skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

KasinaSki przyjaźniejsza początkującym narciarzom

2018.12.20
KasinaSki przyjaźniejsza początkującym narciarzom
Kliknij, aby powiększyć.
KasinaSki przyjaźniejsza początkującym narciarzom
W ostatnim czasie, wybierając się na Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego w Słotwinach, zawitaliśmy tez na chwilkę do stacji KasinaSki, która sezon otwarła już na początku grudnia. Początkowo stacja działała tylko w weekendy - od ostatniego poniedziałku (17 grudnia) czynna jest już codziennie - od poniedziałku do piątku od 9 do 22-ej (z przerwą na ratrakowanie 16-18), a w weekendy - od 8-mej do 22-ej. Ale to nie jedyne dobre wiadomości z Kasiny…
KasinaSki to stacja narciarska dosyć dobrze znana większości narciarzy z Małopolski, mimo, że pod tą nazwą funkcjonuje dopiero od kilku sezonów. Jednak tradycje narciarskie tego niewielkiego ośrodka położonego w Beskidzie Wyspowym, na stokach Śnieżnicy, sięgają lat 80., kiedy funkcjonował tu orczyk, a dobrą renomę uzyskał od 2006 roku, kiedy postawiono tu pierwsze krzesło. Powszechnie uważany jest za najlepszy stok o godzinę drogi od Krakowa.

Od dwóch sezonów (2016 rok), główny element tutejszej niewielkiej, ale ciekawej stacji narciarskiej, tworzy nowoczesne, wyprzęgane 6-osobowe krzesło, firmy Doppelmayr, o długości 1100 metrów i przepustowości 3000 osób na godzinę (czas jazdy poniżej 4 minut). Pokonuje ono całkiem sporą - jak na beskidzkie warunki - różnicę wysokości wynoszącą bez mała 300 metrów. Na dół sprowadzają dwie trasy - niebieska i czerwona. Czerwona aktualnie jest naśnieżana, pojeździć więc można jedynie na niebieskiej, choć trzeba to wyraźnie podkreślić - jest ona zdecydowanie bardziej stroma niż niebieskie trasy w innych ośrodkach narciarskich w Polsce. Dlatego początkujący narciarze mogą być nią nieco zaskoczeni.

Gorna stacja kolei w Kasinie
Gorna stacja kolei w Kasinie

Szybkie otwarcie ośrodka narciarskiego w tym sezonie było możliwe dzięki inwestycji, która jest może mało zauważalna, ale niezmiernie ważna i wpływa na jakość jazdy w KasinaSki. Otóż przed obecny sezonem przebudowano i zmodernizowano całkowicie system naśnieżania - obecnie jest to jeden z najwydajniejszych, najnowocześniejszych, w pełni zautomatyzowanych systemów produkcji Technoalpin. Dzięki komputeryzacji można wykorzystać dosłownie każdą chwilę mrozu do naśnieżania, przy dobrych warunkach w kilka dób można przygotować cały stok do jazdy praktycznie od zera.


Dobrą wiadomością dla początkujących narciarzy jest budowa nowego wyciągu taśmowego SunKid w dolnej części ośrodka (poniżej hangarów dla ratraków). Nowoczesna taśma spowoduje, że najmłodsi narciarze będą mieli swoje miejsce w Kasinie, Tym samy stacja stanie się zdecydowanie przyjaźniejsza rodzinom - będą tu mieli coś dla siebie zarówno dobrze jeżdżący narciarze (stok na Śnieżnicy to jedna z najbardziej "dynamicznych" tras w polskich Beskidach), jak i początkujący.

Wyciąg taśmowy dla dzieci SunKid
Wyciąg taśmowy dla dzieci SunKid

Trwają cały czas prace przy wykańczaniu górnej stacji kolei, która mieści garaż dla krzeseł, a także w niedalekiej przyszłości będzie dysponować także piękną, przestronną restauracją z tarasami widokowymi (podobno widać z nich i Kraków i Tatry - przy dobrej pogodzie, rzecz jasna), a także ciekawe muzeum motorowerów. Czekamy z niecierpliwością na otwarcie tego obiektu!

W ostatnich sezonach, KasinaSki zyskała wielką popularność przede wszystkim jako e znakomitej jazdy wieczornej, oddalone zaledwie o godzinę drogi od Krakowa. Warto pamiętać, że tuż przed otwarciem stoku po ratrakowaniu (o godz. 18-tej) - na parkingu i przy kasach ruch jest naprawdę wielki - warto więc przyjechać nieco szybciej i czas spędzić przytulnej restauracji przy dolnej stacji krzesła.

pk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #narty #kasina #dzieci na nartach #

Powrót

Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

Sölden
Tyrol, Austria

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Top Residence Kurz Top Residence Kurz

39020 Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy
Alpin Panorama Hotel Hubertus Alpin Panorama Hotel Hubertus

39030 Valdora
Południowy Tyrol, Włochy
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019