skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Kolej linowa PKL Kasprowy Wierch ponownie otwarta

2019.05.15
Kolej linowa PKL Kasprowy Wierch ponownie otwarta
Kliknij, aby powiększyć.
Kolej linowa PKL Kasprowy Wierch ponownie otwarta
Od środy, 15 maja, turyści mogą znowu korzystać z kolei linowej na Kasprowy Wierch. Zakończył się wiosenny przegląd techniczny, który Polskie Koleje Linowe przeprowadzają co roku po sezonie zimowym. Dla bezpieczeństwa użytkowników sprawdzone zostały urządzenia i obiekty kolei linowej, pracownicy PKL zrealizowali też konieczne prace konserwacyjne.

Zobacz także:

Po kilkudniowej przerwie związanej z sezonowym przeglądem technicznym, Kasprowy Wierch jest już gotowy na ponowne przyjęcie odwiedzających. - Naszym najważniejszym zadaniem jest, by bezpiecznie i komfortowo przewozić naszych klientów. Jak co roku na wiosnę, przed sezonem letnim zgodnie z zaleceniami producenta przeprowadziliśmy niezbędny, zaplanowany wcześniej przegląd techniczny. Sprawdziliśmy między innymi liny, elementy łączące, układy hamulcowe oraz system bezpieczeństwa związany ze sterowaniem ruchem - tłumaczy Marian Szewczyk, kierownik ośrodka PKL Kasprowy Wierch.

Równolegle z przeglądem technicznym w ośrodku PKL Kasprowy Wierch odbyły się realizowane cyklicznie ćwiczenia pracowników PKL i ratowników TOPR. To jeden z elementów stałej współpracy, wspierający najwyższe standardy bezpieczeństwa w Polskich Kolejach Linowych.

Sezon narciarski w Tatrach już się skończył i trasy zjazdowe są zamknięte, ale to nie oznacza, że w górach nie spotkamy już zimowych warunków. Na Kasprowym Wierchu wciąż leży ponad metr śniegu. W związku z tym turyści wybierający się w te okolice powinni pamiętać o odpowiednim ubiorze i przestrzegać zasad zimowej turystyki górskiej. Osoby planujące wyprawy w góry zachęcamy do odwiedzenia strony www.odpowiedzialniewgory.pl. Można tu znaleźć wiele praktycznych i ważnych wskazówek dotyczących bezpiecznej turystyki wysokogórskiej. Swoją wiedzą podzielili się z nami doświadczeni ambasadorowie, m.in. sportowcy, ratownicy i przewodnicy górscy.

Przeglądy techniczne zakończyły się także w pozostałych ośrodkach PKL. Wszystkie ośrodki i koleje PKL są dostępne dla turystów. Godziny otwarcia ośrodków i kursowania kolei można sprawdzić na stronie www.pkl.pl.

Bilety, czyli tourpassy na wybrany dzień i godzinę z wyprzedzeniem można nabyć w biletomatach w Zakopanem, sklepie internetowym online na stronie www.pkl.pl lub w Biurach Obsługi Klienta PKL. W ten sposób bilety kupimy nie tylko na Kasprowy Wierch, ale również do ośrodków i na przejazdy koleją na Gubałówkę, Jaworzynę Krynicką, Palenicę, Górę Żar i Górę Parkową.

Tagi: #ośrodki narciarskie #pkl #zakopane #kasprowy wierch #tatry #sezon letni

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019