skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Inauguracja sezonu narciarskiego w Trentino

2018.11.22
Inauguracja sezonu narciarskiego w Trentino
Kliknij, aby powiększyć.
Inauguracja sezonu narciarskiego w Trentino
W kilka dni po pierwszych opadach śniegu otwierane są trasy narciarskie - dostępne od przyszłego weekendu. Po włączeniu wyciągów na lodowcu Presena kolej na trasy miejscowości Madonna di Campiglio na obszarze Grostè, których otwarcie przewidziano na 24 listopada.
Pierwsze opady śniegu pobieliły Trentino, gdzie wszystko jest gotowe, aby jak najlepiej rozpocząć kolejny sezon narciarski i świetnie bawić się na pierwszych otwartych, idealnie ośnieżonych trasach.

Na sobotę 24 listopada przewidziane jest włączenie wyciągów w Madonna di Campiglio na obszarze Grostè, gdzie najwyżej położone trasy świetnie się prezentują. Od 3 listopada funkcjonują już wyciągi na lodowcu Presena położone nad Passo Tonale, gdzie pokrywa śnieżna sięga dwóch metrów głębokości. Wyciągi w Madonna di Campiglio pozostaną otwarte w sobotę i niedzielę (24-25 listopada), po czym zostaną uruchomione na stałe w sobotę 1 grudnia.

Opady śniegu odnotowano w całym regionie na wysokości powyżej 500 m, a według aktualnej prognozy pogody kolejnych opadów należy spodziewać się już w nadchodzący weekend.

Nie jest zatem wykluczone, że również inne miejscowości zaplanują inaugurację sezonu narciarskiego właśnie w pierwszy weekend grudnia, biorąc pod uwagę znaczny spadek temperatur, co umożliwia włączenie systemów sztucznego naśnieżania stoków. Mowa tu przede wszystkim o obszarze Paganella oraz o Alpach Cymbryjskich.

Jeśli chodzi o inne miejscowości narciarskie pozostaje aktualna data 7 grudnia jako początek sezonu i otwarcie wyciągów.
Tutaj odkryjesz nowości dotyczące obszarów narciarskich w Trentino.

Naszym przyjaciołom-narciarzom przypominamy, że podczas jazdy na nartach należy zachowywać się w sposób odpowiedzialny oraz znać i przestrzegać kilku ważnych zasad, dzięki czemu znacznie zmniejsza się ryzyko wystąpienia ewentualnych niebezpiecznych sytuacji, jednocześnie nie rezygnując ze świetnej zabawy.

Inauguracja sezonu narciarskiego w Trentino
Inauguracja sezonu narciarskiego w Trentino

Na trasie nie jesteśmy sami, dlatego też należy być czujnym i skoncentrowanym, aby wybrać odpowiedni tor jazdy i móc przewidzieć ruchy osób znajdujących się przed nami, przede w wszystkim w czasie wyprzedzania, dostosowując prędkość jazdy do własnych możliwości, warunków panujących na trasie oraz widoczności przede wszystkim na skrzyżowaniach. W czasie przerwy pomiędzy zjazdami nie należy spożywać alkoholu. Aby zatrzymać się i nacieszyć pięknem krajobrazu bądź zrobić zdjęcie, trzeba zjechać na pobocze trasy. We Włoszech używanie kasku ochronnego jest obowiązkowe dla dzieci do 14. roku życia, mimo to zalecane jest również dorosłym. Niebezpieczne bądź nieostrożne zachowanie może być ukarane przez odpowiednie służby porządkowe (Policję, Żandarmerię - Carabinieri, Straż Leśną - Forestali), czuwające nad bezpieczeństwem na trasach.


Więcej informacji o Trentino na stronie www.visittrentino.info

Tagi: #ośrodki narciarskie #trentino #narty #dolomity #włochy #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021