skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Kitzbühel ponownie mistrzem świata!

2014.12.03
Kitzbühel ponownie mistrzem świata!
Kliknij, aby powiększyć.
Kitzbühel ponownie mistrzem świata!
Ośrodek sportowy Kitzbühel/Kirchberg został w 2014 r. drugi raz z rzędu wybrany najlepszym regionem narciarskim na świecie. W trosce o to, by w przyszłości wciąż cieszyć się popularnością wśród amatorów białego szaleństwa, austriackie centrum narciarskie inwestuje nieustannie w poprawę jakości.

Zobacz także:

Kitzbühel rozlosuje wśród swoich miłośników z Polski pięć wycieczek marzeń!Podobnie jak reprezentacja Polski w siatkówce, także Kitzbühel zostało w tym roku mistrzem świata - i to po raz drugi. Skiresort.de - największy na świecie portal internetowy prowadzący prestiżowy ranking regionów narciarskich - ogłosił Kitzbühel ponownie w 2014 r. najlepszym ośrodkiem narciarskim na świecie, wystawiając mu przy tym najwyższą w historii ogólną ocenę 4,8 gwiazdki. W najważniejszych kategoriach, tzn. "Wielkość obszaru narciarskiego", "Trasy", "Wyciągi i kolejki", "Warunki śniegowe" i "Przygotowanie stoków", region Kitzbühel/Kirchberg otrzymał aż pięć na pięć możliwych gwiazdek. Jak widać, jest to prawdziwie "pięciogwiazdkowy" sportowy kurort, oferujący najlepiej przygotowane 170 km tras narciarskich z gwarancją śniegu od listopada do maja. O mobilność narciarzy dbają tutaj 53 wyciągi. Kto sądzi, że mekka miłośników białego szaleństwa położona w sercu tyrolskich gór przestała już zaskakiwać po zeszłorocznym sukcesie, jest jednak w wielkim błędzie!

Ceny skipassów w Kitzbühel w sezonie 2014/15

W Kitz wiedzą, jak zadbać o gości


Chcąc również w przyszłości wyznaczać standardy jakości w zakresie infrastruktury narciarskiej, w zeszłym roku region zainwestował ponad 20 milionów euro w nową, supernowoczesną kolejkę gondolową "Wagstätt" z dziesięcioosobowymi wagonikami, modernizację stoków, sprzęt naśnieżający oraz połączenie z wyjątkowym regionem Bichlalm dysponującym znakomitymi trasami do pieszych wędrówek i jazdy typu freeride. Wszystko to dlatego, że dobra zabawa i satysfakcja gości znajdują się w Kitzbühel/Kirchberg zawsze na pierwszym miejscu - także wówczas, gdy po dniu spędzonym na idealnych stokach przyjdzie im ochota na nieco odmiany. W znanym na całym świecie Kitzbühel, przez miejscowych nazywanym również "Gamsstadt", czyli "miasteczku kóz", oraz urokliwej sąsiedniej gminie Kirchberg urlopowicze mają możliwość korzystania z jedynego w swoim rodzaju połączenia kultury, najwyższej klasy imprez i wyjątkowych okazji do zakupów. Na turystów czekają liczne 4- i 5-gwiazdkowe hotele usytuowane przy samych stokach. Dodatkową zaletą tego ośrodka jest dogodne położenie komunikacyjne, zwłaszcza dla turystów z Polski, którzy mogą łatwo dotrzeć na miejsce niemieckimi autostradami. Znajduje się on nieco bliżej niż dolina Stubai czy Sölden. Co więcej, teraz istnieje niepowtarzalna okazja, aby wygrać luksusowy pobyt w tym narciarskim raju!


Wygraj wyjazd na narty do Austrii


1 października ruszyła nowa kampania reklamowa promująca najlepszy region narciarski na świecie. Jednym z jej elementów jest konkurs internetowy z superatrakcyjnymi nagrodami, na myśl o których każdemu miłośnikowi białego szaleństwa z pewnością mocniej zabije serce. Do końca stycznia 2015 r. rozlosowanych zostanie pięć "narciarskich urlopów marzeń" obejmujących pięć noclegów i karnety dla dwóch osób; dodatkowo każdego dnia do dwóch szczęściarzy trafią jednodniowe karnety uprawniające do nieograniczonego korzystania ze wszystkich narciarskich atrakcji regionu. Jednak niezależnie od tego, czy poszczęści się uczestnikom w konkursie, warto spędzić urlop w regionie Kitzbühel/Kirchberg, gdzie na amatorów nart i snowboardu czekają atrakcje na prawdziwie światowym poziomie!

Fakty:


- ośrodek narciarski z doskonałymi, perfekcyjnie przygotowanymi trasami narciarskimi o łącznej długości 170 km - idealny zarówno dla amatorów spokojnej, jak i ostrej jazdy
- 53 komfortowe kolejki linowe z podgrzewanymi siedzeniami
- 99 km sztucznie naśnieżanych stoków, 8 zbiorników retencyjnych
- łatwy dojazd, długi sezon narciarski i gwarancja śniegu
- największe przedsiębiorstwo kolei linowych w Austrii
- obszar obejmujący siedem gmin i dwa kraje związkowe
- najtrudniejszy stok świata: "Die Streif"
- 120-letnia tradycja narciarska
- nowość: Kolej gondolowa "10er-Gondelbahn Wagstätt" i połączenie wyciągiem krzesełkowym z regionem Bichlalm z doskonałymi trasami do wędrówek i jazdy typu freeride
- 56 gospód i restauracji przy stokach
- dodatkowo: zakupy, spa i wyśmienite jedzenie
- z karnetem 50% zniżki na wstęp do kompleksu basenów "Aquarena"
- Innsbruck, Salzburg i Monachium w bliskim sąsiedztwie

skionline.pl
Tagi: #austria #tyrol #kitzbuehel

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com