skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Otwarcie sezonu w stacji Skolnity w Wiśle

2018.12.20
Otwarcie sezonu w stacji Skolnity w Wiśle
Kliknij, aby powiększyć.
Otwarcie sezonu w stacji Skolnity w Wiśle
Już w najbliższy weekend - w sobotę, 22 grudnia - sezon zimowy 2018-19 rozpocznie ośrodek Skolnity położony w samym centrum Wisły. W tym roku Skolnity wszedł w skład Grupy Pingwina i tym samym dołączył do 4 innych stacji - Czarnego Gronia, KasinaSki, Słotwiny Arena i Kurzej Góry - której patronują sympatyczne zwierzaki. W związku z tym, stacją będzie stosować zbliżone standardy i procedury, co pozostałe ośrodki spod znaku Pingwina - zmiany czekają narciarzy już od pierwszego dnia nowego sezonu!
Ośrodek dysponujący dwiema trasami - niebieską i czerwoną o długości - odpowiednio - 1100 metrów i 980 metrów, ruszy w sobotę rano. Czynny będzie codziennie od godziny 8.00 do 21.00. Oczywiście - tak jak jest to już zwyczajem na innych stacjach Grupy Pingwina - w trakcie pracy stacji będzie miała przerwa na ratrakowanie - na Skolnitym będzie ona miała miejsce między 15.00 a 17.00. Miłośnicy jazdy wieczornej zapewne już od pierwszego dnia sezonu odczują pozytywnie tę zmianę.

Na początek sezonu otwarta będzie niebieska, rodzinna trasa. Pracować będzie 4-osobowa kolej, a także orczyk dla początkujących, zlokalizowany przy górnej stacji. Wzorem poprzednich lat, korzystanie z niego będzie nieodpłatne. Gospodarze stacji przymierzają się także do naśnieżania trasy czerwonej - uzależnione będzie to od warunków atmosferycznych.

Z innych zmian, które będą odczuwane już w tym sezonie - poszerzono drogę dojazdową do dolnych parkingów, również same parkingi zwiększyły swoją pojemność - teraz zmieści się na nich około 200 samochodów. Przy dolnej stacji stanął nowiuteńki kontener sanitarny, natomiast baza gastronomiczna przy górnej stacji została odświeżona. Warto też dodać, że z dolnych parkingów nadal będzie kursował bus w celu wywiezienia narciarzy na dolną stację. Oczywiście, razem z wyciągiem rusza także wypożyczalnia i szkoła narciarska!

Otwarcie sezonu w stacji Skolnity w Wiśle
Otwarcie sezonu w stacji Skolnity w Wiśle

Położona w samym centrum Wisły, na stokach góry Skolnity (która użyczyła nazwy), stacja narciarska Skolnity to najmłodszy ze wszystkich ośrodków narciarskich w Wiśle. Powstał od podstaw w 2014 roku, chociaż jego trasy częściowo wytyczono już wcześniej. Jest niewielka, kameralna, bardzo malownicza stacja narciarska, idealnie wpisująca się w klimat Wisły, gdzie dominują tereny przeznaczone głównie dla rodzin z dziećmi. Na ich tle Skolnity wyróżnia się nie tylko samym położeniem - dolna stacja kolei znajduje się jedyne 700 metrów od stacji kolejowej Wisła-Uzdrowisko, a parkingi - przy głównej trasie przez centrum miasta, przy czym z samej drogi nie widać wyciągu. Jest to zresztą powód, że wielu narciarzy nadal nie wie o istnieniu tego ośrodka.

Jako redakcja skionline.pl, rozwój Skolnitego śledzimy praktycznie od samego początku - wszakże na naszym forum zamieszczaliśmy zdjęcia jeszcze z 2013 roku, kiedy nad centrum Wisły pojawiły się same przecinki tras… Wiemy też, że stacja trafiła w dobre ręce. Życzymy więc udanego sezonu - zarówno narciarzom, jak i gospodarzom ośrodka!

pk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #narty #skolnity #wisła #otwarcie sezonu #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021