skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Jeden karnet w Istebnej stał się faktem

2014.12.03
Jeden karnet w Istebnej stał się faktem
Jeden karnet w Istebnej stał się faktem
Tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu dotarła do nas bardzo dobra informacja z Istebnej. Dwa tamtejsze ośrodki narciarskie, położone w dolinie Olzy - Zagroń i Złoty Groń - wprowadzają wspólny karnet. Tym samym kontynuowany jest bardzo korzystny proces łączenia istebniańskich stacji narciarskich na jednym skipassie, zapoczątkowany w zeszłym sezonie przez połączenie ośrodków Złoty Groń i Chichot.
Po wielu latach oczekiwania spełniły się postulaty wielu narciarzy spędzających zimowy urlop, a czasami tylko weekend, w Istebnej. Długie, żmudne, a czasami trudne negocjacje zakończyły się sukcesem, można by powiedzieć "w ostatnich sekundach meczu". Chodzi oczywiście o fakt, że narciarze będą mogli korzystać z nowego rozwiązania przez całą zimę. Kiedy po obu stronach negocjacyjnego stołu zasiadły dwie silne kobiety - Anna Dziedzic z ośrodka Zagroń i Aleksandra Libera-Cichy reprezentująca Złoty Groń, można było tylko domyślać się, że rozmowy nie będą łatwe, ale z pewnością zakończą się sukcesem. Cieszyć się można z tego, że stało się to jeszcze przed udostępnieniem narciarzom tras narciarskich.

Złoty Gron
Złoty Gron

Trzeba powiedzieć, że utrzymywanie stanu, w którym dwa sąsiadujące ze sobą "przez miedzę" ośrodki narciarskie, było już pewnym anachronizmem, choć znamy w naszych górach jeszcze dziwniejsze przypadki. Na szczęście zwyciężył zdrowy rozsądek i pragmatyzm - jeden karnet bowiem to z punktu widzenia zarówno narciarzy, jak i właścicieli ośrodków, rzecz jak najbardziej pożądana. Ci pierwsi cieszą się z pewnością z rozszerzenia możliwości jazdy. Obie połączone stacje dysponują od razu większym potencjałem - mają dwie nowoczesne kanapy (4 i 6-osobowa) i 4 orczyki, a łączna długość tras przekroczy 4,5 km. W Zagroniu znajduje się mały aquapark, a całość stanowi bodaj najlepsze w regionie miejsce dla narciarstwa rodzinnego.

Zagroń
Zagroń

Po drugiej stronie - właścicieli - także powinny być powody do zadowolenia. W końcu połączone, leżące obok siebie stacje łatwiej promować, przyciągną też zapewne większą ilość narciarzy. Trzeba też pamiętać, że konkurencja wśród ośrodków nastawionych na rodziny z dziećmi jest w regionie wyjątkowo duża (przede wszystkim Wisła), wspólny karnet powinien więc od razu postawić Istebną w rzędzie graczy najbardziej się liczących. Chociaż zdajemy sobie sprawę, że kwestie wewnętrznych rozliczeń nie są łatwe, to jednak patrząc chociażby na wyświechtany, ale nadal najlepszy w naszym kraju przykład współpracy - Białkę Tatrzańską - można przypuszczać że wspólny karnet wyjdzie obu ośrodkom na zdrowie. Czego zresztą serdecznie życzymy.

W tej chwili nie są jeszcze dokładnie znane ceny, jakie będą obowiązywać w obu stacjach, z pewnością poinformujemy o tym czytelników skionline.pl najszybciej, jak tylko się da.

pk./skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #polska #istebna #złoty groń #zagroń #ceny skipassów

powrót

Zobacz
Złoty Groń szwajcarską szóstką na narty
Złoty Groń szwajcarską szóstką na narty
Złoty Groń szwajcarską szóstką na narty
Istebna - Zagroń
Istebna - Zagroń
Istebna - Zagroń
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com