skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Karyntia - wymarzone miejsce na zimowy urlop

2009.11.25
Doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych, lodowce, hotele oferujące luksusowe zaplecze do odnowy biologicznej i słynna, nie tylko w Austrii gościnność. Tak, w ogromnym skrócie opisać można atrakcje, jakie czekają na Państwa w najbardziej wysuniętym na południe kraju związkowym Austrii. Choć słynąca z doskonale przygotowanych tras Karyntia przyciąga zimą głównie amatorów narciarstwa i snowboardu, nie należy zapominać też o innych formach aktywności i sportach, do uprawiania których znajdą tu Państwo idealne warunki. Mowa o narciarstwie biegowym, wędrówkach na rakietach śnieżnych, zabawie w śnieżnych freestyle’owych parkach, jeździe na sankach, jeździe psimi zaprzęgami, nocnymi spacerami z pochodniami i całą masą innych atrakcji, których podobnie jak śniegu i słońca w Karyntii nie brakuje.
Szukając miejsca na zimowe wakacje trudno znaleźć w Alpach o piękniejsze regiony - Heiligenblut, Nassfeld, Bad Kleinkirchheim i lodowiec Mölltaler to miejsca, które na narciarskiej mapie Europy znana są od wielu, wielu lat. Bezsprzecznie, wielką zaletą karynckich ośrodków jest ich różnorodność. Gwarantujemy, iż znajdą w nich Państwo strome, czarne trasy przeznaczone dla doskonale jeżdżących osób, średnio trudne stoki, jak i ośle łączki, na których w śnieżnych przedszkolach pierwszych szusów uczą się milusińscy lub osoby rozpoczynające przygode z nartami.

Łączna długość tras w Karyntii wynosi 1031 km (289 wyciągów); karnet narciarski TopSkiPass Kärnten & Osttirol uprawnia do korzystania ze stoków i wyciągów aż w 34 ośrodkach.

Katschberg - najlepsze zaplecze dla dzieci i najdłuższa nartostrada
Według organizacji oceniającej ośrodki narciarskie ADAC, klub "Katschi’s Kinderwelt" to jeden z 3 najlepszych miejsc w Austrii, gdzie dzieci przez zabawę mogą uczyć się narciarstwa. W nauce jazdy na nartach lub na desce pomagają wykwalifikowani instruktorzy. Wzdłuż tras rozstawione są postaci z bajek i przeszkody, które dzieciaki pokonują podczas zjazdów.
Co więcej, większość 4-gwiazdkowych hoteli w regionie zapewnia bezpłatną opiekę nad dziećmi, programy animacyjne i zaplecze do zabawy dla najmłodszych. Dużą atrakcją dla dzieci jest jazda w saniach ciągniętych przez konie, którymi, zamiast wyciągu, dostają się na szczyt stoku.

Region Katschberg-Rennweg położony jest na wysokości od 1640 do 2220 m n.p.m., dzięki czemu od końca listopada do początku kwietnia nie brak tam śniegu. Łącznie, na miłośników białego szaleństwa czeka 70 km tras i 16 wyciągów. Większość tras na Katschbergu, to przeznaczone dla średnio zaawansowanych, czerwone szlaki, lecz znajdą tu także Państwo 10 km stromych, czarnych tras. Wielką atrakcją jest 6-kilometrowa nartostrada A 1 - prosta i szeroka, wiedzie ze szczytu Aineck do salzburskiego Lungau.

Jeżeli zdecydują się Państwo odwiedzić Katschberg, na miejsce pobytu polecamy dwa sprawdzone hotele należące do sieci Falkensteiner Cristallo i Club Funimation Katschberg. W obydwu znajdą Państwo komfortowe pokoje, wyborna kuchnię, nowoczesne zaplecze wellness oraz szeroką ofertę atrakcji dla dzieci.

Sprawdź oferty specjalne:
- Club Funimation Katschberg
- Falkensteiner Cristallo

powrót

Zobacz
Stacje: Nassfeld
Katschberg Aineck (2220 m)
Katschberg Aineck (2220 m)
Katschberg Aineck (2220 m)
Katschberg Tschaneck (2030 m), Austria
Katschberg Tschaneck (2030 m), Austria
Katschberg Tschaneck (2030 m), Austria
Ośrodek Nassfled w Karyntii
Ośrodek Nassfled w Karyntii
Ośrodek Nassfled w Karyntii
Bad Kleinkirchheim, Karyntia, Austria
Bad Kleinkirchheim, Karyntia, Austria
Bad Kleinkirchheim, Karyntia, Austria
Heiligenblut Austria
Heiligenblut Austria
Heiligenblut Austria
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020