skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

KasinaSki przyjaźniejsza początkującym narciarzom

2018.12.20
KasinaSki przyjaźniejsza początkującym narciarzom
Kliknij, aby powiększyć.
KasinaSki przyjaźniejsza początkującym narciarzom
W ostatnim czasie, wybierając się na Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego w Słotwinach, zawitaliśmy tez na chwilkę do stacji KasinaSki, która sezon otwarła już na początku grudnia. Początkowo stacja działała tylko w weekendy - od ostatniego poniedziałku (17 grudnia) czynna jest już codziennie - od poniedziałku do piątku od 9 do 22-ej (z przerwą na ratrakowanie 16-18), a w weekendy - od 8-mej do 22-ej. Ale to nie jedyne dobre wiadomości z Kasiny…
KasinaSki to stacja narciarska dosyć dobrze znana większości narciarzy z Małopolski, mimo, że pod tą nazwą funkcjonuje dopiero od kilku sezonów. Jednak tradycje narciarskie tego niewielkiego ośrodka położonego w Beskidzie Wyspowym, na stokach Śnieżnicy, sięgają lat 80., kiedy funkcjonował tu orczyk, a dobrą renomę uzyskał od 2006 roku, kiedy postawiono tu pierwsze krzesło. Powszechnie uważany jest za najlepszy stok o godzinę drogi od Krakowa.

Od dwóch sezonów (2016 rok), główny element tutejszej niewielkiej, ale ciekawej stacji narciarskiej, tworzy nowoczesne, wyprzęgane 6-osobowe krzesło, firmy Doppelmayr, o długości 1100 metrów i przepustowości 3000 osób na godzinę (czas jazdy poniżej 4 minut). Pokonuje ono całkiem sporą - jak na beskidzkie warunki - różnicę wysokości wynoszącą bez mała 300 metrów. Na dół sprowadzają dwie trasy - niebieska i czerwona. Czerwona aktualnie jest naśnieżana, pojeździć więc można jedynie na niebieskiej, choć trzeba to wyraźnie podkreślić - jest ona zdecydowanie bardziej stroma niż niebieskie trasy w innych ośrodkach narciarskich w Polsce. Dlatego początkujący narciarze mogą być nią nieco zaskoczeni.

Gorna stacja kolei w Kasinie
Gorna stacja kolei w Kasinie

Szybkie otwarcie ośrodka narciarskiego w tym sezonie było możliwe dzięki inwestycji, która jest może mało zauważalna, ale niezmiernie ważna i wpływa na jakość jazdy w KasinaSki. Otóż przed obecny sezonem przebudowano i zmodernizowano całkowicie system naśnieżania - obecnie jest to jeden z najwydajniejszych, najnowocześniejszych, w pełni zautomatyzowanych systemów produkcji Technoalpin. Dzięki komputeryzacji można wykorzystać dosłownie każdą chwilę mrozu do naśnieżania, przy dobrych warunkach w kilka dób można przygotować cały stok do jazdy praktycznie od zera.


Dobrą wiadomością dla początkujących narciarzy jest budowa nowego wyciągu taśmowego SunKid w dolnej części ośrodka (poniżej hangarów dla ratraków). Nowoczesna taśma spowoduje, że najmłodsi narciarze będą mieli swoje miejsce w Kasinie, Tym samy stacja stanie się zdecydowanie przyjaźniejsza rodzinom - będą tu mieli coś dla siebie zarówno dobrze jeżdżący narciarze (stok na Śnieżnicy to jedna z najbardziej "dynamicznych" tras w polskich Beskidach), jak i początkujący.

Wyciąg taśmowy dla dzieci SunKid
Wyciąg taśmowy dla dzieci SunKid

Trwają cały czas prace przy wykańczaniu górnej stacji kolei, która mieści garaż dla krzeseł, a także w niedalekiej przyszłości będzie dysponować także piękną, przestronną restauracją z tarasami widokowymi (podobno widać z nich i Kraków i Tatry - przy dobrej pogodzie, rzecz jasna), a także ciekawe muzeum motorowerów. Czekamy z niecierpliwością na otwarcie tego obiektu!

W ostatnich sezonach, KasinaSki zyskała wielką popularność przede wszystkim jako e znakomitej jazdy wieczornej, oddalone zaledwie o godzinę drogi od Krakowa. Warto pamiętać, że tuż przed otwarciem stoku po ratrakowaniu (o godz. 18-tej) - na parkingu i przy kasach ruch jest naprawdę wielki - warto więc przyjechać nieco szybciej i czas spędzić przytulnej restauracji przy dolnej stacji krzesła.

pk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #narty #kasina #dzieci na nartach #

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019