skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Jak legalnie pojeździć na nartach w Austrii w trakcie lockdownu?

2021.11.23
Jak legalnie pojeździć na nartach w Austrii w trakcie lockdownu?
Kliknij, aby powiększyć.
Jak legalnie pojeździć na nartach w Austrii w trakcie lockdownu?
Tytuł jest oczywiście trochę przewrotny i clickbait’owy, ale to prawda. Można będzie, już wkrótce, w pełni legalnie, bez naginania przepisów, pojeździć na nartach w jednym z największych i najlepszych w Austrii i całych Alpach ośrodków narciarskich. Gdzie i na jakich zasadach można to zrobić - czytaj poniżej.

Zobacz także:

Od poniedziałku 22 listopada w całej Austrii obowiązuje lockdown. Przepisy, które regulują aktualną sytuację dopuszczają jednak jazdę na nartach, jako rekreację na świeżym powietrzu. Dlatego po jednodniowym lockdownie ośrodków narciarskich, część została otwarta już dziś 23 listopada. Swoje wyciągi uruchomiły m.in. lodowce Moelltaler w Karyntii i Stubai w Tyrolu. W najbliższym czasie zostaną otwarte kolejne stacje.
Należy przy tym pamiętać, że w trakcie korzystania z infrastruktury narciarskie należy przestrzegać zasady 2G, tzn. mogą z niej korzystać jedynie osoby, które zostały zaszczepione lub są ozdrowieńcami, posiadające odpowiednie zaświadczenia. Jest ono wymagane, aby zakupić karnet narciarski.
Problem jednak w tym, że w Austrii zamknięta został baza noclegowa. Nie czynne są hotele, pensjonaty, apartamenty oraz kampingi. Jak w takim razie, my Polscy, możemy pojeździć na nartach w jednym z najlepszych austriackich ośrodków narciarskich?

25 listopada zimowy sezon otwiera, znane, acz malutkie Samnaun. Ta wciśnięta między wysokie alpejskie szczyty wioska położona jest w Szwajcarii i co najważniejsze jest częścią regionu narciarskiego Silvretta Arena Ischgl - Samnaun oferującego 223 km tras narciarskich.


No tak, ale czy trasy po austriackiej części będą otwarte i czy będzie można tam wjechać?
Od 3 grudnia nie będzie z tym, kiedy to zostaną otwarte koleje i wyciągi po stronie Ischgl. Wtedy na narciarzy będzie czekać cała infrastruktura i trasy narciarskie, łącznie ze słyną "Trasą przemytników". Należy jednak pamiętać, że po stronie austriackiej obowiązywać będzie zasada 2G, czyli trzeba być zaszczepionym lub ozdrowieńcem i posiadać odpowiedzenie zaświadczenie.Pamiętajcie o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia, które możecie zakupić tu:Do Szwajcarii możemy bez problemu wjechać, wymagane są jednak następujące dokumenty:
- wypełnienie formularza zgłoszeniowego
- okazanie zaświadczenie o zaszczepieniu lub potwierdzenie, że jesteśmy ozdrowieńcami.
Jeżeli nie jesteś zaszczepiony i nie jesteś ozdrowieńcem należy:
- wypełnić formularz zgłoszeniowy,
- przedstawić zaświadczenie o negatywnym wyniku testu.
- poddać się kolejnemu testowi w terminie od 4 do 7 dni od daty wjazdu do Szwajcarii.
Z testu zwolnione są dzieci w wielu do 16 lat.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz tutaj

Rezerwację noclegu w Samnaun możecie dokonać tutaj: Booking.com

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #austria #ischgl #samnaun #szwajcaria #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com