.11.16
fot. J.Ciszak/skionline.pl
(skionline.pl) Atrakce Doliny Zillertal - jeszcze wygodniej, jeszcze smaczniej! Jak powiedział nam Stephan Eder plany na nadchodzący sezon są ambitne: "Chcemy stworzyć coś bardzo wyjątkowego!" Mierzymy wysoko, ale miejsce naszej "akcji" jest również na dużej wysokości.
2.147 m. n.p.m pośród tyrolskich szczytów zrealizowano projekt, który zakłada połączenie nowoczesnej infrastruktury i przyjaznej, radosnej atmosfery.
I tak powstał nowy rodzaj schroniska. Ale to nie wszystkie dobre wiadomości, jakie mamy dla Was na początku sezonu. W dolinie Zillertal uruchomiono nowe połączenie między regionem narciarskim Hochfügen i Hochzillertal. Dla zwolenników zimowych sportów to z pewnością miła niespodzianka. Należy również podkreślić, że dzięki nowej inwestycji, Zillertal to w tej chwili jeden z największych ośrodków narciarskich na świecie.
Szczerze mówiąc, nie powinniśmy być zaskoczeni nowymi inwestycjami, bowiem dbałość o wygodę i satysfakcję turystów odwiedzających region to w Zillertal już tradycja. W najbliższym sezonie będziemy mogli rozkoszować się jazdą na doskonale przygotowanych trasach i delektować wyśmienitą kuchnią "na wysokim poziomie". Niewiele jest miejsc, gdzie można skosztować takich specjałów, jakie serwuje się w Hochfügen i Hochzillertal.


fot. TVB Zillertal
fot. TVB Zillertal
Miłośnicy nart wiedzą co dobre, więc z pewnością zainteresują ich kulinarne przysmaki. Godna polecenia jest restauracja w Hochfügen, gdzie Alexander Fankhauser, wyróżniony przez Gault Millau nagrodą za kulinarne dokonania, od trzech lat serwuje przeróżne pyszności. Stephan Eder, właściciel nowego schroniska "Kristall Gourmet Hütte", którego oficjalne otwarcie planowane jest przed Bożym Narodzeniem, stara się nawiązać do najlepszych tradycji. Można zaryzykować stwierdzenie, że na wysokości 2.147 m powstało prawdziwe "arcydzieło"; piękne wnętrza, doskonała obsługa, wyrafinowane dania - to wszystko sprawia, że słowo "schronisko" nabiera nowego znaczenia. Do dyspozycji gości jest osiem pokoi dwuosobowych, sauna, bar z kominkiem oraz stylowo urządzona restauracja, o której już wspomnieliśmy. To magiczne miejsce i obietnica wymarzonych wakacji w pięknej zimowej scenerii.

Jak wyżej wspomnieliśmy, kilkuletnie prace konstrukcyjne zaowocowały połączeniem ośrodków Hochfügen i Hochzillertal. Nowe centrum sportów zimowych określane jest jako "the best connection" ("najlepsze połączenie"). 145 kilometrów tras, z których większość znajduje się na wysokości ponad 2000 m, to gwarancja narciarskiego szaleństwa do późnej wiosny.

fot. TVB Zillertal
fot. TVB Zillertal
Dolina Zillertal to jeden z bardziej atrakcyjnych regionów narciarskich Austrii. Po "Zillertal Arena" i "Zillertal 3000" w tym roku powstał 3 ośrodek w rozmiarze XXL. W sumie w dolinie Zillertal amatorzy białego szaleństwa mają do dyspozycji ponad 620 km tras. Oczywiście wszędzie jeździmy na jednym Ski Pass’sie. Posiadacze karnetu "Zillertaler Super Skipass", ważnego na co najmniej cztery dni, mogą szusować od Fügen, położonego na początku doliny, aż po trasy lodowca Hintertux. Po raz pierwszy karnet Super Skipass uprawnia do korzystania z czynnego przez 365 dni w roku lodowca. Dzieci i młodzież do lat 14 płacą połowę normalnej ceny.

Dolina Zillertal to 177 wyciągów o łącznej przepustowości prawie 270.000 osób na godzinę. W ciągu jednego dnia na górę może dostać się ponad milion osób! W Mayrhofen znajduje się najbardziej stroma, przygotowana trasa zjazdowa w Austrii o nachyleniu stoku sięgającym 78 %, o wdzięcznej nazwie "harakiri". Najdłuższa w regionie, licząca 7 km, dośnieżana trasa wiedzie ze szczytu Spieljoch w Fügen, aż do samej doliny. Popularna jest również naśnieżana i oświetlona złota trasa prowadząca do Kaltenbach, a nazwana od nazwiska sławnego alpejczyka Stephana Eberhartera. Zdobywca Pucharu Świata i medalista olimpijski, wywodzi się z sąsiedniej miejscowości Stumm, gdzie rozpoczynał swoją światową karierę.

fot. J.Ciszak/skionline.pl
fot. J.Ciszak/skionline.pl
Na lodowcu Tux działa natomiast najwyżej położona austriacka winda. Z podziemnego garażu można dostać się na wysokość 3.250 m bez pokonania ani jednego stopnia. To szczególne udogodnienie dla osób niepełnosprawnych, które chcą dostać się na taras widokowy.

Niemal we wszystkich regionach narciarskich Zillertal widać nowe inwestycje, zmodernizowano sprzęt i zaplecze. W Zillertal Arena usunięto ostatnie "wąskie gardło": na szczycie Isskogel w Gerlos dwuosobowe krzesło zastąpiła nowoczesna 8-osobowa gondola. Nowe wyciągi powstały również w Ski Arena Wildkogel na szczycie Pfeifferköpfli, oraz w rejonie Eggalmbahnen, gdzie przestarzałe urządzenia zastąpiono 6-osobowymi krzesłami.

Pomimo setek kilometrów tras, miasteczka położone w Dolinie Zillertal nie zatraciły kameralnej, ciepłej atmosfery. "Każda miejscowość", wyjaśnia Christian Rafelsberger, dyrektor biura informacji doliny Zillertal, "stara się zachować odrębny charakter." Raz głośno i nowocześnie, innym razem spokojnie i romantycznie - ale zawsze z myślą o naszych gościach.

I jeszcze jedna nowość w nadchodzącym sezonie zimowym; na trasach będzie można spotkać tzw. "Infoscouts" - osoby gotowe służyć pomocą i informacją dla korzystających z zimowych atrakcji.

skionline.pl

Informacji udziela:
Zillertal Information, Bundesstraße 27d
A-6262 Schlitters/Zillertal
Telefon 0043-5288-87187, Fax -871871

www.zillertal.at

powrót

Zobacz
Warunki narciarskie: Hintertux lodowiec
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021