skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Kasprowy Wierch może być objęty systemem Góral Skipass

2016.09.21
Kasprowy Wierch może być objęty systemem Góral Skipass
Kliknij, aby powiększyć.
Kasprowy Wierch może być objęty systemem Góral Skipass
Ośrodek PKL Kasprowy Wierch planuje dołączenie do wspólnego karnetu po zakończeniu prowadzonych obecnie zmian w systemie rezerwacyjnym, związanych z ograniczoną przepustowością kolejki. Polskie Koleje Linowe chcą też udostępnić systemowi Góral Skipass swoje kanały sprzedaży, takie jak strona www, biletomaty i kasy.
PKL planuje umożliwienie zakupu karnetu na Kasprowy Wierch w ramach oferty Góral Skipass. Aby stało się to możliwe niezbędne jest jednak dostosowanie systemu rezerwacyjnego w ośrodku PKL, co wynika m.in. ze specyficznej dla Kasprowego Wierchu, ograniczonej przepustowości kolei. W ciągu ostatnich 3 lat PKL modernizował systemy sprzedaży biletów w swoich ośrodkach m.in. właśnie w celu możliwości wprowadzania nowych, łączonych ofert. Inwestycje PKL w nowe systemy przekroczyły już sumę 2,5 mln zł.


- W ośrodkach PKL z powodzeniem działa już karnet PKLpass, ale chcielibyśmy włączyć ofertę Kasprowego Wierchu również do Góral Skipass. Kasprowy jest bardzo ważnym ośrodkiem na mapie polskiego narciarstwa, ale jego system rezerwacyjny jest specyficzny, co wynika z nałożonych decyzją środowiskową ograniczeń w przepustowości. Aby ułatwić przyjeżdżającym na Podhale elastyczne korzystanie z ofert wielu ośrodków prowadzimy zaawansowane prace nad zmianami w systemie informatycznym. W przyszłości chcielibyśmy również udostępnić nowy karnet w naszych kanałach sprzedaży - na stronie www.pkl.pl, w kasach i biletomatach PKL - zapowiada Janusz Ryś, prezes Polskich Kolei Linowych.

W styczniu Polskie Koleje Linowe wprowadziły PKLpass, który umożliwia zakup biletów i skipassów online lub w skipassomatach, bez kolejki i w atrakcyjnych cenach. Z karty PKLpass można korzystać na Kasprowym Wierchu, Jaworzynie Krynickiej, Gubałówce, Palenicy, Górze Żar i Górze Parkowej.

Kasprowy Wierch może być objęty systemem Góral Skipass
Kliknij, aby powiększyć.
Kasprowy Wierch może być objęty systemem Góral Skipass
Góral Skipass na początek obejmie cztery stacje - Polanę Szymoszkową, Harendę, a także stacje w Suchem i Witowie. Skipassy będzie można zakupić przez stronę internetową www.goralskipass.com, na stacjach narciarskich i w biletomacie, który stanie na Krupówkach, a w przyszłości, jeśli będzie to możliwe także w miejscach dystrybucji biletów i skipassów PKL. W ramach systemu będą dostępne karty czasowe, np. jedno- lub dwudniowe, a także dłuższe. Na początku w sprzedaży pozostaną dotychczasowe karnety uprawniające do jazdy tylko na jednym wyciągu, w przyszłości w pełni zastąpi je Góral Skipass. Koszty zakupu skipassów w ramach nowego karnetu mają nie być wyższe, niż dotychczasowe - dokładny cennik będzie znany już w październiku.

materiały prasowe

skionline.pl
Tagi: #narty #polska #kasprowy wierch #góral skipass #zakopane #szymoszkowa #harenda

powrót

Zobacz
Zasypany Kasprowy
Zasypany Kasprowy
Zasypany Kasprowy
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com