skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Otwarcie sezonu w stacji Skolnity w Wiśle

2018.12.20
Otwarcie sezonu w stacji Skolnity w Wiśle
Kliknij, aby powiększyć.
Otwarcie sezonu w stacji Skolnity w Wiśle
Już w najbliższy weekend - w sobotę, 22 grudnia - sezon zimowy 2018-19 rozpocznie ośrodek Skolnity położony w samym centrum Wisły. W tym roku Skolnity wszedł w skład Grupy Pingwina i tym samym dołączył do 4 innych stacji - Czarnego Gronia, KasinaSki, Słotwiny Arena i Kurzej Góry - której patronują sympatyczne zwierzaki. W związku z tym, stacją będzie stosować zbliżone standardy i procedury, co pozostałe ośrodki spod znaku Pingwina - zmiany czekają narciarzy już od pierwszego dnia nowego sezonu!
Ośrodek dysponujący dwiema trasami - niebieską i czerwoną o długości - odpowiednio - 1100 metrów i 980 metrów, ruszy w sobotę rano. Czynny będzie codziennie od godziny 8.00 do 21.00. Oczywiście - tak jak jest to już zwyczajem na innych stacjach Grupy Pingwina - w trakcie pracy stacji będzie miała przerwa na ratrakowanie - na Skolnitym będzie ona miała miejsce między 15.00 a 17.00. Miłośnicy jazdy wieczornej zapewne już od pierwszego dnia sezonu odczują pozytywnie tę zmianę.

Na początek sezonu otwarta będzie niebieska, rodzinna trasa. Pracować będzie 4-osobowa kolej, a także orczyk dla początkujących, zlokalizowany przy górnej stacji. Wzorem poprzednich lat, korzystanie z niego będzie nieodpłatne. Gospodarze stacji przymierzają się także do naśnieżania trasy czerwonej - uzależnione będzie to od warunków atmosferycznych.

Z innych zmian, które będą odczuwane już w tym sezonie - poszerzono drogę dojazdową do dolnych parkingów, również same parkingi zwiększyły swoją pojemność - teraz zmieści się na nich około 200 samochodów. Przy dolnej stacji stanął nowiuteńki kontener sanitarny, natomiast baza gastronomiczna przy górnej stacji została odświeżona. Warto też dodać, że z dolnych parkingów nadal będzie kursował bus w celu wywiezienia narciarzy na dolną stację. Oczywiście, razem z wyciągiem rusza także wypożyczalnia i szkoła narciarska!

Otwarcie sezonu w stacji Skolnity w Wiśle
Otwarcie sezonu w stacji Skolnity w Wiśle

Położona w samym centrum Wisły, na stokach góry Skolnity (która użyczyła nazwy), stacja narciarska Skolnity to najmłodszy ze wszystkich ośrodków narciarskich w Wiśle. Powstał od podstaw w 2014 roku, chociaż jego trasy częściowo wytyczono już wcześniej. Jest niewielka, kameralna, bardzo malownicza stacja narciarska, idealnie wpisująca się w klimat Wisły, gdzie dominują tereny przeznaczone głównie dla rodzin z dziećmi. Na ich tle Skolnity wyróżnia się nie tylko samym położeniem - dolna stacja kolei znajduje się jedyne 700 metrów od stacji kolejowej Wisła-Uzdrowisko, a parkingi - przy głównej trasie przez centrum miasta, przy czym z samej drogi nie widać wyciągu. Jest to zresztą powód, że wielu narciarzy nadal nie wie o istnieniu tego ośrodka.

Jako redakcja skionline.pl, rozwój Skolnitego śledzimy praktycznie od samego początku - wszakże na naszym forum zamieszczaliśmy zdjęcia jeszcze z 2013 roku, kiedy nad centrum Wisły pojawiły się same przecinki tras… Wiemy też, że stacja trafiła w dobre ręce. Życzymy więc udanego sezonu - zarówno narciarzom, jak i gospodarzom ośrodka!

pk/skionline.pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #narty #skolnity #wisła #otwarcie sezonu #

Powrót

Alpin Panorama Hotel Hubertus Alpin Panorama Hotel Hubertus

Valdora
Południowy Tyrol, Włochy

Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

Sölden
Tyrol, Austria

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Top Residence Kurz Top Residence Kurz

39020 Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019