skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Kolej gotowa do sezonu

2009.12.11
Narciarze już ostrzą narty na sezon zimowy, który może rozpocząć się w każdej chwili.
Pierwsze opady śniegu na Stogu Izerskim stawiają w gotowości Kolej Gondolową do przyjęcia pierwszych fanów białego szaleństwa.
Pogoda do tej pory nie sprzyja narciarzom, jednak klimat ten może się w każdej chwili zmienić, szczególnie na szczycie Stogu Izerskiego w Świeradowie. Jak do tej pory Świeradów-Zdrój słynął wyłącznie z uzdrowiska, którego założenie umożliwiły specyficzne warunki klimatyczne i bogate złoża wód radoczynnych. Jednak możliwości płynące z lokalizacji miasta w paśmie Gór Izerskich są o wiele większe. Specyficzny mikroklimat panujący na tych obszarach sprawia, Że naturalna pokrywa śnieżna spoczywa na stokach co najmniej przez 90 dni w roku.

Zimą Świeradów staje się miejscem obleganym przez fanów śnieżnego szaleństwa. Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji 2,5-kilometrową trasę narciarską, codziennie ratrakowaną i naśnieżaną. Trasa przystosowana jest zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych narciarzy. Ci, którym jazda od świtu do zmierzchu nie wystarcza, mogą cieszyć się nią również w godzinach wieczornych, dzięki jednej z trzech najdłuższych i najlepiej oświetlonych tras w Polsce. Dodatkowo 900-metrowy, górny odcinek trasy zjazdowej spełnia warunki do uzyskania homologacji FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) do rozgrywania zawodów na poziomie Mistrzostw Polski.

Narciarze przybywający do Kolei Gondolowej mogą skorzystać z wypożyczalni i serwisu sprzętu narciarskiego, w przerwie posilić się w pobliskiej restauracji lub wypożyczyć leżaki i poopalać się na szczycie Stogu Izerskiego. Na najmłodszych sportowców czeka szkółka narciarska z przystosowanym i zabezpieczonym ogródkiem narciarskim SunKid, gdzie mogą doskonalić swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Nadchodzący sezon przyniesie z pewnością wiele niespodzianek sportowych, imprez, pokazów i innych wydarzeń, na które wszyscy z niecierpliwością czekamy.

skionlne.pl / źródło: Tomatoe PR

skionline.pl

powrót

Zobacz
Świeradów Zdrój - nowa gondola
Świeradów Zdrój - nowa gondola
Świeradów Zdrój - nowa gondola
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com