skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Ischgl i Kappl - freeride`owe eldorado

2020.02.11
Ischgl i Kappl - freeride`owe eldorado
Kliknij, aby powiększyć.
Ischgl i Kappl - freeride`owe eldorado
Paznaun jest stworzone dla fanów jazdy w stylu freeride. W Ischgl i Kappl wielbiciele śnieżnego puchu znajdą ekstremalne tereny i zbocza do jazdy w idealnych warunkach. A wszystko wygodnie, bez kolejek i blisko wyciągu.
Dzięki dwóm lokalizacjom, Ischgl i Kappl, Paznaun jest prawdziwą kopalnią złota dla freeriderów szukających najlepszych stoków ze świeżym śniegiem. Region charakteryzują bowiem rozległe zbocza, różnorodne wzniesienia i zagłębienia, mnóstwo miejsca, a także dużo białego puchu oraz położenie na wysokości ponad 2000 metrów. Te warunki sprawiają, że nawet wiele dni po ostatnim opadzie śniegu wciąż można znaleźć nietknięte trasy.

Ischgl: skarbnica świeżego śniegu w Paznaun


Miłośnicy jazdy w stylu freeride i fani szusowania po świeżym puchu mogą wybierać tutaj spośród wielu różnych wariantów tras freeridowych. A wszystko w bezpośredniej bliskości wyciągów. Spektrum warunków terenowych sięga od stromych żlebów dla ekspertów po płaskie trasy pokryte puszystym śniegiem, jak np. w pobliżu kolejki Piz Val Grondabahn, po których zjeżdżać mogą również mniej doświadczeni freeriderzy. Niechcący ryzykować zbyt wiele lub pragnący przeżyć odprężający dzień na najlepszych trasach poza stokami, mogą skorzystać z pomocy doświadczonego i znającego teren przewodnika ze szkoły narciarskiej Ischgl.
Więcej informacji: www.ischgl.com

Ischgl i Kappl - freeride`owe eldorado
Ischgl i Kappl - freeride`owe eldorado

Kappl: po świeżym puchu z profesjonalistami


Ci, którzy chcieliby samodzielnie spróbować sił na nartach zjeżdżając po trasach międzynarodowych zawodów Open Faces oraz Mistrzostw Świata Juniorów we Freeride, mogą to zrobić w Kappl, gdzie czekają idealne warunki - a wszystko łatwo dostępne. Prawie wszystkie trasy freerid'owe zaczynają się w pobliżu stacji górnych kolejek Alblittkopfbahn lub Alblittbahn. Jedną z największych atrakcji tej zimy są freeride'owe Mistrzostwa Holandii, które odbędą się w dniach 7-13 marca. Warto nie zapominać o bezpieczeństwie: marsz po grani i jazdę po zboczach Quellspitze należy podejmować tylko i wyłącznie w bezpiecznych i pewnych warunkach lawinowych. Na tablicy informacyjnej przy górnej stacji kolejki Diasbahn znajdują się informacje o aktualnym stopniu zagrożenia lawinowego, głębokości śniegu i temperaturze.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #ischgl #freeride #kappl #paznaun #zima #austria #alpy

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com