skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Inauguracja sezonu narciarskiego w Czechach

2019.01.02
Inauguracja sezonu narciarskiego w Czechach fot. Harrachov
Kliknij, aby powiększyć.
Inauguracja sezonu narciarskiego w Czechach fot. Harrachov
Niemal wszystkie ośrodki narciarskie w Czechach rozpoczęły sezon.
Na stokach w Karkonoszach leży od 20 do 80 cm śniegu, działają wszystkie ośrodki. W stacji Černá hora leży 30-60 cm śniegu, otwartych jest około 16 km tras. Kolejnych 13 km tras czynnych jest także w Pecu pod Śnieżką, dalsze 2,5 km w stacji Černý Důl. Pracują też wszystkie wyciągi w Svobodzie nad Upou. Łącznie na jednym karnecie w kompleksie Černá Hora - Pec można przejechać obecnie 34 km tras i czynnych jest 36 wyciągów.
W Szpindlerowym Młynie czynnych jest 21 kilometrów tras zjazdowych i działa 9 wyciągów. W Harrachovie na narciarzy czeka 5 wyciągów i 5 km tras. W stacji Mala Upa leży 50-80 cm śniegu, działa 7 wyciągów i pojeździć można na 3 km tras.

Trochę słabsze warunki panują w Górach Izerskich. Najwięcej tras czeka na narciarzy na górze Tanvaldský Špičák - 5,5 km przy pokrywie śniegowej sięgającej 40-60 cm na trasach. Na górze Ještěd koło Liberca, działa 5 wyciągów, a łączna długość udostępnionych tras wynosi niemal 3,5 km.

Z ośrodków narciarskich działających w innych pasmach górskich, na uwagę zasługują stacje położone w Górach Orlickich. Od 30 do 70 cm śniegu leży na trasach zjazdowych w Říčkach (otwarte są 4 km tras zjazdowych). W stacjach Deštné i Červená Voda do dyspozycji narciarzy jest po 2,5 km tras zjazdowych. Natomiast w Jesionikach dobre warunki panują w Koutach nad Desnou (7,8 km tras), w Karlovie (ponad 7,8 km tras), w Ramzovej (8,7 km tras) i w ośrodku Červenohorske sedlo (7,9 km tras).

Dolní Moravia
Dolní Moravia

Dobre warunki panują w położonej pod Śnieżnikiem Dolní Moravie - otwartych jest niemal 8 km tras zjazdowych, pracuje 7 wyciągów, pokrywa śniegowa wynosi od 20-70 cm.

W stacji Bílá w Beskidach narciarze mogą obecnie korzystać z 6 wyciągów i 3,5 km tras. Dalsze 3 wyciągi i 2 km tras czynne są w miejscowości Rališka, gdzie pokrywa śniegowa wynosi 25-65 cm.

warunki narciarskie i pogoda w czeskich ośrodkach narciarskich

Więcej aktualności dotyczących czeskich ośrodków narciarskich znajdziemy na stronie www.holidayinfo.cz

Tagi: #ośrodki narciarskie #czechy #narty #zima #szpindlerowym młynie #harrachov

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019