skionline.plstacje przeczytaj Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Karyntia: narciarskie emocje na południu Austrii

2007.12.23
Bad Kleinkirchheim
Bad Kleinkirchheim
Na trasę, gotowi, start! Podczas gdy w malowniczych dolinach Karyntii gości jeszcze na dobre barwna jesień, na alpejskich szczytach rozpoczyna się powoli zima. Ten najbardziej na południe wysunięty land Austrii jak zwykle doskonale przygotował się do sezonu - świetne trasy, ciekawe imprezy, nowe atrakcyjne oferty urlopowe, a do tego - wyjątkowo dużo słońca!
Właśnie zimą Karyntia może się poszczycić większą niż w pozostałych alpejskich regionach ilością słonecznych godzin w sezonie. Jednocześnie - dzięki nowoczesnym urządzeniom do naśnieżania - tutejsze ośrodki sportów zimowych gwarantują narciarzom pewny śnieg. Na obszarze pomiędzy Heiligenblut i Nassfeld, między Bad Kleinkirchheim i lodowcem Mölltaler na amatorów nart i miłośników jazdy na snowboardzie, na zawodowców, początkujących i rodziny - czekają wymarzone warunki. Są tu i ostre trasy zawodnicze, i przyjemne, łagodne stoki dla rodzin, trasy z muldami i fun parki. Na 1 060 kilometrach fantastycznie przygotowanych tras zjazdowych białe szaleństwo może zapewnić uczucie prawdziwego szczęścia.

Światowa klasa w górach Nockberge
Początek będzie naprawdę mocny! Karyntia rozpoczyna sezon z wielką pompą. W znanym ośrodku sportów zimowych Bad Kleinkirchheim w dniach 8 i 9 grudnia podczas AUDI Pucharu Świata FIS w narciarstwie alpejskim najlepsi alpejczycy świata zmierzą się w slalomie i slalomie gigancie. Rywalizacja rozegra się na przeszło 3-kilometrowej trasie noszącej imię Franza Klammera. Zawody Pucharu Świata nie będą jedynym "mocnym uderzeniem" sezonu. Od 26 października goście wypoczywający w Bad Kleinkirchheim będą mogli podczas urlopu zakosztować nowych atrakcji: po gruntownej przebudowie otworzą swoje podwoje Termy Rzymskie. W nowej aranżacji ukażą się stylizowane na wzór architektury starożytnego Rzymu wnętrza o powierzchni 4 tys. metrów kwadratowych. Na trzech poziomach rozmieszczono tu kompleksy saun (wewnętrznych i na wolnym powietrzu), studia masażu i "farmę piękności". Dzięki przeprowadzonym modernizacjom Bad Kleinkirchheim zyskało prawdziwą "świątynię wellness". W cudownie ciepłej wodzie termalnej z widokiem na trasę zjazdową, w gorącej saunie czy we wprawnych dłoniach masażystów przyjemnie snuje się plany kolejnego dnia na nartach. Bo w Bad Kleinkirchheim, w samym sercu gór Nockberge, na narciarzy czeka przeszło 100 km tras. Dzięki wspaniałemu połączeniu oferty narciarskiej i termalnej ta prawdziwa oaza dobrego samopoczucia zyskała sobie prawo do prestiżowego tytułu "Alpine Wellness".

Bad Kleinkirchheim fot. skionline.pl
Bad Kleinkirchheim fot. skionline.pl

Nassfeld-Hermagor: narty na najlepszym śniegu w Karyntii
Nassfeld-Hermagor - o tym regionie zwykło się mówić w samych superlatywach: największy, najbardziej nowoczesny, wyjątkowo urozmaicony... W ostatnich latach ośrodek ten znalazł się na austriackiej liście "Top Ten" stacji narciarskich. Sukces regionu opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach systemu wyciągów oraz na doskonałym przygotowaniu 110 kilometrów tras, wyposażonych w kompleksowe naśnieżanie, gwarantujące nieograniczoną narciarską frajdę.
Niektóre trasy Nassfeld-Hermagor prowadzą na stronę włoską. W regionie działa najdłuższa kolejka linowa w Alpach, Millenium-Express. W ciągu zaledwie 17 minut wywozi ona narciarzy z Tröpolach na tereny narciarskie na Madritsche na wysokości 2 tys. m n.p.m. Trasa, jaką pokonuje kolejka ma 1 309 m różnicy wzniesień i aż 6 km długości. Zjazd w dół prowadzi trasą "Carnia" o długości 7,6 km. W każdą środę dolny odcinek trasy zamienia się w najdłuższy oświetlony stok w Alpach.
Region Nassfeld-Hermagor jest stale na bieżąco w dziedzinie nowinek sprzętowych. W ramach tzw. "Blue Day" w NTC (New Technology Center) można wypożyczyć, przetestować lub kupić najbardziej odlotowe sprzęty sezonu. Oferta jest naprawdę szeroka: od pontonów do tubingu, przez snowbike, skifox, airboard, sled, aż po scooter i krótkie narty carvingove typu short.
Topowy region, taki jak Nassfeld, organizuje atrakcyjne imprezy. Rozpoczęcie sezonu narciarskiego zaplanowano tu na 1 grudnia. Między 14 a 16 grudnia odbędzie się tzw. "University of Snow" - największa w Europie studencka impreza inaugurująca sezon narciarski. Z kolei w dniach 20 - 26 lutego na stokach Nassfeld organizowane będzie największe w Austrii szkolenie narciarskie dla szkół pod hasłem "S'cool, Ski & Board". Wszystko to w wyśmienitym, słonecznym nastroju - 850 słonecznych godzin w zimie (o około 100 godzin więcej niż po północnej stronie Alp) zamienia Nassfeld-Hermagor w najbardziej słoneczny region narciarski Austrii.

Katschberg fot. skionline.pl
Katschberg fot. skionline.pl

Żadnych korków, żadnej winietki: nowa trasa A1 na Katschberg
Katschberg, ośrodek narciarski w Karyntii na granicy z Ziemią Salzburską, dysponuje nową trasą. Nazywa się ona po prostu A1 - w nawiązaniu do nazwy austriackiej autostrady. Jej długość wynosi 6 km i prowadzi - przy utrzymującym się stałym nachyleniu - ze szczytu Aineck (2 200 m n.p.m.) do miejscowości St. Margarethen (1 066 m n.p.m.). I jeszcze jedna wiadomość, która ucieszy narciarzy: na tej trasie nie ma korków i nie potrzeba winietki. W nadchodzącym sezonie Katschberg nadal dumnie nosić będzie miano ośrodka rodzinnego, a to ze względu na szerokie trasy i idealne tereny do ćwiczeń. Zabawne bramki i bajkowe postacie w "Katschi's Kinderwelt" - wydzielonym terenie narciarskim dla dzieci, nie pozwolą najmłodszym znudzić się jazdą.

"Ski Kärnten": atrakcje narciarskie najwyższej próby
Są niczym niepokonane olbrzymy pośród regionów narciarskich Karyntii: Großglockner/Heiligenblut, Ankogel i Mölltaler Gletscher, jedyny ośrodek lodowcowy. Pod jedną marką - "Ski Kärnten", stacje te oferują najwyżej położone trasy i największe atrakcje. Trasy zjazdowe (w sumie 150 km) i rejony z dziewiczym puchem można znaleźć tutaj i powyżej granicy 3 tys. m n.p.m. Na nartach jeździ się od grudnia do maja, a na lodowcu - nawet przez cały rok.
Ośrodek Heiligenblut z pięknym widokiem na Großglockner cenią sobie indywidualiści. Ankogel przyciąga miłośników kąpieli słonecznych, bliskiego kontaktu z przyrodą i jeżdżące na nartach rodziny. Lodowiec Mölltaler oferuje narciarzom - amatorom carvingu i freeride’u, a także snowboardzistom wieczny śnieg. Dzięki jednemu karnetowi - Topskipass Gold 2007/08 poszaleć można na całej "wielkiej trójce". Oficjalne otwarcie sezonu na lodowcu Mölltaler zaplanowano na weekend 26 - 28 października. Od 7 do 9 grudnia świętować będzie Heiligenblut.

fot. skionline.pl
fot. skionline.pl

Gerlitzen: narciarskie atrakcje i romantyczny urlop w górskiej chacie
Szeroką ofertą zimową kusi region u zbiegu granic Karyntii, Włoch i Słowenii - Gerlitzen. Schroniska z regionalnym, stylowym wystrojem, tarasy widokowe, swobodna atmosfera i mnóstwo słońca to gwarancja udanego zimowego urlopu. Z płaskowyżu na szczycie rozpościera się fantastyczny widok na jezioro Ossiacher See. W nowo otwartym Feuerberg Mountain Resort trasy zaczynają się tuż za progiem hotelu. Oprócz 60 pokoi ośrodek oferuje turystom zakwaterowanie w czterech stylowych górskich chatach. Wszystkie świadczenia hotelowe dostępne są oczywiście dla osób wynajmujących chaty. Każdy może zatem miło zakończyć dzień w limbowej saunie lub oazie wellness.

Super karnet narciarski - cała Karyntia i Tyrol Wschodni
Topskipass Kärnten Osttitol Gold to klucz do wszystkich regionów narciarskich Karyntii i Tyrolu Wschodniego. Karnet wykupić można na okres od 1,5 do 14 dni. 6-dniowy skipass kosztuje EUR 179,- (dla osoby dorosłej) i EUR 90,- (dla dziecka).

Heiligenblut fot. skionline.pl
Heiligenblut fot. skionline.pl

Więcej informacji: Kärnten Werbung, Casinoplatz 1, A-9220 Velden, Austria, Tel. +43(0)463/3000, Fax +43(0)4274/52100-50, E-Mail: karyntia@kaernten.at
Internet: www.karyntia.pl

skionline.pl

powrót

Zobacz
Stacje: Nassfeld
Stacje: Gerlitzen
Bad Kleinkirchheim, Karyntia, Austria
Bad Kleinkirchheim, Karyntia, Austria
Bad Kleinkirchheim, Karyntia, Austria
Lodowiec Moelltaler, Austria
Lodowiec Moelltaler, Austria
Lodowiec Moelltaler, Austria
Goldeck - Karyntia, Austria
Goldeck - Karyntia, Austria
Goldeck - Karyntia, Austria
Gerlitzen - Karyntia, Austria
Gerlitzen - Karyntia, Austria
Gerlitzen - Karyntia, Austria
Innerkerms, Karyntia - Austria
Innerkerms, Karyntia - Austria
Innerkerms, Karyntia - Austria
Heiligenblut Austria
Heiligenblut Austria
Heiligenblut Austria
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com